Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Trenerka nie odpala

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Trenerka nie odpala

    Witam jestem nowym użytkownikiem forum i także Xtz 660.Mam problem dotyczący odpalenia mojego motocykla:wszystko śmigało jak należy stał w garażu po sezonie ,odpalałem go co jakiś czas bez kłopotu palił prawie na dotyk do momentu kiedy pozostawiłem przez przypadek odkręcony kranik na ok 3tyg od tamtego momentu już nie odpala wykręciłem świece była mokra wyczyściłem iskra jest pokrecilem motor trochę bez świecy licząc że może jak się zalała to wydmucha paliwo ale nie stety po tych czynnościach dalej nie odpala czy ktos może miał taki problem u Siebie i może coś podpowiedzieć z góry dziękuję i pozdrawiam

    #2
    przyczyn może być wiele, chociażby tak prozaiczna czy jest iskra

    jeżeli odpalałeś tak żeby sobie pochodziła chwile, bez jeżdżenia to zapewne zabiłeś świecę, takie odpalanie na chwilę ( zazwyczaj na ssaniu) powoduje że świeca nie zdąży oczyścić się z nagaru tym samym tworzy się go coraz więcej aż robią się przebicia i świeca generalnie do wywalenia.

    drugie co możesz zrobić to przed odpaleniem przechylić motocykl na bocznej stopce żeby przelać gaźnik, możesz nawet próbować go odpalić w takiej pozycji

    małe tenery mają problem z odpalaniem po dłuższym postoju, temat był już gdzieś przerabiany

    Komentarz


      #3
      Sprawdź stan oleju na dole silnika, czyli spuść śrubą, jak zleci benzyna z olejem to już będziesz wiedział dlaczego nie odpala.
      Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
      No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
      sigpic

      Komentarz

      Pracuję...
      X