Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Słabo ciągnie na 4 i 5 biegu, XTZ660 1991r

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    Na wężyku z odmy powinien być korek co by nie kapało Trochę tam się zawsze nabiera ale u mnie to była max 50'tka przez sezon. Airbox zasadniczo powinien być suchy. Wiadomo silnik nie jest nowy i jakieś tam przedmuchy będzie mieć. Póki filtr powietrza nie plywaw oleju to da się z tym żyć. A ogólnie to ile wciąga oleju?
    Sam patent z automatycznym smarownikiem łańcucha to nic nowego. Miały tak stare angliki i nasz junak Dopiero świadomość ekologiczna wykonczyla to dobre rozwiązanie.
    Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
    Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

    Komentarz


      #17
      Po zrobieniu gaźnika i wymianie filtra skontrolowałem olej i uzupełniłem stan. Nie wiem jeszcze ile łyka, ale żadnych niepokojących kopceń nie mam. Wcześniej zrobiłem z 500km na tym spadniętym cięgnie drugiej gardzieli i moto było suche. A specjalnie po zakupie wymyłem silnik, osłonę żeby obserwować czy nie ma żadnych wycieków. Teraz w osłonie olej, felga zachlapana. Byłem teraz u Tereski to od 9 rano do południa nakapało może kilkanascie kropel na pewno, a na pewno jeszcze nie wszystko spadło na chodnik Coś będę musiał z tym zrobić bo za dużo tego oleju gubi.

      Komentarz


        #18
        Odkręcić pokrywę filtra powietrza i zobacz jak tam wygląda. Coś za dużo jak na olej z samej odmy. Może gdzieś jeszcze?
        Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
        Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

        Komentarz


          #19
          Olej nie pochodzi z airboxa na pewno, rozebrałem na szybko po pracy i w obudowie filtra jest sucho. Wydawało się, że kapie z góry, ale to rozchlapany olej. Za to kapie chyba coraz więcej. Dziś już z latarką nie dałem rady więcej zrobić, ale wygląda jakby uszczelniacz wałka zdawczego puścił, a może spod rozrusznika? Są jakieś typowe przypadłości tego modelu?

          Komentarz


            #20
            Obstawiam uszczelniacz wałka

            Komentarz


              #21
              Uszczelniacz wymieniłem, wszystko wymyłem benzyną ekstrakcyjną i obserwuję.

              Komentarz

              Pracuję...
              X