Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Pompa hamulcowa - wzmocnienie hydrauliczne

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #31
    Zamieszczone przez guliwer Zobacz posta
    Nie wiem Jarku jaką średnice ma tłoczek w pompie.we wcześniejszych obliczeniach przytaczałeś dane że dla fazera to 16mm .wiem tylko że mam pompe z fzs600 chyba z 2001r.
    Jakiego by tłoczka nie miała wiem że hamuje lepiej niż oryginał.siła nacisku na klamke jest mniejsza a skok klamki krótszy
    Zapytałem nie przypadkiem. Pompa jest opisana, wystarczy zajrzeć.
    Na alle.. jest dziś 26 ofert pomp, pomijając tylne i zestawy naprawcze pięć pierwszych to pompy z tłoczkiem 14mm.
    Np.:
    PompaFazera.jpg

    czy:
    PompaFazera2.jpg

    Zatem bardzo prawdopodobne, że zmieniłeś 14mm na 14mm. Więc pompę starszą na młodszą, w lepszym stanie. Stąd różnica...
    Cieszę się, że działa lepiej i jesteś zadowolony.

    Wojtek raz podał XJ6, raz FZ6, dlatego przyjałem 16mm.

    Komentarz


      #32
      Przepraszam za wprowadzenie w błąd, pompa jest od XJ6 Diversion, z tłoczkiem 16mm.

      16.jpg

      Komentarz


        #33
        No i teoria jednak pokryła się z praktyką.U mnie jest pompa 14.

        Komentarz


          #34
          Zamieszczone przez diabel8 Zobacz posta
          Zgadzam się w 100%. Dlatego do seryjnych zacisków dołożę tarcze od GPZ śr 270mm. Przyłożyłem zaciski i zdają się pasować do promienia tarczy. Też jestem świadomy wąskiego przedniego koła. Gruntowny serwis będę kończył pod koniec kwietnia.
          Dam znać jaki efekt
          Możesz coś powiedzieć więcej na temat tych tarcz z gpz? Co za model itp. Jak kiedyś szukałem. To nie mogłem nic dopasować w zamian oryginałów

          Komentarz


            #35
            Zamieszczone przez Lis Zobacz posta
            Dla XTZ750:
            - średnica tłoczka zacisku: 27mm
            - liczba tłoczków w zacisku: 2
            - średnica tłoczka pompy: 11mm (Burgman AN400)
            Wh = 12

            Ogromna poprawa siły - możliwość hamowania jednym palcem.
            Moje ostateczne ustawienia:
            Dla XTZ750:
            - średnica tłoczka zacisku: 27mm
            - liczba tłoczków w zacisku: 2
            - średnica tłoczka pompy: 1/2" = 12,7mm (Burgman AN400)
            Wh = 9 czyli poprawa względem oryginału ok. 21%.

            Pogorszenie siły nacisku na klamkę - odczuwalne w porównaniu do pompy 11mm. Natomiast jest możliwość hamowania dwoma palcami. W zasadzie tak jeżdżę na co dzień. Tylko w sytuacjach awaryjnych używam 3 lub 4 palców. Jest moim zdaniem lepiej niż na oryginale. Ale zaznaczam, moim celem nie było zrobienie żylet, tylko poprawa hydrauliki. Resztę sprawności hamulców będę próbował uzyskać serwisem (który im się już należy) i dobrymi nowymi klockami. Nowe tarcze też muszę założyć tej zimy. Więc na wiosnę będzie nowy zestaw hamulcowy z pompą 12,7mm.

            Komentarz


              #36
              ja wrzucam 320mm tarcze z adapterami do tego stalowy oplot niebieskie nisiny radialna pompa hamulcowa Brembo RCS 19 Corsa Corta i zobaczymy na wiosne efekt

              Komentarz


                #37
                Przy 90'tce z przodu i takim skoku zawieszenia efekty mogą być rozrywkowe Inżynierowie dali hamulce takie a nie inne nie z powodu głupoty tylko założonych warunków pracy i pewnych kompromisów.
                Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                Komentarz


                  #38
                  Uważam podobnie jak Piotr. Hamulce jednak mogłyby być porównywalne do afrykańskich...
                  Można się zastanawiać nad większymi tarczami, zaciskami wielotłoczkowymi, ale tylko na asfalt i pamiętając o wąskiej oponie z przodu.
                  Po przesiadce z FJ na XTZ, mając stare przyzwyczajenia kilka razy użyłem zbyt mocnego przeciwskrętu na XTZ. Efektem był lekki uślizg przedniego koła. Nie polecam
                  Ostatnio edytowany przez Lis; 4923.

