Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Pompa hamulcowa - wzmocnienie hydrauliczne

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #46
    Kolego Zając ząbkowanie przedniej opony to nie wina luzów na widelcu czy małej ilości oleju ale jak już napisał marcinjunak normalne zjawisko najbardziej zauważalne przy ,, klockowatych " oponach.Po prostu przy hamowaniu klocki bieżnika się odkształcają i ścierają pod kątem co powoduje że po jakimś czasie ich kształt przypomina zęby piły.Gdyby się nie hamowało przednim hamulcem opona zużywała by się równomiernie.

    Komentarz


      #47
      Myślę, że przesadzacie, na oponach 90 jeżdżą też różnej masci ktmy, afryki czy inne bemweje i nikt tam się nie skarży na za dobre hamulce.
      Ostatnio edytowany przez Skoti; 4669.

      Komentarz


        #48
        Zamieszczone przez Skoti Zobacz posta
        Myślę, że przesadzacie, na oponach 90 jeżdżą też różnej masci ktmy, afryki czy inne bemweje i nikt tam się nie skarży na za dobre hamulce.
        No właśnie o tym mowa, hamulce są tak dobrane żeby hamowały a nie stawiały moto dęba.
        Żaden motocykl z kołem 21 z przodu nie będzie fabrycznie hamował tak samo jak z kołem 19 czy 17 cali.
        Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
        No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
        sigpic

        Komentarz


          #49
          Zamieszczone przez piotr13 Zobacz posta
          No ale te są na atak więc dlatego
          Nie jest wielka filozofią przeszczepić jakies wielkie i mocne hamulce. Filozofa polega na tym, żeby były dozowalne i bezpieczne. Jakoś do czasu zanim do motocykli trafiła szerzej elektronika od kontroli wszelakiej nikt do podróżnych enduro nie dawał przy wąskich a dużych kołach wielkich tarcz.
          Co mi po jadowitych heblach gdy na mokrym asfalcie, suchym szutrze czy piachu nie bardzo jak ich jest użyć? Z reguły powyżej 300 mm miewały jednak motocykle stricte szosowe i to ze sportowym zacięciem. Do mocnych hamulców musi być przyczepna opona i to odpowiednio dociążona . Rozkład masy i geometria xtz i powiedzmy Fazera czy R 1 się troszkę różni.
          Kazdy oczywiście ma wolną rękę i założy co chce. Piszę to nie z jakiegoś czepialsstwa ale jako ostrzeżenie .Po co ma boleć?
          skoro latam w zime na michelin anakee 3 po zamarznietym jeziorze i daje rade hamowac to na asfalcie tym bardziej nie miewam problemow.Dla mnie im mocniejszy hebel tym latwiej mi go wyczuc.Stoppie Teresa raczej nie wykonam choc kto wie wiosna pokaze

          - - - Zaktualizowano - - -

          Zamieszczone przez marcinjunak Zobacz posta
          No właśnie o tym mowa, hamulce są tak dobrane żeby hamowały a nie stawiały moto dęba.
          Żaden motocykl z kołem 21 z przodu nie będzie fabrycznie hamował tak samo jak z kołem 19 czy 17 cali.
          tylko ze w Tenerce hamulce nie istnieja jesli chodzi o fabryczne jak dla mnie dzialaja podobnie do bebna

          - - - Zaktualizowano - - -

          Zamieszczone przez guliwer Zobacz posta
          Kolego Zając ząbkowanie przedniej opony to nie wina luzów na widelcu czy małej ilości oleju ale jak już napisał marcinjunak normalne zjawisko najbardziej zauważalne przy ,, klockowatych " oponach.Po prostu przy hamowaniu klocki bieżnika się odkształcają i ścierają pod kątem co powoduje że po jakimś czasie ich kształt przypomina zęby piły.Gdyby się nie hamowało przednim hamulcem opona zużywała by się równomiernie.
          sorki ale kostek nie bralem pod uwage ale jesli latasz na szosowych to wlasnie tak sie sprawa ma przy zabkowaniu pozdro

          - - - Zaktualizowano - - -

          poki co gdybam ale skoro pompa ma 3 podstawowe ustawienia Normal Sport Racing i dodatkowo mozna zmienic skok tloczka to raczej da sie ustawic hamulce po ludzku

          Komentarz


            #50
            W sumie najważniejsze żebyś ty był zadowolony, przejeździsz kilka tysięcy na swoim zestawie to podzielisz się wrażeniami.
            "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

            Komentarz


              #51
              Toć BA ja z każdą nową częścią włożoną do moto mam wielkiego banana na ryju

              Komentarz


                #52
                Zamieszczone przez Lis Zobacz posta
                Moje ostateczne ustawienia:
                Dla XTZ750:
                - średnica tłoczka zacisku: 27mm
                - liczba tłoczków w zacisku: 2
                - średnica tłoczka pompy: 1/2" = 12,7mm (Burgman AN400)
                Wh = 9 czyli poprawa względem oryginału ok. 21%.

                Pogorszenie siły nacisku na klamkę - odczuwalne w porównaniu do pompy 11mm. Natomiast jest możliwość hamowania dwoma palcami. W zasadzie tak jeżdżę na co dzień. Tylko w sytuacjach awaryjnych używam 3 lub 4 palców. Jest moim zdaniem lepiej niż na oryginale. Ale zaznaczam, moim celem nie było zrobienie żylet, tylko poprawa hydrauliki. Resztę sprawności hamulców będę próbował uzyskać serwisem (który im się już należy) i dobrymi nowymi klockami. Nowe tarcze też muszę założyć tej zimy. Więc na wiosnę będzie nowy zestaw hamulcowy z pompą 12,7mm.
                Trochę czasu minęło. Ponad 6kkm zrobione już jakiś czas temu. Nie wiem czy to zasługa porządnego serwisu zacisków, niemieckich tarcz, czy zmniejszonej pompy... Efekt uważam za znakomity.
                A wskaźnik ceny modyfikacji do efektu - rewelacyjny
                Mod ze zmniejszeniem pompy uważam za udany i polecam każdemu :-)
                Zwłaszcza polecam wydanie 50zł na używaną pompę i próbę efektu przed zabudową tarcz 320 mm za 400EUR ;-)


                Ostatnio edytowany przez Lis; 4923.

                Komentarz

                Pracuję...
                X