Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nie odpala!

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Nie odpala!

    Witam od wakacji tego roku jestem posiadaczem tenerki xtz 660 92r.
    Mam taki problem póki było ciepło motocykl odpalił bez problemu. Nadeszła zima odstawiłem ją do garażu i po jakimś miesiącu stania w garażu przy +3 stopniach ciepła nie chciała zapalić po meczylem ją parę minut i zapaliła. Lecz problem nie znikł za każdym razem jak chce ją odpalić na zimnym silniku po tygodniu czasu trzeba ja męczyć dłuższą chwilę żeby zapaliła. Czy to już pora na remont silnika? Czy są jakieś inne powody przez które nie chce odplic?

    Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

    #2
    Jeżeli nie dymi i nie wciąga litra oleju na tysiąc to remontu nie potrzeba problem jest z reguły w zasilaniu silnika a nie w nim samym. Po takim dłuższym postoju odparowuje paliwo z komory w gaźniku i nie ma na czym zapalić.. Ponieważ układ jest z pompką a gaźnik nie ma plywaczka do zalewana to trza kręcić. Powody są różne. Zatkany odpowietrznik w korku, filterek w kraniku, membrana w samej pompie, sparcialy wężyk od podcisnienia uruchamiający pompę. Jest zima i dużo czasu to po kolei sprawdzaj. Remontu kapitalnego póki co nie rób
    Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
    Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

    Komentarz


      #3
      Jesli chodzi o olej to różnie raz spali 100ml na 100km a raz 50 ml na 100km ale dymka błękitnego nie puszcza ani troszkę spaliny ładne czyste... sprawdzam olej idealnie z instrukcją niby bierze a nie zawsze. Nie mam pojęcia o co tu chodzi...

      Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

      Komentarz


        #4
        Jutro zacznę to rozbierać i patrzeć po kolei dzięki za radę

        Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

        Komentarz


          #5
          A z tym olejem może być tak ze instrukcja sprawdzania oleju może mnie trochę wprowadzać w błąd? Bo za każdym razem jest inaczej więc może robie coś źle?

          Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

          Komentarz


            #6
            Tak na teraz, to proponuję sprawdzić taką procedurę. Po jeździe zakręcamy kranik, ewentualnie pod garażem wypalić benzynę z gaźnika, zakręcają kranik przed dłuższym postojem. U mię działa. Jak robiłem remont, bo olej wciągała z max do min na jednym baku, to po włożeniu silnika zapaliła od razu.
            Ostatnio edytowany przez evilthedevil; 3267.

            Komentarz


              #7
              Evilthedevil to miało by sens! Spróbuję go jutro odpalić i zrobię jak mówisz i zobaczymy co będzie się działo. Dzięki!

              Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

              Komentarz


                #8
                Najbardziej miarodajne jest pomiar poziomu oleju po troszkę dłuższej jeździe. Instrukcyjnie to można sprawdzać nowy motocykl a nie takie pełnoletnie damy jak nasze. Zrób minimum 15-20 km.,oo wjeździe do garażu zgas silnik.,wykręć bagnet, wytrzyj i na motocyklu ustawionym w pionie sprawdź poziom. Po 500 km zrób jeszcze raz i porównaj. Ten sposób jest najpewniejsze i najdokladniejszy. Taki z manuala nie bardzo bo raz po minucie przepompuje do zbiornika więcej oleju raz mniej w zależności kiedy ostatnio motocykl był uruchamiany i ile oleju scieklo na dół silnika przez pompę i zawory zwrotne. Zużyciem oelju w granicach 200 - 250 ml na tysiąc km się nie przejmuj. O remoncie pomyśl jak zacznie brać więcej niż pół litra.
                Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                Komentarz


                  #9
                  Piotr13 Tak myślałem ze to sprawdzanie może nie być miarodajne. Dziękuję za rady bardzo mi pomogliscie przed tenera miałem mz 250 etz teraz widzę że przepaść dzieli te dwa motocykle jeszcze raz dzięki za pomoc

                  Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

                  Komentarz

                  Pracuję...
                  X