Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26

Temat: Tenere 700

Member

Domyślnie Tenere 700

Czy to forum posiada jakiekolwiek informacje na temat tego modelu?

Guru Member Avatar piotr13
    Motocykl
    xtz 660 xj 900 S

Domyślnie

A niby skąd skoro jeszcze sprzedaż się nie rozpoczęła? Pierwsze sztuki dopłyną dopiero po wakacjach.
    Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
    Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

Member

Domyślnie

Cytat Napisał piotr13 Zobacz post
    A niby skąd skoro jeszcze sprzedaż się nie rozpoczęła? Pierwsze sztuki dopłyną dopiero po wakacjach.
    Motocykl został zbudowany w Włoszech, a produkcja ma być- jest we Francji ..chyba

Junior Member
    Motocykl
    Tenere 700

Domyślnie

Od września zrobiłem ponad 3 tys i mogę jedynie powiedzieć że jestem zachwycony nową T7 , kiedy stwierdziłem że towarzystwo do off u się rozsypało sprzedałem KTM 525 i przesiadłem się na GS 1200ADV - którego zawsze chciałem mieć i podróżować . I tu pojawił się problem bo mimo wszystko chciałem móc zjechać w teren a Gs dla mnie w tej kwestii to walka z wagą .Szukałem motocykla do podróżowania co najmniej w połowie poza asfaltem , rozważałem różne sprzęty - kupiłem T7 nawet jej nie oglądając z bliska . Na razie mam banana , w terenie jak rower , na trasie zaskakująco fajnie do 150/h , elastyczność silnika -szacunek , światła z zaskakujących elementów świecą w nocy jak w samochodzie . Kwestia ceny - tu każdy ma swoje priorytety - dla mnie bardzo ok porównując do konkurencji - musiałem nie zbyt wiele dołożyć do 10 letniej BMW , a frajdy mam nie porównanie więcej .

Member
    Motocykl
    xtz 750

Domyślnie

Cieszmy się Twoim szczęściem.

Synek Avatar pattryk
    Motocykl
    T7 + Leo

Domyślnie

Ja mam, patrzę jak stoi - boję się jeździć.

20191019_123946.jpg

Senior Member Avatar Pawloo78
    Motocykl
    yamaha xtz 750, GS1200

Domyślnie

piekna
    dawaj jakąś ładną fotę do kalendarza. Baciara 600 jako najstarsza zacznie , a twoja najmłodsza pasuje żeby zamknąć kalendarz.

- - - Zaktualizowano - - -

sorki . dopiero sprawdziłem maile i zobaczyłem że mnie wyprzedziłeś i już mi wysłałeś fotki

Synek Avatar pattryk
    Motocykl
    T7 + Leo

Domyślnie

Cytat Napisał Pawloo78 Zobacz post
    sorki . dopiero sprawdziłem maile i zobaczyłem że mnie wyprzedziłeś i już mi wysłałeś fotki
    Masz tam też zdjęcie trzech pokoleń XT, ale zrób jak uważasz :-).

Junior Member Avatar Baciar
    Motocykl
    XTZ750 M72 IZ49 XT600Z
    GG
    GG: 6912182

Domyślnie

xtz.jpg
    Biała moja 750 też jest... może najstarsza 3ld 000232

Member

Domyślnie

ja mam 3ld 000148

Junior Member
    Motocykl
    XTZ690

Domyślnie

WP_20200301_002 (Copy).jpg

WP_20200301_005 (Copy).jpg

Na tych oponach ciężko podjechać, za to łatwo zaparkować na podjeździe

Maże po BMW GS1200 to rowerek, ale po KTM690e to straszny kloc.
    Ostatnio edytowane przez WD40 ; 10 marca 2020 o 18:22

Synek Avatar pattryk
    Motocykl
    T7 + Leo

Domyślnie

Cytat Napisał WD40 Zobacz post
    Na tych oponach ciężko podjechać, za to łatwo zaparkować na podjeździe
    Jak mawia klasyk... za mało gazu i pędu na początku :-) lub tzw. dwója i gazu od ...

Junior Member
    Motocykl
    Tenere 700

Domyślnie

Cytat Napisał pattryk Zobacz post
    Ja mam, patrzę jak stoi - boję się jeździć.

20191019_123946.jpg
    Udało mi się nawet wkleić zdjęcie mojej

T 700.jpg

Synek Avatar pattryk
    Motocykl
    T7 + Leo

Domyślnie

Ja już 10kkm przekroczone, śmiga jak talala.
    Attached Images

Junior Member

Domyślnie

Część, do użytkowników tenere 700. Mam kilka pytań przed ewentualnym zakupem:
    1. Jakie wady ma ten motocykl, które wyszły po w codziennym użytkowaniu i tys km?
    2. Czy jest dostępna szyba akcesoryjna, która rzeczywiście chroni przed naporem wiatru, nie tylko głowę ale również barki? (Mam 185 cm)
    3. Czy są tańsze niż oryginalne zamienniki gmoli, stelarzy+kufrów 3
    4. Jak w praktyce spisują się koła dętkowe, czy ciężko naprawić kapcia?
    5. Czy wystarcza mocy na sporadyczne przeloty +500km z kuframi i pasażerka? Przesiadam się z fjry i nie chciałbym żeby przy pełnym obciążeniu była katastrofa. Na jeździe próbnej samemu, Moto zbieralo się wystarczająco
    6. Jakie dodatkowe akcesoria polecacie, żeby przy zakupie uzbroić go w oryginały Yamaha, a czego nie brać bo dobrej jakości a dużo tańsze są zamienniki.
    Dzięki za wszystkie odp.
    Pozdrawiam

Senior Member Avatar Pablo1972
    Motocykl
    Bmw f800gs

Domyślnie

Cześć
    sprawdzałem tylko gmole i wydechy, gmole są od HEED-a, wydech Huzar dostępny.
    Szyby widziałem Givi wysokie.
    koła dętkowe niezależnie od moto spisuję się ok, naprawa to nie problem, co do osiągów polecam yt.

