Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

jakie tarcze hamulcowe + jakie klocki ?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    jakie tarcze hamulcowe + jakie klocki ?

    Witam. Szukałem szukałem, ale odpowiedzi były jakieś pojedyncze i zdawkowe.

    Panowie jakie polecacie tarcze i jakie klocki do Tenery 750. Hamulce i tak pełnią rolę spowalniaczy i stąd moje pytanie czy inwestować w bardzo dobre tarcze i bardzo dobre klocki czy jakieś przeciętne będą okej. EBC, NG, BREMBO, NISSIN ? Z góry dzięki za pomoc i prosiłbym o konkretne fachowe porady, a nie porady z serii w życiu nie miałem na oczy nie widziałem, ale wypowiem się...

    #2
    Nie znam się to się wypowiem. W drugim już z kolei motocyklu założyłem chińską tarczę i jest w deszkę. Klocki byle nie EBC ale ponad wszystko robotę robi pełen serwis pompa<-> zaciski.

    Komentarz


      #3
      Co do samej tarczy nic nie pomogę bo nadal jeżdżę na oryginalnych. Z klocków zdecydowanie polecam Vesrah'y co do konkretnego modelu to już zależy od Twojego stylu jazdy i tego gdzie jeździsz. Jeśli chodzi o tył to polecam klocki za dychę z Gmoto, są mięciutkie ale na tył są w sam raz, szybko lecą ale za tą cenę to można je wymieniać i co 5k km. Ale tak jak pisał Prince, najważniejsze to sprawne zaciski i pompa. U mnie największa zmiana w hamowaniu była po serwisie zacisków, dołożenia stalowych oplotow i pompy z fazera.

      Komentarz


        #4
        Zgadzam się z przedmówcami ,po pierwsze wszystko byle nie EBC , po drugie vesrahy hamują najlepiej ( lepiej niż oryginalne nissiny),po trzecie na nic wszystko jeśli nie zrobimy dobrego serwisu hamulców,po czwarte na tył miękkie NHC za 30zł hamują lepiej niż oryginały yamaha

        Komentarz


          #5
          Jedna chińszczyzna działa, inna nie. Ja z hamulcami wolę nie ryzykować.



          tu jeszcze taniej:


          Na nissiny nie narzekam, chociaż klocków vesrah nie używałem.
          Na ten sezon pójdzie nowa pompa z diversiona, zobaczymy co potrafi.

          Był też wałkowany temat adapterów do zacisków i większych tarcz, jednak w tym powiększonym rozmiarze i rozstawie są tylko jakieś szpanerskie wycinanki do frędzli.

          Komentarz


            #6
            zz44 a jaką średnicę tłoczka ma ta pompa z diversion?
            Bulbulator - jaką średnicę tłoczka ma pompa z fazera?
            Pytałem już w innym temacie: zmieniacie na większe, czy mniejsze średnice?

            Komentarz


              #7
              Panowie przymierzam sie do zakupu tarcz , zastanawiałem się właśnie nad EBC z rozmowy nie wiem czy wszystko EBC jest fuj , czy tylko klocki. Proszę o podpowiedź czego szukać , może ktoś z Was już to przerobił.

              Komentarz


                #8
                Z cyklu podsłuchane historie warsztatowe- tarcze sprzęgłowe EBC są spoko. Resztę omijać.

                Komentarz


                  #9
                  Tak przy okazji. Nie każde tarcze lubią się z każdymi klockami i dobrze mieć to na uwadze. Jak się źle trafi mogą piszczec, hamować za słabo, za ostro czy też niektóre tarcze przez klocki spiekowe są zjadane niemalże w proporcji 1:1. Osobiście najlepiej spisywały mi się nissiny i vesrah. Miałem też raz tanie shiferty i jakoś dawały radę przy spokojniejsze jeździe. Przy mocniejszym hamowaniu z większych prędkości wypadaly gorzej podobnie w deszczu. Natomiast jak już koledzy zauważyli bez przeglądu i serwisu całości to tylko półśrodek. Z drugiej strony ta wąska 90'tka na przednim kole może przenieść tylko określoną siłę na asfalt zanim się uslizgnie. Szczególnie na mokrym asfalcie i niezbyt szosowym biezniku. Ja do xjoty przeszczepilem czterotłoczkowe zaciski i pompę z fazera a że tarcze wieljie(320) miała już od urodzenia to się z początku parę razy mocno zdziwiłem że moto dęba staje.
                  Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                  Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                  Komentarz


                    #10
                    Zamieszczone przez Lis Zobacz posta
                    zz44 a jaką średnicę tłoczka ma ta pompa z diversion?
                    Bulbulator - jaką średnicę tłoczka ma pompa z fazera?
                    Pytałem już w innym temacie: zmieniacie na większe, czy mniejsze średnice?
                    YYY to mnie zagiąłeś. Kierowałem się podobną pojemnością pompy i świeższym rocznikiem. Ale sprawdzę.

                    Komentarz


                      #11
                      Żeby nie zaśmiecać założyłem nowy wątek nt. pomp: Pompa hamulcowa - wzmocnienie hydrauliczne

                      Komentarz


                        #12
                        Zamieszczone przez zabool Zobacz posta
                        Panowie przymierzam sie do zakupu tarcz , zastanawiałem się właśnie nad EBC z rozmowy nie wiem czy wszystko EBC jest fuj , czy tylko klocki. Proszę o podpowiedź czego szukać , może ktoś z Was już to przerobił.
                        miałem ebc z tyłu z niebieskimi nissinami lub goldfrenami złotymi. Tarcza dosyć szybko się zwichrowała, ale nie wiem, czy od jakiegoś zdarzenia (kałuża+rozgrzana tarcza), czy sama z siebie się taka zrobiła.
                        Mam teraz tarcze NG (z tyłu jest chyba grubsza jeśli dobrze pamiętam > robiłem kiedyś zamówienie zbiorcze - jest opisane w inicjatywach forumowych) i Vesrahy. Bardzo dobre połączenie.

                        Komentarz


                          #13
                          Dzięki za już coś konkretniejszego Bedę się rozglądał za NG.

                          Komentarz


                            #14
                            Miał ktoś doświadczenie z tarczami goldfren? Mają w swojej ofercie tarcze 300 mm do 750

                            Komentarz


                              #15
                              witam gdzie moge dostac komplet tarcz w rosadnej cenie? byle nie chinskie?

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X