Ogłoszenie

Zwiń

Zasady obowiązujące w Giełdzie

W Giełdzie można zamieszczać ogłoszenia TYLKO związane jakkolwiek z XTZ ( z wyjątkiem działu "Inne moto"). Wszystkie ogłoszenia nie spełniające tego warunku będą usuwane przez moderatorów.
Wyjątek stanowi forum "Inne moto".

ZABEZPIECZENIE PRZED SPAMOWANIEM
Aby móc pisać w poszczególnych działach giełdy należy zliczoną minimalną wymaganą liczbę postów:
  • Sprzedam - 10
  • Inne moto - 25
  • Kupię - 5
  • Oddam - 1


EDIT rootolf:

UWAGA:
Sprzedający jest zobowiązany podać cenę przy sprzedawanym przedmiocie. W przypadku braku ceny, ogłoszenie może zostać usunięte.
Jeżeli masz zamiar kupić motocykl od forumowicza zapytaj innych o opinię o tym motocyklu.

Zasady wchodzą w życie z dniem 26.10.2012 r.
Zobacz więcej
See less

Ludzie pomóżcie :) zdradziłem tereskę. SPRZEDAM ST I EXC.

Zwiń
Ten temat jest zamknięty
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] Ludzie pomóżcie :) zdradziłem tereskę. SPRZEDAM ST I EXC.

    Koledzy i koleżanki po głebokich przemyśleniach chcę sprzedać moją tereska i ktma i zaopatrzyć się w coś mocniejszego, jak by był ktoś zainteresowany to mam jeszcze ktma exc520




    więcej info na tel 697 185 524, zdjęcia jak porobię mogę przesłać meilem.
    tereska stoi w garażu w wawie więc w tygodniu spokojnie można przyjeżdżać i oglądać, ktm stoi u rodziców w Dęblinie.
    cena za st 6tys bez targu dla forumowiczów, kto widział ten wie że moto zrobione do jazdy
    cena za ktma 11tys
    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
    sigpic

    #2
    A co planujesz kupić ??? Mam nadzieje że jak sprzedasz ST to nas nie opuścisz
    .

    Komentarz


      #3
      Teresa, KTM i coś mocniejszego - czyżby 950 Adv? Kwota z niewielkim dodatkiem będzie w sam raz.

      Komentarz


        #4
        Zamieszczone przez makaron Zobacz posta
        Teresa, KTM i coś mocniejszego - czyżby 950 Adv? Kwota z niewielkim dodatkiem będzie w sam raz.



        ANDERE
        A co planujesz kupić ??? Mam nadzieje że jak sprzedasz ST to nas nie opuścisz
        nie masz się co bać kolego, uważam że na tym forum są ludzie więcej niż ogarnięci w temacie teresek a ja zawsze takich cenię.
        Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
        No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
        sigpic

        Komentarz


          #5
          Szkoda Marcin że sprzedajesz ST. Ale jeśli masz w planach Adventure'a to ja trzymam kciuki za jak najszybszy i jak najlepszy zakup

          ps. Potencjalnym zainteresowanym kupnem Marcina ST mogę ją szczerze polecić. Wizualnie piękna maszyna. Stan techniczny z tego co wiem również. Cena bardzo dobra

          Komentarz


            #6
            teresa na razie ma trzech kupców, jeśli nie pójdzie przez następne 3 tygodnie dam znać.
            Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
            No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
            sigpic

            Komentarz


              #7
              ja też sprzedałem moją bestie identyczną jak Twoja ale na przyszły sezon coś pomyśle

              Komentarz


                #8
                Zamieszczone przez marcinjunak Zobacz posta
                teresa na razie ma trzech kupców, jeśli nie pójdzie przez następne 3 tygodnie dam znać.
                Jam jest jednym z nich,no i czekam....