Junior Member
    Motocykl
    Tenere 700

Domyślnie

Cytat Napisał Przemekpoznan Zobacz post
    Część, do użytkowników tenere 700. Mam kilka pytań przed ewentualnym zakupem:
    1. Jakie wady ma ten motocykl, które wyszły po w codziennym użytkowaniu i tys km?
    2. Czy jest dostępna szyba akcesoryjna, która rzeczywiście chroni przed naporem wiatru, nie tylko głowę ale również barki? (Mam 185 cm)
    3. Czy są tańsze niż oryginalne zamienniki gmoli, stelarzy+kufrów 3
    4. Jak w praktyce spisują się koła dętkowe, czy ciężko naprawić kapcia?
    5. Czy wystarcza mocy na sporadyczne przeloty +500km z kuframi i pasażerka? Przesiadam się z fjry i nie chciałbym żeby przy pełnym obciążeniu była katastrofa. Na jeździe próbnej samemu, Moto zbieralo się wystarczająco
    6. Jakie dodatkowe akcesoria polecacie, żeby przy zakupie uzbroić go w oryginały Yamaha, a czego nie brać bo dobrej jakości a dużo tańsze są zamienniki.
    Dzięki za wszystkie odp.
    Pozdrawiam
    1 Generalnie nie widzę wad , denerwuje mnie konieczność zatrzymania się żeby wyłączyć/włączyć ABS
    2 Szyby są dostępne nawet jest duża chyba Kappa,
    3 Akcesoria oryginalne są w podobnej cenie co akcesoryjne - różnice kosmetyczne - i dziś już jest jakiś wybór w zeszłym roku nie było praktycznie nic.
    4 dętkowe naprawiasz jak w rowerze mas spory wybór grubości dętek , zaleta to możliwość jazdy na niskim ciśnieniu .
    5 Miałem dylemat czytając dane techniczne - te 75 KM budziły wątpliwość , natomiast ten silnik jest moim zdaniem geniealnie elastyczny , nie odczuwam braku mocy ,natomiast jeżdżę bez pasażera i na dłuższe wyjazdy biorę sakwy t torbę centralną ..Najdłuższy dzienny dystans miałem ok 800km i zaskoczony byłem że spoko - bo siodło optycznie bardziej jak miałem w 525 EXC niż w dużym GSie
    6Zależy co będziesz robił , Ja założyłem gmole , deflektor 14cm - bez niego wszystkie robaki na trasie lądowały mu na goglach też mam 185 cm , stelaż pod kufer z akcesorów Yamahy , ale musiałem go przerobić bo ma wystające uszy - jakby uchwyty dla pasażera co doprowadzło mnie do szału , i centralną stopkę , głównie ze względów serwisowych .
    7 Jeszcze zmieniłem opony na E07 , na pisku i błotku jakoś mi te oryginalne Pirelki nie podeszły - za czarnym są za to super , ale co kto woli oczywiście

pozdrawiam Voytek

Junior Member

Domyślnie

Dzięki za odp. Voytek powiedz, przy 185 cm i reflektorze który masz , powiedzmy przy 150 napór powietrza na kask i ramiona udało się wyeliminować?

Junior Member
    Motocykl
    Tenere 700

Domyślnie

Cytat Napisał Przemekpoznan Zobacz post
    Dzięki za odp. Voytek powiedz, przy 185 cm i reflektorze który masz , powiedzmy przy 150 napór powietrza na kask i ramiona udało się wyeliminować?
    Jak napisałem dołożyłem deflektor 14cm i to całkowicie eliminuje napór na kask , mi z resztą powietrze nie przeszkadzało , natomiast wiosną robale na wizjerze jak w paintbolu .
    Jeżeli chodzi o ramiona to wiadomo nie jest jak w skuterze - mi nic nie przeszkadza , widziałem w necie ogromną szybę chyba Kappy za ok300pln , ale dla mnie to bez sensu bo połowę czasu spędzam poza czarnymi drogami . Pisałeś że testowałeś T7 więc masz już jakieś odczucia , ja zamawiałem na początku lipca ubiegłego roku , nawet nie dotykając tego motocykla , kumpel jedynie zerknął na targach i generalnie jestem olany biorąc pod uwagę uniwersalność ,masę i cenę . Kocham KTM a pół życia związany byłem z pomarańczowym , przymierzałem się do 1090 ADV , 790 mi nie pasuje i jest dużo droższa . Nie ma jednego motocykla do wszystkiego - niestety , natomiast do normalnego podróżowania z opcją offu na miarę gabarytów T7 - ja jestem zadowolony . I jak pisałem dziś jest już sporo gratów to niej , ja nie miałem wyboru jedynie wówczas Yamaha miała akcesoria i to też po zamówienie - stelaży nie można było dotknąć jedynie w formie rysunków tech.
    BTW Przy nieprzepisowych prędkościach zaskakująco dobrze .

Junior Member

Domyślnie

A ja mam pytanie czy Tenere 700 będzie dobrze sprawdzać się na wyprawie do np. Kazachstanu z pełnym wyposażeniem? Dodam że mam 190cm wzrostu i 95kg wagi, warto zainwestować w to moto aby jeździć na takie wyprawy czy jednak lepiej wchodzić od razu w jakaś ciężka "krowę" typu AT, KTM czy GS??

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Uprawnienia