Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[xtz660] Remont silnika

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #46
    Zakupiłem "nowy" używany wał. Trzyma on wymiary oryginalne (35mm). Nowe oryginalne łożysko wchodzi na czop, lecz już nie ma żadnych luzów między wewnętrzną stroną łożyska a czopem. Po minimalnym dociśnięci łożyska bieżnia wewnętrzna ani drgnie. Inaczej być nie może, tam musi być luźne pasowanie po prostu.

    Stary wał na czopie- 34,92mm


    Zabrałem się za lagi.

    Pod koniec tygodnia głowica wróci z wymiany uszczelniaczy i pomiarów szczelności.

    powoli sprawa się zamyka.

    Szukam jeszcze magneta, jak by ktoś z was miał na zbyciu to chętnie kupię.
    Ostatnio edytowany przez motor6; 5258.

    Komentarz


      #47
      Zamieszczone przez motor6 Zobacz posta
      Zakupiłem "nowy" używany wał. Trzyma on wymiary oryginalne (35mm). Nowe oryginalne łożysko wchodzi na czop, lecz już nie ma żadnych luzów między wewnętrzną stroną łożyska a czopem. Po minimalnym dociśnięci łożyska bieżnia wewnętrzna ani drgnie. Inaczej być nie może, tam musi być luźne pasowanie po prostu.
      Jeszcze raz spójrz na mój post z tłumaczeniem z innego forum.
      Jeśli masz wymiarowy wał, to dobrze. Ale łożysko powinno być spasowane na wcisk. Sprawdzałeś różne pasowania łożysk?
      Nawet jeśli Yamaha zakłada, że na skutek rozszerzalności cieplnej pasowanie się zmieni, to lużne pasowanie na zimno szybko doprowadzi do sytacji, którą zastałeś...

      Komentarz


        #48
        Zamieszczone przez Prince Zobacz posta
        M. Morse chyba tam było fabrycznie
        Oryginał, Prox, Tourmax -> MORSE
        Najtańszy jest oryginał (w pudełku to samo wszędzie)
        DID - dwóch szlifierzy robiło się czerwonych ze złości na hasło "a może by łańcuch rozrządu DID?" Wg nich nie do końca tak jak trzeba pasuje na koła zębate i je masakruje. Aczkolwiek u siebie, z niewiedzy że oryginał taki tani, wrzuciłem wzmocnionego DID i skubaniec po prawie 100tys.km w ogóle się nie rozciągnął - jak się wysuwał napinacz przy montażu nówki, tak było przy ostatnim przeglądzie. Zużycia kół zębatych nie zauważyłem.

        - - - Zaktualizowano - - -

        Zamieszczone przez marcinjunak Zobacz posta
        Zestaw uszczelek z aso najlepszy, ale dość drogi, z uszczelką pod głowicę nie warto eksperymentować.
        Z mojego doświadczenia z XT600/660

        Athena - ok
        Prox - rok temu ok, w tej chwili to samo gówno co chinki za 1/4 ceny
        Winderosa/Vertex - ok
        Centauro - ok

        OK = wszystko spasowane jak należy, nigdzie uszczelki nie wydmuchało. Chinki nie pasują nawet na szpiki głowicy, trzeba rzeźbić dremlem, do tego przycinają uszczelkę kanału olejowego.

        Komentarz


          #49
          Uszczelki kupiłem Atheny, łańcuch rozrządu OEM.

          Teraz pytanie gdzie wyważyć koło magnesowe i czy to w ogóle ma sens? (Powód remontu dołu)
          Moje ma napewno bicie.

          Pozostało mi tylko czekać na powrót wału z regeneracji i ogarnąć to magneto i można wszytsko składać do kupy

          Komentarz


            #50
            Kolejny temat to pompa oleju. Ciśnienie niby było, ale po rozebraniu jej i przemierzeniu szczelinomierzem nie trzyma wartości podanych przez producenta.

            No i pytanie, czy jak trzymała Ciśnienie, po odkręceniu śrubki kontrolnej przy filtrze oleju olej ciekł z niej to jest potrzeba jej wymiany?

            No i najważniejsze w sumie, czy pompa oleju od raptora 660 pasuje do xtz? Proszę o odpowiedz, bo już miałem składać silnik, a tu takie buty.

            - - - Zaktualizowano - - -

            60829871-8B63-422F-A495-5509D275B2D5.jpg

            To jest najgorsza strona pompy.

            Zębatka od mniejszej pompy nie jest w żaden sposób uszczerbana.

            Komentarz


              #51
              To pewnie wirnik sekcji odsysajacej, składać i jeździć.
              Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
              No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
              sigpic

              Komentarz


                #52
                Zamieszczone przez motor6 Zobacz posta
                Kolejny temat to pompa oleju. Ciśnienie niby było, ale po rozebraniu jej i przemierzeniu szczelinomierzem nie trzyma wartości podanych przez producenta.

                No i pytanie, czy jak trzymała Ciśnienie, po odkręceniu śrubki kontrolnej przy filtrze oleju olej ciekł z niej to jest potrzeba jej wymiany?

                No i najważniejsze w sumie, czy pompa oleju od raptora 660 pasuje do xtz? Proszę o odpowiedz, bo już miałem składać silnik, a tu takie buty.

