Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zebatka przednia!

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Zebatka przednia!

    Witam kupiłem nowy napęd do mojej tenery tylko problem w tym czy dobrą zebatke dostałem bo ta Nowa jest inna szersza i jak wkrece nakretke z podkładka to nie skręca się cala tylko trochę gwint zostaje na nakretke po prostu jak by wałek był za krótki czy aby na pewno ta zebatka jest do tego modelu? Zembatka Nowa na zdj. Moto xtz 660 1992r

    Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

    #2
    Bo odwrotnie założyłeś .

    Komentarz


      #3
      Zakładałem i odwrotnie ale nic się nie zmieniło dalej tyle samo gwintu. Cała zembatka jest szeroka na 15.6 mm a stara była szeroka na 9.6 mm tylko że Stara podobno jest nie właściwą na dodatek z boku żeby byla wytarta przynajmniej milimetr. A może kupić tą 9.6 mm i założyć jak było wcześniej?

      Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

      Komentarz


        #4
        Szerokość zębatki podawałem z tulejka oczywiscie

        Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

        Komentarz


          #5
          Zębata jest prawdopodobnie OK.. Do 660'tki zębatki są dostępne w dwóch rodzajach. Jeden ma kołnierz razem z zebatką a drugi jako osobny element. Prawdopodobnie trafiły ci się właśnie obydwa typy.. Kołnierz/pierścień dystansowy od starej został na walku zabierając cześć jego długości. Sprawdź co tam jest i porównaj starą zębatkę z nową..
          Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
          Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

          Komentarz


            #6
            Moja zapasowa też ma 15.6 i pasuje , coś tam masz nie tak chyba z wałkiem , zrób lepiej fotkę wałka to zobaczymy co jest nie tak , może tulejka została Zdjęcie0989.jpgZdjęcie0990.jpg

            - - - Zaktualizowano - - -

            Dokładnie tak jak piotr13 pisze.
            Ostatnio edytowany przez pehowiec; 4462.

            Komentarz


              #7
              Tak to wygląda jest taka jak by tulejka ale chyba jest na stałe na walku bo ani drgnie


              Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

              Komentarz


                #8
                Podgrzej opalarką i puknij to wyjdzie.
                Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                Komentarz


                  #9
                  Panowie udało się!!!

                  Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

                  Komentarz


                    #10
                    Może nie do końca w temacie zębatki do XTZ ale poniekąd temat też się tego dotyczy.
                    Mam niemiłe doświadczenia z zębatkami "JT", po jednym sezonie na Ednuro starej konstrukcji (niewysilone) DR350 zębatka JT wyglądała gorzej niż zdjęta firmy AFAM.
                    I wcale nie było jeżdżone szaleńczo, raz na dwa tygodnie 3 godziny. Nie możemy tutaj mówić o wyczynie.
                    Macie jakieś doświadczenia w tym temacie, bo ja osobiście nastawiam się na SUNSTAR-a.

                    Komentarz


                      #11
                      Na zebatkach JT zrobiłem w sumie ponad 40 tys km. Jakiejś wielkiej różnicy w porównaniu ze sunstar nie zauważyłem. Jedne i drugie wystarczały na żywot łańcucha. Tylne rzecz jasna. Przednie wychodziły mi przeważnie dwie. Jakiś crossów to nie odstawialem. Jeździłem raczej daleko i szybko po szosie i czasami po szutrach. Inna sprawa to żaden z łańcuchów (DiD, RK) nie wytrzymał mi do 20 tys więc i te zębatki też się nie napracowały. .
                      Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                      Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                      Komentarz

                      Pracuję...
                      X