Ogłoszenie

Zwiń

Zasady obowiązujące w Giełdzie

W Giełdzie można zamieszczać ogłoszenia TYLKO związane jakkolwiek z XTZ ( z wyjątkiem działu "Inne moto"). Wszystkie ogłoszenia nie spełniające tego warunku będą usuwane przez moderatorów.
Wyjątek stanowi forum "Inne moto".

ZABEZPIECZENIE PRZED SPAMOWANIEM
Aby móc pisać w poszczególnych działach giełdy należy zliczoną minimalną wymaganą liczbę postów:
  • Sprzedam - 10
  • Inne moto - 25
  • Kupię - 5
  • Oddam - 1


EDIT rootolf:

UWAGA:
Sprzedający jest zobowiązany podać cenę przy sprzedawanym przedmiocie. W przypadku braku ceny, ogłoszenie może zostać usunięte.
Jeżeli masz zamiar kupić motocykl od forumowicza zapytaj innych o opinię o tym motocyklu.

Zasady wchodzą w życie z dniem 26.10.2012 r.
Zobacz więcej
See less

kupię moduł zapłonowy do xtx 660 tenere

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    kupię moduł zapłonowy do xtx 660 tenere

    Witam. Pytam już któryś raz więc sorry:p ale może teraz ma ktoś moduł zapłonowy do xtz 660 tenere???

    #2
    Rocznik i oznaczenie literowo - cyfrowe motocykla podaj bo były różnice.
    Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
    Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

    Komentarz


      #3
      nr ramy mogę podać tej oryginalnej. *4BW-007275*
      w dowodzie jest rocznik 93 ale to tylko rama pozostała a reszta przełożona z innej teresy na pewno nowszej.
      Załączone pliki

      Komentarz


        #4
        Skoro wiązki są z nowszej to prawdopodobnie moduł też. Najlepiej jakbyś spisał z samego modułu. O ile dobrze kojarzę to były 3 typy z czego dwa ostatnie da się wymieniać a jeden różni się wtyczką. Miałem to gdzieś w papierach ale manual gdzieś mi wsiąkł. Mam chyba jeszcze płytkę z haynesa jak znajdę to spróbuję opisać.
        Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
        Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

        Komentarz


          #5
          poszukam zdjęcia może gdzieś znajdę. nie jestem w stanie zrobić zdjęcia bo stoi serwisie.

          - - - Zaktualizowano - - -

          znalazłem ale nie widać oznaczenia, nie wyraźna fota.
          Załączone pliki

          Komentarz


            #6
            Do starej czyl z jedną lampą oznaczenie TNDF13/DENSO. Do nowszej z dwoma lampami i elektronicznym obrotomierz em oznaczenie TNDF19/DENSO.
            Numer katalogowy Yamahy do tego nowszego to 4MY - 82305-00.
            Kosxt nowego to od 1600 w górę więc s, ukaj używki. Pasuje także od Yamahy SZR 660 i powinien pasować od MZ 660 Scorpion i pokrewnych choć tu jak się przegląda katalogi to są różnice w końcówkach numeru katalogowego niemniej powinny pasować bo tylko mają inaczej umiejscowiony wtyczki (na kablach)
            Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
            Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

            Komentarz


              #7
              wielkie dzięki tylko ja mam z dwoma lampami i manualny obrotomierz.
              szukam używki ale o to chodzi że nie mogę znaleźć odpowiedniego. nówki nie kupię bo to nie ma sensu.
              Może trafię gdzieś.

              - - - Zaktualizowano - - -

              https://allegro.pl/oferta/modul-zaplonowy-mz-baghira-660-yamaha-xtz-660-7838368011?reco_id=cccb16e0-4a63-11e9-900b-000af7f63470&sid=0e7a5475e04eefd78184d559df6fb9f87 c889ad5ac94196dac75ac99722370c3&bi_c=Product&bi_m= reco&bi_s=archiwum_allegro&

              takie coś znalazłem, będzie chyba pasowało, tylko nikt nie daje gwarancji rozruchowej czy jest sprawny:/