                - - - Zaktualizowano - - -

                [ATTACH=CONFIG]26342[/ATTACH]

                To jest najgorsza strona pompy.

                Zębatka od mniejszej pompy nie jest w żaden sposób uszczerbana.
                Jakie daje ciśnienie? Nie wiem czy w manualu xtz jest podana wartość, w tt600r chyba jest, pompy te same.

                Mam na stanie nówkę sztukę pompę. Znajomy poskładał TT600R, niby ciśnienie trzymała, a silnik się przytarł. W sumie to jeszcze nie do końca wiadomo czy ona była powodem, ale miał ukruszony tryb jednego biegu, opiłki ją zmasakrowały, wyglądała na prawdę źle.
                Ostatnio edytowany przez ArturS; 427.

                Komentarz


                  #53
                  Jak sprawdzić ciśnienie i jakie są prawidłowe wartości, bo w serwisowce nic nie pisze.

                  Komentarz


                    #54
                    Temat ciśnienia masz przewałkowany w wątkach o czujniku ciśnienia. Co prawda dotyczy XTZ750. Pompa powinna tłoczyć 0,5-0,8 bar na wolnych obrotach. Dlatego dajemy czujniki od 0.3 bar - żeby nie migały non stop.
                    Z mojego doświadczenia (pomiary FJ1100) ciśnienie się mocno waha. Na zimno przeważnie będzie dobrze, bo olej jest "gęsty" i lepki. Np. w FJ miłem 0,8 bar. Natomiast na gorąco wartości spadały nawet do 0,3 bar w zależności od pompy i oleju. Testowałem 10W40, 20W50 minerał i 20W50 syntetyk. Został na stałe 20W50 syntetyk, bo wskazania miał najbardziej stabilne. Pompę zmieniłem i wartości udało mi się podnieść o ok. 0,2 bar. Niby niewiele, ale na wolnych obrotach, na gorąco robi różnicę. Pomiarów dokonywałem zawsze w magistrali olejowej - na tłoczeniu pompy.

                    Komentarz


                      #55
                      Ale jeszcze zauważcie że w małej teresie jest łożysko w korbie a nie panewka, to też ma znaczenie bo nie musi być tak duże ciśnienie. Skoro w manualu nie ma podanego ciśnienia a przy sprawdzaniu ma wydobywać się z kanału przy filtrze to nie ma się czym przejmować. Sprawdź wirnik sekcji tłoczącej, też nie trzyma wymiarów?
                      Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                      No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                      sigpic

                      Komentarz


                        #56
                        Zamieszczone przez marcinjunak Zobacz posta
                        Ale jeszcze zauważcie że w małej teresie jest łożysko w korbie a nie panewka, to też ma znaczenie bo nie musi być tak duże ciśnienie. Skoro w manualu nie ma podanego ciśnienia a przy sprawdzaniu ma wydobywać się z kanału przy filtrze to nie ma się czym przejmować. Sprawdź wirnik sekcji tłoczącej, też nie trzyma wymiarów?

                        Tez nie trzyma. Szczelina powinna miec wg serwisowki max 0.12mm, a u mnie jest 0.15mm.
                        Na bokach od 0.03-0.08- u mnie jest 0.12mm

                        Komentarz


                          #57
                          No to zgodnie z wymiarami - wymiana.
                          Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                          No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                          sigpic

                          Komentarz


                            #58
                            Nowa pompa kupiona. Ceny yamahy to jest jakiś koszmar. No, ale jak trzeba to trzeba.
                            W tym momencie remont silnika wyszedł tyle co zakup tenerki.

                            Komentarz


                              #59
                              Mała aktualizacja. Dół silnika złożony, wszystko przebiegło bez większych komplikacji.

                              Do wossnera dostałem pierścień olejowy ze sprężynką. Coś mi w nim nie pasowało i wysłałem pierścienie na reklamacje. Po dwóch dniach dostałem pierścienie, które występowały przed 2014 rokiem
                              66841843_364055694312418_8838122790482608128_n.jpg


                              66220498_440355106821095_5505690844138569728_n.jpg

                              - - - Zaktualizowano - - -

                              A to są pierścienie olejowe, które poszły na reklamacje. Po włożeniu sprężynki do pierścienia nie dało się go ścisnąć w żaden sposób. Ta sobie myśle, że jeśli ktoś w jakikolwiek sposób założył ten pierścień to nie dziwne, że zaraz brał olej. Sprężynka zdecydowanie za mocno dociskała go do ściany cylindra i pierścień miał prawo, a nawet musiał znikać w oczach.

                              x10l3Z2kS4e6HF7Fyt7%8g.jpg

                              Komentarz


                                #60
                                Silnik odpalony, pierwsza jazda zaliczona. Wszystko w silniku chodzi aż miło. Niestety kolejny temat to gaźnik. Dzisiaj go wysłałem na regeneracje ośki przepustnicy i ogólne sprawdzenie i wymianę zużytych elementów.
                                Gaźnik wyczyściłem, poskładałem, wszystko jak serwisówka każe. Niestety objawy wyrobionej osi przepustnicy się potwierdziły. Nie da się ustawić wolnych obrotów, ciągle falują. Po zaciągnięciu ssania obroty na zimnym skaczą do 4 tyś, no i spalanie za duże. Co ciekawe w 2 tenerce ośka ma podobny luz, ale obroty trzyma ksiązkowe.

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X