Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Łańcuch DID - przypadek czy rzeczywistość ?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    Zamieszczone przez marcinjunak Zobacz posta
    Jak byś naciągnął zgodnie z manualem który podaje 20-45mm luzu to moim zdaniem by się tak nie stało.
    Ewidentnie widać moim zdaniem że łańcuch dostał strzał na naciągu, możesz to jeszcze sprawdzić, myślę że w jednym miejscu będzie bardziej wyciągnięty.
    Wiem co podaje manual .Miałem na myśli że 1 - 1.5cm było pod obciążeniem , czyli przy dobiciu . Z naciągiem łańcucha nie mam problemu i wiem jak to zrobić żeby przy dobiciu nie był napięty na max . Łańcuch nie był wyciągnięty w jednym miejscu , kręciłem kołem i smarowałem łańcuch to bym to wyczuł, okiem i uchem , przecież to słychać i widać . Marcin , proszę nie czepiaj się bo był dobrze naciągnięty.

    Komentarz


      #17
      Zamieszczone przez pehowiec Zobacz posta
      Wiem co podaje manual .Miałem na myśli że 1 - 1.5cm było pod obciążeniem , czyli przy dobiciu . Z naciągiem łańcucha nie mam problemu i wiem jak to zrobić żeby przy dobiciu nie był napięty na max . Łańcuch nie był wyciągnięty w jednym miejscu , kręciłem kołem i smarowałem łańcuch to bym to wyczuł, okiem i uchem , przecież to słychać i widać . Marcin , proszę nie czepiaj się bo był dobrze naciągnięty.
      Ja się nie czepiam ale czy możesz powiedzieć jak symulujesz dobicie podczas naciągania łańcucha?
      Ja nigdy tak nie robię, ustawiam jak moto stoi na kołach i tyle.
      Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
      No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
      sigpic

      Komentarz


        #18
        Kolega wsiada na tył motka i próbuje go dobić , a sprawdzam naciąg i tyle . Dobra Marcin , nie ciągnijmy tego dalej bo to nic nie daje . Każdy z nas wie swoje i będzie się przy tym upierał , więc LWG ! . Według mnie wada fabryczna . Dwa ogniwa przy siebie to dziwne .

        Komentarz


          #19
          Zamieszczone przez pehowiec Zobacz posta
          Kolega wsiada na tył motka i próbuje go dobić , a sprawdzam naciąg i tyle . Dobra Marcin , nie ciągnijmy tego dalej bo to nic nie daje . Każdy z nas wie swoje i będzie się przy tym upierał , więc LWG ! . Według mnie wada fabryczna . Dwa ogniwa przy siebie to dziwne .
          Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
          No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
          sigpic

          Komentarz


            #20
            Uwierzyłeś , myślę że czekałeś na taką odpowiedź.
            Ostatnio edytowany przez pehowiec; 4462.

            Komentarz


              #21

              Łańcuch nówka sztuka założony na wyjazd, naciąg idealny. Ale tutaj stawiam, że jakiś kamol wszedł tam gdzie nie trzeba, bo się przebijaliśmy przez maź błotno-gliniastą.

              Komentarz


                #22
                Zamieszczone przez ArturS Zobacz posta
                https://get.google.com/albumarchive/...HUkWMhJHeJZamx
                Łańcuch nówka sztuka założony na wyjazd, naciąg idealny. Ale tutaj stawiam, że jakiś kamol wszedł tam gdzie nie trzeba, bo się przebijaliśmy przez maź błotno-gliniastą.
                Ja też brałem pod uwagę że może jakiś kamyk się dostał jak gdzieś na skróty szutrami jechaliśmy kawałek . A na zębatkach nie miałeś śladów ? No u mnie nic nie było .Pęknięcie w tym samym miejscu co w moim , tylko u mnie nie jeb..o po drugiej stronie bolca ( na szczęście ). ArturS ,Czy on Ci strzelił od razu czy wyczułeś że dzieje się coś nie tak ?

                Komentarz


                  #23
                  Strzelił bez żadnych oznak, to że zauważyliśmy pęknięcie, to dzieło przypadku - akurat łatałem dziurę w dętce w drugim moto i przy okazji był smarowany łańcuch, ale podczas jazdy zero niepokojących objawów, tyle że po szutrach coś zauważyć, to musiałby się chyba całkiem zerwać.
                  Jak byłem w Maroko, to w drugiej ekipie zerwały się podobnie łańcuchy w trzech motocyklach. Dwa razy, bo coś się wkręciło, raz nie wiadomo. Śmiechujki były z ich strony, że mamy ze sobą kawałek łańcucha, zapinki i rozkuwarkę, karma ich dopadła

                  Komentarz


                    #24
                    Pewnie mieli źle naciągnięte . Tak czy siak warto częściej zrobić oględziny , można powiedzieć że miałeś szczęście i dobrą karmę że strzeliła dętka

                    Komentarz


                      #25
                      Podepnę się pod temat, bo mój ostatni DID padł podejrzanie szybko.Panowie, potrzebuję zakupić napęd 525 do ST. Jakieś namiary na dobry sklep?

                      Komentarz


                        #26
                        Zamieszczone przez jar Zobacz posta
                        Podepnę się pod temat, bo mój ostatni DID padł podejrzanie szybko.Panowie, potrzebuję zakupić napęd 525 do ST. Jakieś namiary na dobry sklep?
                        Motorland. Są bezpośrednim importerem.

                        Komentarz


                          #27
                          No ja na przykład o kilku przypadkach gównianości DiDa słyszałem i widziałem, na przykład mega nierównomierne wyciąganie się i pękanie dokładnie tak jak tu.

                          Komentarz


                            #28
                            Dzięki Prince.

                            Komentarz

                            Pracuję...
                            X