Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Tenere 700

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    Cześć
    sprawdzałem tylko gmole i wydechy, gmole są od HEED-a, wydech Huzar dostępny.
    Szyby widziałem Givi wysokie.
    koła dętkowe niezależnie od moto spisuję się ok, naprawa to nie problem, co do osiągów polecam yt.

    Komentarz


      #17
      Zamieszczone przez Przemekpoznan Zobacz posta
      Część, do użytkowników tenere 700. Mam kilka pytań przed ewentualnym zakupem:
      1. Jakie wady ma ten motocykl, które wyszły po w codziennym użytkowaniu i tys km?
      2. Czy jest dostępna szyba akcesoryjna, która rzeczywiście chroni przed naporem wiatru, nie tylko głowę ale również barki? (Mam 185 cm)
      3. Czy są tańsze niż oryginalne zamienniki gmoli, stelarzy+kufrów 3
      4. Jak w praktyce spisują się koła dętkowe, czy ciężko naprawić kapcia?
      5. Czy wystarcza mocy na sporadyczne przeloty +500km z kuframi i pasażerka? Przesiadam się z fjry i nie chciałbym żeby przy pełnym obciążeniu była katastrofa. Na jeździe próbnej samemu, Moto zbieralo się wystarczająco
      6. Jakie dodatkowe akcesoria polecacie, żeby przy zakupie uzbroić go w oryginały Yamaha, a czego nie brać bo dobrej jakości a dużo tańsze są zamienniki.
      Dzięki za wszystkie odp.
      Pozdrawiam
      1 Generalnie nie widzę wad , denerwuje mnie konieczność zatrzymania się żeby wyłączyć/włączyć ABS
      2 Szyby są dostępne nawet jest duża chyba Kappa,
      3 Akcesoria oryginalne są w podobnej cenie co akcesoryjne - różnice kosmetyczne - i dziś już jest jakiś wybór w zeszłym roku nie było praktycznie nic.
      4 dętkowe naprawiasz jak w rowerze mas spory wybór grubości dętek , zaleta to możliwość jazdy na niskim ciśnieniu .
      5 Miałem dylemat czytając dane techniczne - te 75 KM budziły wątpliwość , natomiast ten silnik jest moim zdaniem geniealnie elastyczny , nie odczuwam braku mocy ,natomiast jeżdżę bez pasażera i na dłuższe wyjazdy biorę sakwy t torbę centralną ..Najdłuższy dzienny dystans miałem ok 800km i zaskoczony byłem że spoko - bo siodło optycznie bardziej jak miałem w 525 EXC niż w dużym GSie
      6Zależy co będziesz robił , Ja założyłem gmole , deflektor 14cm - bez niego wszystkie robaki na trasie lądowały mu na goglach też mam 185 cm , stelaż pod kufer z akcesorów Yamahy , ale musiałem go przerobić bo ma wystające uszy - jakby uchwyty dla pasażera co doprowadzło mnie do szału , i centralną stopkę , głównie ze względów serwisowych .
      7 Jeszcze zmieniłem opony na E07 , na pisku i błotku jakoś mi te oryginalne Pirelki nie podeszły - za czarnym są za to super , ale co kto woli oczywiście

      pozdrawiam Voytek

      Komentarz


        #18
        Dzięki za odp. Voytek powiedz, przy 185 cm i reflektorze który masz , powiedzmy przy 150 napór powietrza na kask i ramiona udało się wyeliminować?

        Komentarz


          #19
          Zamieszczone przez Przemekpoznan Zobacz posta
          Dzięki za odp. Voytek powiedz, przy 185 cm i reflektorze który masz , powiedzmy przy 150 napór powietrza na kask i ramiona udało się wyeliminować?
          Jak napisałem dołożyłem deflektor 14cm i to całkowicie eliminuje napór na kask , mi z resztą powietrze nie przeszkadzało , natomiast wiosną robale na wizjerze jak w paintbolu .
          Jeżeli chodzi o ramiona to wiadomo nie jest jak w skuterze - mi nic nie przeszkadza , widziałem w necie ogromną szybę chyba Kappy za ok300pln , ale dla mnie to bez sensu bo połowę czasu spędzam poza czarnymi drogami . Pisałeś że testowałeś T7 więc masz już jakieś odczucia , ja zamawiałem na początku lipca ubiegłego roku , nawet nie dotykając tego motocykla , kumpel jedynie zerknął na targach i generalnie jestem olany biorąc pod uwagę uniwersalność ,masę i cenę . Kocham KTM a pół życia związany byłem z pomarańczowym , przymierzałem się do 1090 ADV , 790 mi nie pasuje i jest dużo droższa . Nie ma jednego motocykla do wszystkiego - niestety , natomiast do normalnego podróżowania z opcją offu na miarę gabarytów T7 - ja jestem zadowolony . I jak pisałem dziś jest już sporo gratów to niej , ja nie miałem wyboru jedynie wówczas Yamaha miała akcesoria i to też po zamówienie - stelaży nie można było dotknąć jedynie w formie rysunków tech.
          BTW Przy nieprzepisowych prędkościach zaskakująco dobrze .

          Komentarz


            #20
            A ja mam pytanie czy Tenere 700 będzie dobrze sprawdzać się na wyprawie do np. Kazachstanu z pełnym wyposażeniem? Dodam że mam 190cm wzrostu i 95kg wagi, warto zainwestować w to moto aby jeździć na takie wyprawy czy jednak lepiej wchodzić od razu w jakaś ciężka "krowę" typu AT, KTM czy GS??

            Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

            Komentarz


              #21
              Zamieszczone przez titit Zobacz posta
              A ja mam pytanie czy Tenere 700 będzie dobrze sprawdzać się na wyprawie do np. Kazachstanu z pełnym wyposażeniem? Dodam że mam 190cm wzrostu i 95kg wagi, warto zainwestować w to moto aby jeździć na takie wyprawy czy jednak lepiej wchodzić od razu w jakaś ciężka "krowę" typu AT, KTM czy GS??

              Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
              Tilti , Sprawdzi się tak jak Trampki , Tereski , Afryki i inne , W KArelii spotkaliśmy Chińczyka na skuterze 50cm spakowanego w foliówki który dojechał w głąb Rosji
              Ja mam ponad 100kg i nie mam problemów - kłania się w pełni regulowany zawias , musisz sam zdecydować co dla Ciebie najważniejsze - bo pojedzie wszystko co ma dwa koła . W moim przypadku po latach na TTR 600 , KTN 525 - wymyśliłem Gs 1200 ADV - bo kultowy bo .......... , wytrzymałem trzy sezony , jak weszła T7 to urzekła mnie prostotą bez wodotrysków , tabletów itd , za to w miarę lekka jak na tę klasę i zawias super . Niestety z decyzją zostajesz sam

              Komentarz


                #22
                Dziękuję Ci za odpowiedź. Cały czas mi łazi po głowie T7 lub AT, ale patrząc na różnice w cenie to decyzja w miarę będzie prosta choć i tak skomplikowana bo kwota w całe nie jest mała. Zastanawiam się czy nie wejść w posiadanie używki, czy to dobry pomysł? Jak z awaryjnością, czy dobry egzemplarz się trafi itd.?

                Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

                Komentarz


                  #23
                  Zamieszczone przez titit Zobacz posta
                  Dziękuję Ci za odpowiedź. Cały czas mi łazi po głowie T7 lub AT, ale patrząc na różnice w cenie to decyzja w miarę będzie prosta choć i tak skomplikowana bo kwota w całe nie jest mała. Zastanawiam się czy nie wejść w posiadanie używki, czy to dobry pomysł? Jak z awaryjnością, czy dobry egzemplarz się trafi itd.?

                  Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
                  Masz podobny dylemat, obstawiałem przed wypadkiem wymianę w przyszłym roku na T7 z założeniem cały czas off-u, teraz nie wiedząc jak będzie z nogą, rozwazam zakup AT w podobnym budżecie bardziej jako moto szosowe.

                  Komentarz


                    #24
                    No to zdrowia życzę koledze i dojścia do formy. Dzisiaj mam dostać ofertę leasingową i zobaczymy co yamaha-polska wymyśli. Honda jak mi dowaliła raty na poziomie 2500/miesiąc to oczy mi wyszły. No ale nie ma się co dziwić skoro prawie 80000 chcą za AT [emoji853]


                    Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

                    Komentarz


                      #25
                      Dziękuję, no właśnie nowa AT jest naszpikowana elektroniką co winduje cenę, T7 nie ma jej prócz wymaganego abs-u i to mi się podoba. Mniej zawodnych elementów.

                      Komentarz


                        #26
                        Zamieszczone przez titit Zobacz posta
                        No to zdrowia życzę koledze i dojścia do formy. Dzisiaj mam dostać ofertę leasingową i zobaczymy co yamaha-polska wymyśli. Honda jak mi dowaliła raty na poziomie 2500/miesiąc to oczy mi wyszły. No ale nie ma się co dziwić skoro prawie 80000 chcą za AT [emoji853]


                        Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
                        No właśnie to jest ten dylemat przy wpłacie 20% mój trzyletni leasing to 1006.00PLN brutto i AT jednak waży swoje

                        Komentarz


                          #27
                          Trochę polatałem na tej T7 i mam kilka uwag:

                          1.Fabryczne opony są tylko na asfalt

                          2.Do wycieczek w terenie mi doskonale się sprawdziły Michały Tracer.
                          Po 4 tyś km tył ma jeszcze połowę bieżnika, trzymają doskonale w każdych warunkach ale na asfalcie huczą.

                          3. Po założeniu kostek zawieszenie szybko się kończy i dobija, nawet utwardzone na max , to nie KTM
                          do fabrycznych opon te zawieszenie wystarcza, i tak nie można na nich się rozpędzić bo w terenie nic nie trzymają

                          4. Nie daję rady tego kloca postawić na śliskim podłożu i to jest koniec zabawy, bo jeżdżę sam.
                          Na 690e jechałem gdzie oczy poniosą, a jak się gdzieś władowałem to go "wywlekałem" z opresji, na tym klocu może i fajniej się jedzie, tylko trzeba zawczasu przewidzieć czy się na pewno przejedzie.
                          Na zdjęciu to jest kawałek TET po deszczu przy kanale augustowskim, bez tych kostek musiał bym wracać z buta
                          Załączone pliki

                          Komentarz


                            #28
                            Po glebie tą oponę umyłeś

                            Komentarz


                              #29
                              Po tym się właśnie poznaje dobrą oponę, że się sama oczyszcza

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X