Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

nakrętka zębatki walka zdawczego

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] nakrętka zębatki walka zdawczego

    witam czy nakrętka trzymająca zebatkę na wałku zdawczym po przykreceniu zebatka , podkładka powinna miec minimalny luz....???
    prosze o odpowiedz i dzieki...

    dzisiaj dostałem sie do niej bo moto w okresie zimowym... a jak jezdziłem w sezonie i dojezdzalem na sprzęgle to mi jakby w silniku tak strzelało delikatnie... tylko jak do skrzyżowania na wciśniętym sprzęgle myslałem ze to rolki ale wymieniłem i jakby delikatnie ciszej ale nadal...
    wiec szukam i może zebatka??? na pierwszy rzut oka zębatka w super stanie.... chyba jeszcze oryginał ale milimetrowy luz jak by na niej był....

    #2
    Pisz po Polsku to będzie można lepiej zrozumieć o co ci chodzi.
    Nakrętka dociska zębatkę, podkładka zabezpieczająca zębatkę nie może mieć luzu i ma być zagięta na nakrętce.
    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
    sigpic

    Komentarz


      #3
      Jak masz luz w w tym miejscu to pewnie nakrętka nie jest do końca dokręcona. Całkiem możliwe że masz już gwint na wałku zdawczym delikatnie obrobiony, ścięty albo coś innego ciekawego. Ktoś tu kiedyś wrzucał zdjęcia przyspawanej nakrętki nawet. Odkręc nakrętkę, zdejmij zębatkę i wszystko się okaże. Radził bym wymienić nakrętkę, podkładkę i zębatkę też. Coś nie chce mi się wierzyć że jak miała luz to jest w takim super stanie jak mówisz. A co do tego że jest oryginalna to nawet nic nie będę pisał

      Powodzenia.

      Komentarz


        #4
        Zamieszczone przez marcinjunak Zobacz posta
        Pisz po Polsku to będzie można lepiej zrozumieć o co ci chodzi.
        Nakrętka dociska zębatkę, podkładka zabezpieczająca zębatkę nie może mieć luzu i ma być zagięta na nakrętce.
        ok postaram się poprawić pisownię... pisałem szybko ale wydaje mi się ze sedno problemu przekazałem... marcinjunak przepraszam jeśli Cię uraziłem moją pisownią...
        jutro wrzucę fotkę zębatki i dokładnie sprawdzę co i jak... pozdrawiam

        Komentarz


          #5
          Nakrętka na odwrót? - tylko to pasuje.

          Komentarz


            #6
            nie wiem dlaczego ale nie mogę wrzucić zdjęcia z telefonu w każdym bądź razie jeżeli trzymam wałek zdawczy kluczem i ruszam kołem to mimo tego że śruba na wałku jest maksymalnie dokręcona to zębatka przy ruszaniu kołem delikatnie ma luz na wałku

            Komentarz


              #7
              Zamieszczone przez Lis Zobacz posta
              Nakrętka na odwrót? - tylko to pasuje.
              Miałem ten sam problem i okazało się ze nakretke odwrotnie przykrecilem. Spróbuj tak zrobić

              Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

              Komentarz

              Pracuję...
              X