                  Komentarz


                    #39
                    przod bedzie na pelnej regulacji https://pitlanemotorsport.com/shop/e...-kit-f15k.html wiec raczej nie bedzie problemu a pompa ma dodatkowo trzy zakresy sily hamowania dzieki poduszce powietrznej reszta to juz tylko kwestia palcow

                    Komentarz


                      #40
                      Próbuj . Jak będą za ostre najwyżej zmienisz. Na pewno musisz się liczyć z ząbkowaniem opony i jej uślizgami Osobiście nie mam nic przeciwko lepszym heblom. W xjocie też poprawiłem fabrykę i dałem czterotloki sumitomo i pompę z Fazera . Ale mam szeroką oponę i szosowy zawias. W teresce może w praktyce różnie wyjść . Efekt mierzalny wcale nie musi być tak radykalnie lepszy bo opona nie da rady przenieść tego opóźnienia na asfalt
                      Ostatnio edytowany przez piotr13; 156.
                      Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                      Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                      Komentarz


                        #41
                        z jakiej racji zabkowanie opony?tak sie dzieje kiedy masz luzy na widelcu lub nie tyle co trzeba oleju w widelcu.A swoja droga dla przykladu KTM Adventure 990 ma taki sam rozmiar opony i heble brembo na tarczach 320mm Pozdro

                        - - - Zaktualizowano - - -

                        Komentarz


                          #42
                          Zamieszczone przez zajac xtx 850 Zobacz posta
                          z jakiej racji zabkowanie opony?tak sie dzieje kiedy masz luzy na widelcu lub nie tyle co trzeba oleju w widelcu.A swoja droga dla przykladu KTM Adventure 990 ma taki sam rozmiar opony i heble brembo na tarczach 320mm Pozdro

                          - - - Zaktualizowano - - -


                          Wystarczy że raz dobrze przyhamujesz na tkc i wyząbkuje się od razu, nie przez niesprawny zawias tylko przez konstrukcję opony.

                          Wyjaśniając sprawę ktm adv, przede wszystkim ma felgę 2.15 z przodu a nie jak teresa 1.6, to powoduje że opona inaczej się układa i na szerszej feldze powierzchnia styku z podłożem jest większa. Po drugie tarcze są 300mm i w porównaniu so super moto adv nie hamuje.

                          No nic, nie chcę znów pisać tego samego, każdy wydaje kasę jak chce, powodzenia.
                          Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                          No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                          sigpic

                          Komentarz


                            #43
                            To i ja coś dorzucę od siebie, bo mam tarcze 320mm i oplot. Zaciski i pompę mam ori a i tak założyłem najbardziej miękkie klocki jakie znalazłem, żeby heble mnie nie straszyły na mokrym. Opony na przód zużywają mi się sporo szybciej.
                            "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

                            Komentarz


                              #44
                              No ale te są na atak więc dlatego
                              Nie jest wielka filozofią przeszczepić jakies wielkie i mocne hamulce. Filozofa polega na tym, żeby były dozowalne i bezpieczne. Jakoś do czasu zanim do motocykli trafiła szerzej elektronika od kontroli wszelakiej nikt do podróżnych enduro nie dawał przy wąskich a dużych kołach wielkich tarcz.
                              Co mi po jadowitych heblach gdy na mokrym asfalcie, suchym szutrze czy piachu nie bardzo jak ich jest użyć? Z reguły powyżej 300 mm miewały jednak motocykle stricte szosowe i to ze sportowym zacięciem. Do mocnych hamulców musi być przyczepna opona i to odpowiednio dociążona . Rozkład masy i geometria xtz i powiedzmy Fazera czy R 1 się troszkę różni.
                              Kazdy oczywiście ma wolną rękę i założy co chce. Piszę to nie z jakiegoś czepialsstwa ale jako ostrzeżenie .Po co ma boleć?
                              Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                              Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                              Komentarz


                                #45
                                Niech kolega montuje i opisze swoje doświadczenia. Wątek dotyczy hamulców, ale przez pryzmat pompy i wzmocnienia hydraulicznego. Może lepiej na tym się skupić niż na samych tarczach?
                                Większe tarcze, dłuższa klamka to wzmocnienie mechaniczne.

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X