Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3
Pokaż wyniki od 41 do 51 z 51

Temat: Pompa hamulcowa - wzmocnienie hydrauliczne

Junior Member
    Motocykl
    XTZ 850

Domyślnie

z jakiej racji zabkowanie opony?tak sie dzieje kiedy masz luzy na widelcu lub nie tyle co trzeba oleju w widelcu.A swoja droga dla przykladu KTM Adventure 990 ma taki sam rozmiar opony i heble brembo na tarczach 320mm Pozdro

- - - Zaktualizowano - - -

Nie wylewa za kołnierz Avatar marcinjunak
    Motocykl
    KTM 950 ADV, I dream about... little more orange power :)
    GG
    GG: 2320727

Domyślnie

Cytat Napisał zajac xtx 850 Zobacz post
    z jakiej racji zabkowanie opony?tak sie dzieje kiedy masz luzy na widelcu lub nie tyle co trzeba oleju w widelcu.A swoja droga dla przykladu KTM Adventure 990 ma taki sam rozmiar opony i heble brembo na tarczach 320mm Pozdro

Wystarczy że raz dobrze przyhamujesz na tkc i wyząbkuje się od razu, nie przez niesprawny zawias tylko przez konstrukcję opony.

Wyjaśniając sprawę ktm adv, przede wszystkim ma felgę 2.15 z przodu a nie jak teresa 1.6, to powoduje że opona inaczej się układa i na szerszej feldze powierzchnia styku z podłożem jest większa. Po drugie tarcze są 300mm i w porównaniu so super moto adv nie hamuje.

No nic, nie chcę znów pisać tego samego, każdy wydaje kasę jak chce, powodzenia.
    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz Hidden Content
    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy Hidden Content
    Hidden Content

Guru Member Avatar Beniamin
    Motocykl
    SHDS ST 750

Domyślnie

To i ja coś dorzucę od siebie, bo mam tarcze 320mm i oplot. Zaciski i pompę mam ori a i tak założyłem najbardziej miękkie klocki jakie znalazłem, żeby heble mnie nie straszyły na mokrym. Opony na przód zużywają mi się sporo szybciej.
    "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

Guru Member Avatar piotr13
    Motocykl
    xtz 660 xj 900 S

Domyślnie

No ale te są na atak więc dlatego
    Nie jest wielka filozofią przeszczepić jakies wielkie i mocne hamulce. Filozofa polega na tym, żeby były dozowalne i bezpieczne. Jakoś do czasu zanim do motocykli trafiła szerzej elektronika od kontroli wszelakiej nikt do podróżnych enduro nie dawał przy wąskich a dużych kołach wielkich tarcz.
    Co mi po jadowitych heblach gdy na mokrym asfalcie, suchym szutrze czy piachu nie bardzo jak ich jest użyć? Z reguły powyżej 300 mm miewały jednak motocykle stricte szosowe i to ze sportowym zacięciem. Do mocnych hamulców musi być przyczepna opona i to odpowiednio dociążona . Rozkład masy i geometria xtz i powiedzmy Fazera czy R 1 się troszkę różni.
    Kazdy oczywiście ma wolną rękę i założy co chce. Piszę to nie z jakiegoś czepialsstwa ale jako ostrzeżenie .Po co ma boleć?
    Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
    Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

Senior Member Avatar Lis
    Motocykl
    FJ1100-47F'85 -------------------------- XTZ750-3LD'93

Domyślnie

Niech kolega montuje i opisze swoje doświadczenia. Wątek dotyczy hamulców, ale przez pryzmat pompy i wzmocnienia hydraulicznego. Może lepiej na tym się skupić niż na samych tarczach?
    Większe tarcze, dłuższa klamka to wzmocnienie mechaniczne.

Senior Member
    Motocykl
    XTZ 750
    GG
    GG: 6191443

Domyślnie

Kolego Zając ząbkowanie przedniej opony to nie wina luzów na widelcu czy małej ilości oleju ale jak już napisał marcinjunak normalne zjawisko najbardziej zauważalne przy ,, klockowatych " oponach.Po prostu przy hamowaniu klocki bieżnika się odkształcają i ścierają pod kątem co powoduje że po jakimś czasie ich kształt przypomina zęby piły.Gdyby się nie hamowało przednim hamulcem opona zużywała by się równomiernie.

