Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zbiornik Paliwa

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Zbiornik Paliwa

    Witam Szanowne Grono Pasjonatow ! Czy ktos ma pomysl , jak wyczyscic zbiornik paliwa XTZ 750 wewnatrz z nalotu rdzawego ?Moto stalo 11 lat w garazu :-) pozdrawiam

    #2
    miałem podobnie, robiłem wodorotlenkiem sodu(soda kaustyczna). wyszło ok. uważaj bo żrące , używa gumowych rękawiczek. wykręć kraniki i zrób zaślepki z kawałka płaskownika i gumy, korek wlewowy wytrzymał, zalej na dzień, mieszaj co jakiś czas. na koniec dużo płukania np. benzyna ltp...

    Komentarz


      #3
      Niby na takie akcje przewidziany jest fertan i inne produkty z tej rodziny, ale ja nie polecam bo u mnie sie nie sprawdził.
      Teraz uzylbym jakiegoś środka przeciw rdzy.
      Jeśli rdzy jest grubo trzeba usunąć mechanicznie. Słyszałem patenty o śrubkach, ale jak je potem wyciągnąć z baku.
      Ja na łańcuszku pozakrecalem kilkadziesiat nakrętek i jeden koniec wrzucilem do srodka.
      I potem machalem zbiornikiem aby od środka go wydrapać.
      Jeśli chcesz malować w środku to moge Ci polecić farbę, tylko muszę sprawdzic jak sie nazywa.

      Komentarz


        #4
        Serdeczne Dzieki Panowie !:-)

        Komentarz


          #5
          co do zbiornika to zrobiłem dziurkę i 30 L wchodzi bez problemu 20190319_193945.jpg 20190319_193939.jpg

          Komentarz


            #6
            Ta farba to Corina, z Castoramy albo OBI.

            farba.jpg

            Ze 3 czy 4 lata temu zanurzyłem pomalowany kawałek stali w benzynie i nic się nie dzieje.

            farb.jpg

            Komentarz

            Pracuję...
            X