Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wysokie spalanie oleju - pilne!

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    Zamieszczone przez Lis Zobacz posta
    W samym Pamirze będzie chłodno, ale na dojeździe będzie gorąco. Polecam 15W50.
    Jeźdżę na takim na codzień. Penrite ma syntetyk i półsyntetyk w tej lepkości. Ale to jeśli problem dużego zużycia oleju zostanie rozwiązany... Dobre oleje nie są tanie.

    Proponuję krytycznie podejść do wykonanego serwisu, wykręcić świece obejrzeć je dokładnie (może nawet zajrzeć na tłoki jakąś kamerką endoskopową) oraz zagrzać silnik i zmierzyć kompresję + próba olejowa.
    To wszystko koniecznie przed rozbiórką.
    Zużycie 100ml/100 km jest bardzo wysokim na same uszczelniacze. Powinieneś widzieć dym...
    Dzięki, zmiana oleju może obniżyć jego spalanie ale tak, jak wiemy to nie jest rozwianie problemu. Twoim zdaniem spalanie zbyt wysokie na same uszczelniacze?
    Dymu brak i to jest właśnie zastanawiające.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Komentarz


      #17
      Ja pomimo tego wszystkiego nic bym nie ruszał teraz z zaworami i silnikiem,
      przy rozpinaniu zaworów może kawałek nagaru wejść pod zawór albo zawór się uszczypać jak bedzie za cienki na grzybku, tego nie sprawdzisz dokładnie. Dość duże ryzyko bym powiedział.
      Ja bym zrobił zapas oleju i tyle, tam i tak nie kupisz dobrego oleju motocyklowego, jak ci się skończy twój to wlejesz jakiś selektol albo inny siuwaks od kraza i też pojedziesz.
      Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
      No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
      sigpic

      Komentarz


        #18
        Zamieszczone przez hudecki Zobacz posta
        Twoim zdaniem spalanie zbyt wysokie na same uszczelniacze?
        Dymu brak i to jest właśnie zastanawiające.
        Niech ktoś zweryfikuje Twoje obserwacje. Przejedzie się za Tobą... Trasa góra/dół - hamowanie silnikiem i kita...
        Jesteś pewien, że prawidłowo mierzysz poziom oleju i ile takich litrowych dolewek zrobiłeś?

        Komentarz


          #19
          Zamieszczone przez Lis Zobacz posta
          Niech ktoś zweryfikuje Twoje obserwacje. Przejedzie się za Tobą... Trasa góra/dół - hamowanie silnikiem i kita...
          Jesteś pewien, że prawidłowo mierzysz poziom oleju i ile takich litrowych dolewek zrobiłeś?
          Olej bankowo mierzony prawidłowo, zrobiłem około 3000km z takim spalaniem. Specjalnie 450km autostrada 110km/h - to samo. Za mną jechali, po kicie czarny tym, ale to gaźniki nie olej, mówili ze olejem śmierdzi tez, gdzieś się taka ilość musi podziewac...


          Sent from my iPhone using Tapatalk

          Komentarz


            #20
            Ok, to w tym czarnym musi być subtelny błękit...
            Moje typy podałem. Krytycznie sprawdziłbym serwis.

            Jeszcze jedno, po tym serwisie: https://michumoto.com/yamaha-xtz750-silnik/
            masz czarny dym? Czy to się pojawiło niespodziewanie, niedawno?
            Ostatnio edytowany przez Lis; 4923.

            Komentarz


              #21
              Zamieszczone przez Lis Zobacz posta
              Ok, to w tym czarnym musi być subtelny błękit...
              Moje typy podałem. Krytycznie sprawdziłbym serwis.

              Jeszcze jedno, po tym serwisie: https://michumoto.com/yamaha-xtz750-silnik/
              masz czarny dym? Czy to się pojawiło niespodziewanie, niedawno?
              Po tym serwisie, ciężko powiedzieć czy wcześniej nie było bo dosłownie po zakupie odstawiłem moto do serwisu


              Sent from my iPhone using Tapatalk

              Komentarz


                #22
                Zamieszczone przez marcinjunak Zobacz posta
                Ja pomimo tego wszystkiego nic bym nie ruszał teraz z zaworami i silnikiem,
                przy rozpinaniu zaworów może kawałek nagaru wejść pod zawór albo zawór się uszczypać jak bedzie za cienki na grzybku, tego nie sprawdzisz dokładnie. Dość duże ryzyko bym powiedział.
                Ja bym zrobił zapas oleju i tyle, tam i tak nie kupisz dobrego oleju motocyklowego, jak ci się skończy twój to wlejesz jakiś selektol albo inny siuwaks od kraza i też pojedziesz.
                Marcin, zdjęcie głowicy i wymiana uszczelniaczy w tenerce to nic trudnego, jak Lis pisze, też bym od nich zaczął. Moja po zakupie dostała nowe uszczelniacze i pierścienie i przestała brać olej.

                Komentarz


                  #23
                  Zamieszczone przez Pablo1972 Zobacz posta
                  Marcin, zdjęcie głowicy i wymiana uszczelniaczy w tenerce to nic trudnego, jak Lis pisze, też bym od nich zaczął. Moja po zakupie dostała nowe uszczelniacze i pierścienie i przestała brać olej.
                  Gdzie najszybciej można dostać pierścienie? Tylko aso?


                  Sent from my iPhone using Tapatalk

                  Komentarz


                    #24
                    Chyba jedynie i najlepiej.


                    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

                    Komentarz


                      #25
                      Nie wiem, czy najszybciej, ale możesz je znaleźć TU.
                      Uszczelniacze zaworowe TU.
                      Kupowałem tam króćce gaźnikowe i przesyłka trwała ok. tygodnia.

                      Natomiast podkreślam, pomiary i weryfikacja serwisu to podstawa wszelkich decyzji.
                      Nawet jeśli to w 50% uszczelniacze to znacznie zmniejszy zużycie.
                      A remont (jeśli konieczny) można zrobić po powrocie...

                      Komentarz


                        #26
                        Zamieszczone przez Lis Zobacz posta
                        Nie wiem, czy najszybciej, ale możesz je znaleźć TU.
                        Uszczelniacze zaworowe TU.
                        Kupowałem tam króćce gaźnikowe i przesyłka trwała ok. tygodnia.

                        Natomiast podkreślam, pomiary i weryfikacja serwisu to podstawa wszelkich decyzji.
                        Nawet jeśli to w 50% uszczelniacze to znacznie zmniejszy zużycie.
                        A remont (jeśli konieczny) można zrobić po powrocie...
                        Dzięki wielkie!


                        Sent from my iPhone using Tapatalk

                        Komentarz


                          #27
                          Z tą przesyłką to trochę ponad tydzień...
                          Wg mojego loga zamówienie 6 kwietnia, przesyłka 15 kwietnia: http://www.xtzclub.pl/threads/14561-...l=1#post182380

                          Komentarz


                            #28
                            Z zakupem pierścieni to się póki co wstrzymaj. Po zdjęciu cylindrów może się okazać, że tłoki też już nie mają wymiaru i trzeba całość wymieniać.
                            Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                            Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                            Komentarz


                              #29
                              szukaj u Lukassa www.xtzparts.com

                              Komentarz


                                #30
                                Dzięki całe info. Zapadła decyzja o wymianie silnika, sprawdzony dawca, (wielkie podziękowania dla Wojtasa!!!!!), 3/4 operacji zrobione. Remont mojego po powrocie.


                                Sent from my iPhone using Tapatalk

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X