Ogłoszenie

Zwiń

Zasady obowiązujące w Giełdzie

W Giełdzie można zamieszczać ogłoszenia TYLKO związane jakkolwiek z XTZ ( z wyjątkiem działu "Inne moto"). Wszystkie ogłoszenia nie spełniające tego warunku będą usuwane przez moderatorów.
Wyjątek stanowi forum "Inne moto".

ZABEZPIECZENIE PRZED SPAMOWANIEM
Aby móc pisać w poszczególnych działach giełdy należy zliczoną minimalną wymaganą liczbę postów:
  • Sprzedam - 10
  • Inne moto - 25
  • Kupię - 5
  • Oddam - 1


EDIT rootolf:

UWAGA:
Sprzedający jest zobowiązany podać cenę przy sprzedawanym przedmiocie. W przypadku braku ceny, ogłoszenie może zostać usunięte.
Jeżeli masz zamiar kupić motocykl od forumowicza zapytaj innych o opinię o tym motocyklu.

Zasady wchodzą w życie z dniem 26.10.2012 r.
Zobacz więcej
See less

Wałki rozrządu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] Wałki rozrządu

    Witajcie,
    poszukuję wałków rozrządu, lepszych od moich.
    Pomiary_wałki.jpg


    Preferowane z TDM 850 3VD, ale to nie warunek.
    Ofertę portali aukcyjnych znam.
    Jeśli komuś zalegają proszę o kontakt do soboty.

    Pozdrawiam,
    Jarek

    #2
    Powinienem mieć gdzieś moje z 3TD.

    Komentarz


      #3
      Wysłałem PW. Dzięki za odzew.

      Komentarz


        #4
        Nieaktualne. Proszę o zamknięcie wątku.

        Informacyjnie dodam, że popełniłem błąd lub serię błędów pomiarowych. Nie rozumiem tego. Prawdopodobnie warunki garażowe, nienajlepsze światło, późna godzina.
        Zatem polecam wszystkim sprawdzanie pomiarów.

        Zweryfikowałem dziś pomiary mikrometrem:
        Pomiary_wałki_9-03-2019.jpg

        Komentarz


          #5
          człowiek się uczy na błędach.
          Najważniejsze, że w porę.

          Komentarz


            #6
            Czyli jednym słowem patrząc po wymiarach - wałki masz ok.

            Komentarz


              #7
              Tak, wałki są wymiarowe. Nie wyglądają zbyt ładnie i chyba to mnie zmyliło. Natomiast powinienem wcześniej włączyć logikę, bo nie jest tak łatwo podjechać wszystkie czopy o 0,2-0,3 mm (przy wymaganych dokładnościach na poziomie setnych mm) stalowych wałków aluminiowymi mostkami... Zawsze pierwsze idą mostki, a w konsekwencji wałki.
              W poniedziałek powinna dojść przesyłka z Plastigauge. Więc sprawdzę jeszcze luzy. Paski powiedzą prawdę.

              Po tygodniu poszukiwań innych wałków mogę stwierdzić, że nie jest prosto znaleźć dobre. Całe szczęście już nie muszę
              Jeśli są ogłoszenia to NIKT nie podaje wymiarów, ani nie potwierdza, że są wymiarowe. Zawsze trzeba kupić, a potem się wozić ze sprzedawcą...
              Nigdy mnie to nie bawiło.

              Z tymi pomiarami to chyba zmęczenie, ślepota, robiłem je poźno w słabo oświetlonym garażu.
              Dlatego uczulam, warto zadbać o dobre warunki i sprawdzić pomiar po czasie.
              Ciekaw jestem jakie będą luzy zaworowe po tych moich pomiarach... bo zamówione płytki leżą od tygodnia
              Na szczeście płytki zamawiałem po numerach

              Komentarz


                #8
                Jak widzę chcesz ją dopieścić jak FJ1200, bardzo mnie to cieszy.

                Komentarz


                  #9
                  Waldek, jeszcze nie mam FJ1200
                  Dzięki, staram się robić dobrze
                  Teraz po 5,5 tys. km przyszedł czas na ocenę zakupu i porządny serwis.
                  Wydaje się, że mój egzemplarz jest dość uczciwy i oryginalny. Warto o niego zadbać.
                  FJ poszła w oryginał, XTZ "będzie moja"

                  Komentarz


                    #10
                    Faktycznie Twoja FJ jest 1100.
                    Sprawdzałeś napięcie rozrządu, na którym ząbku masz napinacz?

                    Komentarz


                      #11
                      Tak, FJ11 limited edition Ale motocykl roku 1985 na Świecie wg jakiegoś niemieckiego magazynu.
                      Napinacz jest na 12 ząbku. Kupiłem łańcuch Morse'a i grzechem byłoby nie założyć.

                      Komentarz


                        #12
                        Aczkolwiek nie wiem, czy to nie za wcześnie na wymianę...
                        W FJ wymieniłem w 2008r. całość. Luzy zaworowe i naciąg łańcucha sprawdzam co ok. 4 lata. Na ok. 40000 km 2x podmieniałem tylko płytki zaworów wydechowych, a łańcuch jak dotąd jest na 4-5 ząbku!
                        Wiem, że to inny łańcuch, ten tenerowski jest pewnie słabszy...
                        Ale biorąc aktualny przebieg XTZ za prawdziwy - 75000 km oraz 12 ząbków napinacza, z prostej proporcji wychodzi, że te 4 pozostałe ząbki powinny starczyć na 25000 km. Co w moich warunkach oznaczałoby wymianę za 2-3 lata...

                        Komentarz


                          #13
                          Akurat z łańcuszkiem to różnie. W katalogach DiD łańcuszek do małej tereski jest ten sam co do bodajże CBR 900. Więc typem silnika bym się nie sugerował.
                          Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                          Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                          Komentarz


                            #14
                            Lisie moja miała 11 ząbek na napinaczu i przebieg..... nie pamiętam.
                            Może Wojtek coś tu podrzuci, teraz on nią zarządza.
                            Jest szansa że podobnie jak u ciebie.
                            Wiem że odbiegam od tematu ale napisałeś, że tereskę robisz pod siebie, to zapytam - będziesz dokładał w przedni zawias te pierdolniczki od jarczoq-a?

                            Komentarz


                              #15
                              Tak założę, ale moje pierdolniczki. Od Jarka kupiłem do FJ kilka lat temu. Są do sprzedania jakby co, bo FJ zostaje oryginalna z działającymi antynurkami.

                              ps. Miałeś 68 tys. km przy sprzedaży To by pasowało. Zaczynam się zastanawiać, czy nie odłożyć wymiany łańcucha o rok lub dwa.
                              Ostatnio edytowany przez Lis; 4923.

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X