              Komentarz


                #8
                Od Baghiry będzie już z sygnałem na obrotomierz. Czy to będzie pasować to nie wiem. Na bank nie pasuje od starej do nowej. Jak w drugą pojęcia nie mam. Jest też opcja z modułem od xt 600. Ktoś tu kiedyś próbował takiego myku i hulało. Tyle, że xt 600 miał pięćset wersji i traf tu właściwy. Szukałeś jakiegoś elektronika by naprawić moduł, który masz?
                U nich na przykład http://elektronika-motocyklowa.pl/yamaha.html
                PS. Tak dla ścisłości, co rozumiesz pod pojęciem obrotomierz manualny? One obydwa są o wskazania h analogowych ale starszy jest napędzany linka wychodzącą z głowicy silnika a nowszy już silniczkiem elektrycznym, który sygnał bierze z układu zaolonowego. Jak na głowicy masz zaslepke to masz już nowy.
                Ostatnio edytowany przez piotr13; 156.
                Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                Komentarz


                  #9
                  kupiłem ten co link wysłałem, jeśli to nie ten to trudno i szukam dalej. szukam też xtz jakąś rozwaloną nawet bez papierów ale nic niema. czy te motocykle są niezniszczalne?

                  Komentarz


                    #10
                    Musze przyznać ze nie czaję. Na OLX były 4 jak patrzyłem gdy zakładałeś temat. Na allegro trzy inne. Nie liczę tych co są w kupkach części tylko osobne aukcje.

                    Komentarz


                      #11
                      były oczywiście ale z tego co mi Piotr13 doradził to tylko jeden się nadawał i właśnie go mam.... ale czy to jest to co potrzeba nie jestem pewien. W poniedziałek dopiero zawiozę do mechanika i będzie wiadomo...... chociaż mam takiego mechanika że najlepiej by wymienił wszystko i wtedy na 100% by było sprawne.
                      Pytanie po za... z Łódzkiego województwa znacie kogoś co typowo zajmuje się yamaha??

                      Komentarz


                        #12
                        Tak czytam temat i się zastanawiam? Skąd wiesz że Twój stary moduł jest zły? Sprawdzał go ktoś ? Jest przecież kilka firm w necie które naprawiają moduły.

                        Widać że to moto to niezły ulep i rzeźba więc z drugiej strony nie ma się do dziwić mechanikowi że chce tylko wymieniać graty bo jak by chciał wszystko naprawiać to by wyszła cena jak za nowe moto.
                        Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                        No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                        sigpic

                        Komentarz


                          #13
                          z tego co mi mówił wysyłał moduł gdzieś i odesłali z wiadomością że nie da się go naprawić.
                          Który mechanik trzyma od listopada tamtego roku motocykl i nie jest w stanie określić co się stało... dla mnie to jest coś nie tak.
                          Ulep? nie powiedział bym, z czasem każdy ma problem jakiś ze sprzętem i jak dla mnie diagnoza człowieka znającego się na robocie powinna być od razu

                          Komentarz


                            #14
                            Skoro wysyłał to powinien mieć jakiś papier albo rachunek od tej firmy że nie da się. Może inna da radę?

                            Ulep w tym rozumieniu że jeśli ktoś przekładał plastiki z nowej do starej budy to nie mógł tego zrobić dobrze.
                            Tak jak Piotr pisał, jaki masz napęd licznika?

                            Najprościej napisać żebyś zmienił mechanika ale nie o to chodzi.
                            To jego diagnoza że moduł jest zły?

                            A co się w ogóle stało, przestał palić znienacka czy jak? Tą przekładkę też robił ten mechanik?
                            Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                            No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                            sigpic

                            Komentarz


                              #15
                              Nie byłem tam też długo więc mi nic nie przedstawił. może jeszcze jakiś papier pokaże.

                              Szczerze powiem że przekładałem sam i pasowało wszystko, jedynie jedna śruba od wydechu przy końcu więc musiałem rzeźbić, napęd licznika tzn linka idzie od licznika do okolicy koła przedniego.

                              Tak to diagnoza mechanika, na początku mówił że niema masy ok zrobione i dalej nie jeździł tak jak trzeba, później zadzwonił i powiedział że rozrząd łańcuch wyciągnięty mówię ok zrobione a teraz stanęło na module.... a jak wsadzi moduł i nadal będzie źle to co dalej wymieniać. a po za tym to jeszcze gaźniki czyścił i regulował.

                              Było tak .. po złożeniu wszystko było ok palił tak jak wcześniej, dostał dosyć mocno w dupe i w terenie powiedział bym ciężkim i często stał we wodzi, błocie, leżał na boku itp i od tamtej pory jest problem z odpaleniem a jak już zaskoczy to w czasie jazdy przerywał więc nie do jazdy:/

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X