Member

Domyślnie

Myślę, że przesadzacie, na oponach 90 jeżdżą też różnej masci ktmy, afryki czy inne bemweje i nikt tam się nie skarży na za dobre hamulce.
    Ostatnio edytowane przez Skoti ; 20 listopad 2019 o 16:07

Nie wylewa za kołnierz Avatar marcinjunak
    Motocykl
    KTM 950 ADV, I dream about... little more orange power :)
    GG
    GG: 2320727

Domyślnie

Cytat Napisał Skoti Zobacz post
    Myślę, że przesadzacie, na oponach 90 jeżdżą też różnej masci ktmy, afryki czy inne bemweje i nikt tam się nie skarży na za dobre hamulce.
    No właśnie o tym mowa, hamulce są tak dobrane żeby hamowały a nie stawiały moto dęba.
    Żaden motocykl z kołem 21 z przodu nie będzie fabrycznie hamował tak samo jak z kołem 19 czy 17 cali.
    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz Hidden Content
    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy Hidden Content
    Hidden Content

Junior Member
    Motocykl
    XTZ 850

Domyślnie

Cytat Napisał piotr13 Zobacz post
    No ale te są na atak więc dlatego
    Nie jest wielka filozofią przeszczepić jakies wielkie i mocne hamulce. Filozofa polega na tym, żeby były dozowalne i bezpieczne. Jakoś do czasu zanim do motocykli trafiła szerzej elektronika od kontroli wszelakiej nikt do podróżnych enduro nie dawał przy wąskich a dużych kołach wielkich tarcz.
    Co mi po jadowitych heblach gdy na mokrym asfalcie, suchym szutrze czy piachu nie bardzo jak ich jest użyć? Z reguły powyżej 300 mm miewały jednak motocykle stricte szosowe i to ze sportowym zacięciem. Do mocnych hamulców musi być przyczepna opona i to odpowiednio dociążona . Rozkład masy i geometria xtz i powiedzmy Fazera czy R 1 się troszkę różni.
    Kazdy oczywiście ma wolną rękę i założy co chce. Piszę to nie z jakiegoś czepialsstwa ale jako ostrzeżenie .Po co ma boleć?
    skoro latam w zime na michelin anakee 3 po zamarznietym jeziorze i daje rade hamowac to na asfalcie tym bardziej nie miewam problemow.Dla mnie im mocniejszy hebel tym latwiej mi go wyczuc.Stoppie Teresa raczej nie wykonam choc kto wie wiosna pokaze

Cytat Napisał marcinjunak Zobacz post
    No właśnie o tym mowa, hamulce są tak dobrane żeby hamowały a nie stawiały moto dęba.
    Żaden motocykl z kołem 21 z przodu nie będzie fabrycznie hamował tak samo jak z kołem 19 czy 17 cali.
    tylko ze w Tenerce hamulce nie istnieja jesli chodzi o fabryczne jak dla mnie dzialaja podobnie do bebna

Cytat Napisał guliwer Zobacz post
    Kolego Zając ząbkowanie przedniej opony to nie wina luzów na widelcu czy małej ilości oleju ale jak już napisał marcinjunak normalne zjawisko najbardziej zauważalne przy ,, klockowatych " oponach.Po prostu przy hamowaniu klocki bieżnika się odkształcają i ścierają pod kątem co powoduje że po jakimś czasie ich kształt przypomina zęby piły.Gdyby się nie hamowało przednim hamulcem opona zużywała by się równomiernie.
    sorki ale kostek nie bralem pod uwage ale jesli latasz na szosowych to wlasnie tak sie sprawa ma przy zabkowaniu pozdro

poki co gdybam ale skoro pompa ma 3 podstawowe ustawienia Normal Sport Racing i dodatkowo mozna zmienic skok tloczka to raczej da sie ustawic hamulce po ludzku

Guru Member Avatar Beniamin
    Motocykl
    SHDS ST 750

Domyślnie

W sumie najważniejsze żebyś ty był zadowolony, przejeździsz kilka tysięcy na swoim zestawie to podzielisz się wrażeniami.
    "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

Junior Member
    Motocykl
    XTZ 850

Domyślnie

Toć BA ja z każdą nową częścią włożoną do moto mam wielkiego banana na ryju

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3

Uprawnienia