Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wysokie spalanie oleju - pilne!

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] Wysokie spalanie oleju - pilne!

    Cześć Wszystkim,
    Za 'pilne' w tytule was przepraszam ale poważny wyjazd za 6 tygodni i do rozwikłania poważna zagdaka. Moto XTZ750 ST 1991.
    Obczytałem wszystkie tematy o spalaniu oleju jednak odpowiedzi nie znalazłem, tym bardziej że u mnie wszystko przeczy wszystkiemu. Poniżej info:
    - moto sprawdzone w warsztacie, ostatnio wymieniany rozrząd, ciśnienie fabryczne na obu cylindrach;
    - nie kopci na zimnym ani na ciepłym na biało ani na niebiesko;
    - kopci na czarno po odkręceniu porządniej manety podczas jazdy (ale to wskazuje na mieszankę nie olej?);
    - tłumik przelotowy, co może mieć niewielki wpływ na spalanie oleju;
    - zalewany motulem 10w40;
    - brak jakichkolwiek wycieków oleju z silnika;
    - zawory regulowane 1000km temu;
    - sprawdzanie oleju: 20-30 sekund po wyłączeniu nagrzanego moto;

    SPALANIE OLEJU: 1L+ / 1000KM!

    Macie jakieś pomysły? Zmiana na 15W50 to może być chwilowe rozwiązanie ale zależy mi na rozwiązaniu problemu, a nie jego chwilowym załataniu.
    z góry dzięki za pomoc! pozdrawiam!

    #2
    Jeździj do końca sezonu i potem bierz się za wymianę tłoków. Lej najtańszy olej to nie będzie tak kosztowne.
    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
    sigpic

    Komentarz


      #3
      A wyciekow pod dużym obciążeniem nie ma? Silnik na połączeniach suchy? Jak wygląda odmą i airbox, sucho? Poprawności tej wymiany rozrządu jesteś pewien? Czy oprócz łańcuszka były sprawdzone/wymienione i dociera e zawory? Uszczelniacze zrobione?
      Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
      Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

      Komentarz


        #4
        Zakładając, że to co piszesz jest prawdą, stawiam na uszczelniacze zaworowe. Jeśli leją ciągle to i kompresja będzie dobra, a próba olejowa nic nie zmieni. Od tego bym zaczął...

        Komentarz


          #5
          Zobacz jeszcze okolice rozrusznika i wałka zdawczego. Pojawiający się tam olej często mylony jest z nasmarowanym łańcuchem. Straciłem kiedyś cały olej na trasie 3-city - wwa z jedna przerwa po drodze i się nie obczaiłem totalnie wychwalając wszem i wobec jaki to mam super smar do łańcucha. No i teraz jeżdżę z silnikiem od TDM. Ale tez oleju w niej ubywa. No i tu moje podejrzenia są skierowane już w kierunku tłoki i prowadnice zaworowe. Bo wszystkie wycieki wyeliminowane a w około zdawczego sucho jak pieprz. Ale u mnie nie ma jeszcze takiej tragedii z ilością to narazie nie będę z tym walczył.

          Jeszcze tylko pytanie kontrolne. Czy jesteś pewien ze olej nie miesza Ci się z innymi płynami? W sensie ze gdzieś go nie przybywa?




          Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

          Komentarz


            #6
            Wysokie spalanie oleju - pilne!

            A możesz jeszcze na probe pokombinuj z olejem u mnie trochę pomogła (trochę - żeby nikt w tym nie widział cudownego leku na spalanie) zmiana oleju na shell advance ultra 15w50. Ale jak wiadomo olej to temat nie do rozwiązania, wiec możesz pokombinować rozne konfiguracje.


            Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
            Ostatnio edytowany przez grubens; 174.

            Komentarz


              #7
              Wysokie spalanie oleju - pilne!

              Zamieszczone przez Lis Zobacz posta
              Zakładając, że to co piszesz jest prawdą, stawiam na uszczelniacze zaworowe. Jeśli leją ciągle to i kompresja będzie dobra, a próba olejowa nic nie zmieni. Od tego bym zaczął...
              Tu tez może być sporo prawdy. Podobno inne niż oryginalne szybko tracą swoje właściwości. A i taka wymiana nie wiąże się jeszcze z głęboka ingerencja w silnik. Mozna sprobowac.


              Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

              Komentarz


                #8
                Zamieszczone przez grubens Zobacz posta
                Mozna sprobowac.
                Moim zdaniem nie ma sensu zdejmować głowicy przed wyjazdem, zawsze może wyjść coś nie tak przy składaniu i wyjazd psu w dupe.
                Jak wróci na spokojnie sobie wszystko będzie można rozebrać i pomierzyć i wtedy podejmować decyzje, całego tdma można już kupić za 2 tys zł sprawnego.
                Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                sigpic

                Komentarz


                  #9
                  Głowice zdejmować ale tylko jak trzeba by zrobić coś z cylindrami. Do samych uszczelniaczy nie ma takiej potrzeby.


                  Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

                  Komentarz


                    #10
                    Zamieszczone przez hudecki Zobacz posta
                    Zmiana na 15W50 to może być chwilowe rozwiązanie ale zależy mi na rozwiązaniu problemu, a nie jego chwilowym załataniu.
                    Dokąd jedziesz i na jak długo?
                    - zmiana lepkości oleju może być konieczna ze względu na klimat i dystans.
                    Rozwiązanie problemu może być czasochłonne i kosztowne. Natomiast diagnoza przed takim wyjazdem jest bezcenna.

                    Komentarz


                      #11
                      Zamieszczone przez grubens Zobacz posta
                      Zobacz jeszcze okolice rozrusznika i wałka zdawczego. Pojawiający się tam olej często mylony jest z nasmarowanym łańcuchem. Straciłem kiedyś cały olej na trasie 3-city - wwa z jedna przerwa po drodze i się nie obczaiłem totalnie wychwalając wszem i wobec jaki to mam super smar do łańcucha. No i teraz jeżdżę z silnikiem od TDM. