Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Borowanie przepustnicy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] Borowanie przepustnicy

    Cześć,

    wyczytałem wczoraj, że koledzy zza granicy stosują zabieg, który pozwala na poprawę przyspieszenia dużej Teresy. Rozwiercają dwie boczne dziurki przepustnicy do 3,25mm i obcinają sprężynę o około 1cm.
    Podobny temat znalazłem na naszym "starym" forum, jednak nie znalazłem informacji jak tow praktyce a nie w teorii wpływa na pracę silnika i spalanie.

    Zdaniem Panów z zagranicznej strony, nie wpływa to na spalanie, jednak coś mi się w to nie chce wierzyć.
    Pytanie, czy ktoś z Was w ten sposób kombinował z Teresą?


    54230567_10217889939175997_1681811293629054976_o.jpg

    #2
    Robiłem takie manewry w swoich starych gaźnikach przed wymianą na nowe. Uzyskałem dużo lepszą reakcję na dodanie i ujęcie "gazu", do aktywnej jazdy super.
    "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

    Komentarz


      #3
      Spalanie mocno wtedy wzrosło?

      Komentarz


        #4
        Przy dłuższych przelotach w trasie nie zauważyłem jakiejś znaczącej różnicy, przy wariactwach na mieście itp. wzrosło ale bez tragedii.
        "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

        Komentarz


          #5
          Zapytam tutaj bo nie chcę śmiecić nowym tematem,czym różnią się gaźniki od TDM 4TX od XTZ-etowych ?

          Komentarz


            #6
            To zależy, tam były dwa typy gaźników. BDST jak u nas do którego dodano czujnik położenia ale później byly też montowane gaźniki BDSR. Te to już inna konstrukcja nowocześniejsza i ponoć lepsza. Jak matka boska pieniężna pozwoli będę chciał je zaadaptować do siebie i zobaczyć czy coś się zmieni

            - - - Zaktualizowano - - -

            To zależy, tam były dwa typy gaźników. BDST jak u nas do którego dodano czujnik położenia ale później byly też montowane gaźniki BDSR. Te to już inna konstrukcja nowocześniejsza i ponoć lepsza. Jak matka boska pieniężna pozwoli będę chciał je zaadaptować do siebie i zobaczyć czy coś się zmieni. No chyba, że ktoś już próbował i powie czemu nie warto

            Komentarz


              #7
              Ja też pomyślałem czy da się przeszczepić.

              Komentarz

              Pracuję...
              X