Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Rumunia w planach- jeśli ktoś może coś ciekawego polecić..

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Rumunia w planach- jeśli ktoś może coś ciekawego polecić..

    Planuje lecieć do Rumunii bardziej asfaltowo choć jak się trafią spokojne szutry to pewnie wybiorę szutry.Jadę we dwie osoby i szukam w miarę ciekawych miejsc, które będę mógł dorzucić do swojej trasy wstępnie oplanowanej. Jeśli ktoś ma coś wartego polecenia to będę wdzięczny. Odpuszczam zamki, kościoły, kapliczki i tym podobne tematy- chyba że coś jest na prawdę wartego np jakiś pałac. Ze swojej strony chciałbym polecić błotne wulkany w okolicy Buzau o których mało kto pisał w relacjach a które uważam że mogły by być ciekawą sprawą, do tego kopalnie soli Turda. Planuje też wąwóz Bicaz o którym jest już głośniej i Góry Bucegi. Planuje też oklepany temat Transfogaraski i Transalpiny i Transararaul. Podobno warty temat to Park Apuseni ale chyba już bardziej na nogach niż na moto.Znalazłem kilka tras które lecą równolegle do bardziej lokalnych i już zabudowanych dróg, które są szutrami i o takie też mi chodzi więc jeśli ktoś zna dobry temat który wiedzie w okolicy tego co zaznaczyłem to będę wdzięczny. Poniżej załączam kilka linków z opisami niektórych ciekawostek- może komuś się przyda na przyszłość do swojej trasy na Rumunie. Link z bardzo wstępną trasą przed całkowitym jej dogłaskaniem pod spodem, mam około 9 dni na tą podróż.




    Błotne wulkany Vulcanii Noroioși Pâclele Mici oraz Vulcanii Noroioși Pâclele Mari w okolicach miejscowości Berca w Rumunii - ceny biletów, dojazd i zdjęcia.




    natknąłem się na taki artykuł szukając info o Górach Bucegi, ciekawe - ale pewnie niedostępne dla zwiedzających

    Ostatnio edytowany przez lemur; 2828.

    #2
    1. Lacu Rose
    2. Baile Herculane
    3. Nowy Sołoniec, Kaczyka. Obok jest miejscowosci Pârteștii de Sus, a niej knajpa na rogu, a w niej jedna z najlepszych zup jakie jadłem w życiu: ciorba radauteana
    4. Malowane monsatyry na Bukowinie
    5. IIase (miasto)
    6. Sigishoara, i może jakieś inne miasto z kolekcji "siedmiogród"
    7. Zamek chłopski w Rasnov (i olac Dracule)
    8. Przełom Dunaju
    Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
    Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

    Komentarz


      #3
      Zamek Bran w Sighisoarze robi wrażenie więc chyba o niego zahaczę, Baila Herculane też wygląda dobrze ale trochę za blisko Serbii - to już trochę poza zasięgiem czasowym - dziękuje

      Komentarz


        #4
        Ja od siebie polecam fotogeniczne miasteczko Rimetea (przy drodze 107M) z świętą Skałą Szeklerów w tle. W parku Apuseni bardzo ciekawa widokowo jest trasa 763 z Sudrigin przez Padis

        Komentarz

        Pracuję...
        X