                Komentarz


                  #9
                  Drugi to Bocian. Kto jeszcze?
                  sigpic
                  "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

                  "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

                  Komentarz


                    #10
                    dla bociana właśnie jest zarezerwowana na razie na czwartek, jak nie pójdzie brat erwinaw ma brać a jak nie to jeszcze kolega jabu był by chętny
                    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                    sigpic

                    Komentarz


                      #11
                      Ma kobita wzięcie

                      Komentarz


                        #12
                        Zamieszczone przez bladyxtz Zobacz posta
                        Ma kobita wzięcie
                        No sam widziałeś że się dobrze trzyma , dojrzała dwudziestka z niej

                        Bocian przełożył przyjazd na dziś na środę, jak nie zakocha się w teresie jak ja od pierwszego wejrzenia przejadę się jeszcze do Dęblina może w weekend
                        Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                        No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                        sigpic

                        Komentarz


                          #13
                          Tylko Marcin, jedna uwaga.
                          Pamiętasz pierwsze 950, które miały problemy z uszczelkami pod głowicą i innymi pierdołami (na miejsce dojeżdzały bez problemu, ale z powrotem był już problem). Szukaj takiego, który ma w papierach napisane, że silnik był robiony przez jakieś ASO - jeśli takowego znajdziesz... żebyś nie miał problemów.
                          --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                          Komentarz


                            #14
                            Zamieszczone przez LukaSS Zobacz posta
                            Tylko Marcin, jedna uwaga.
                            Pamiętasz pierwsze 950, które miały problemy z uszczelkami pod głowicą i innymi pierdołami (na miejsce dojeżdzały bez problemu, ale z powrotem był już problem). Szukaj takiego, który ma w papierach napisane, że silnik był robiony przez jakieś ASO - jeśli takowego znajdziesz... żebyś nie miał problemów.
                            masz racje w zupełności, ale z drugiej strony można też dać 12-14tys za takiego co nie mial nic robione i samemu zrobić, przynajmniej wie się na czym się jeździ. Tak samo zrobiłem z kupnem teresy, wiedziałem że nic nie było robione i zrobiłem.
                            Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                            No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                            sigpic

                            Komentarz


                              #15
                              Zamieszczone przez marcinjunak Zobacz posta
                              cena za st 6tys bez targu dla forumowiczów, kto widział ten wie że moto zrobione do jazdy
                              ehh.. jak ja bym to z wielką chęcią nabył. Zawsze jak widzę ogłoszenie fajnej ST, to mi się przypomina moja przygoda z niezłą dawką strachu. A mianowicie podczas wędrówki wzdłuż południowej granicy kilka razy wjeżdżałem w teren i nie mając odpowiedniej opony na przedzie wywinąłem orła na piaszczystej drodze (przy prawie zerowej prędkości). Zaraz po glebie zerwałem się do wyłączenia silnika, bo KLE z mokrą michą znane, że lubi przytrzeć panewki w takim wypadku, no ale trwało to z 2, może 3s. Podnoszę więc sprzęt zły na siebie, że glebłem i że tak późno wyłączyłem silnik, z myślami w wątku na forum kawasaki, gdzie to ludzie opisują jak glebę zaliczyli na GPZtka (ten sam silnik) i olali świecącą się kontrolkę oleju. Podniosłem, poczekałem, przechyliłem trochę na drugą stronę, odpalam i ... gaszę od razu... Kontrola się świeci!!! Czekam chwilę, znowu telepię sprzętem na wszystkie strony coby pompa się odpowietrzyła i znowu odpalam i znowu świeci!!! Już posrany sięgam po komórkę i myślę do kogo dzwonić o pomoc. A tu zasięgu niet!!! Las, jakaś puszcza, zadupie totalne, z 5km już się zapuściłem w teren w linii prostej i drugie tyle nawigacja woła, że do pierwszego zakrętu.
                              No nic. Posiedziałem, podumałem z 20 min., ochłonąłem i myślę - trudno, jak zarżnę silnik, to sprzedam sprzęt na części i kupię sobie upragnioną Super Tenerę z suchą miską olejową i mocą już słuszną :-P Wsiadam, przekręcam kluczyk i tym razem postanawiam zgasić również światła, o których zupełnie zapomniałem. Gaszę te światła i... kontrolka zgasła! A dlaczego? Bo to była niebieska kontrolka z drogowych świateł, a nie oleju!!! No i pojechałem dalej Nie mniej jednak cały czas robię sobie nadzieję, że moja żona jednak się przekona do KLE (który miał być dla niej), a ja się przesiądę na ST. Niestety wczoraj żona oblała egzamin na moto - zgasł jej egzaminacyjny trupek dwa razy. Do tego nerwy i gotowe. Może się jeszcze uda załapać na termin prawka w tym roku, a w międzyczasie spróbuję przekonać żonkę do KLEkota - obniżę na lagach i sprężynie, to może się uda :-/
                              Ostatnio edytowany przez ArturS; 427.

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X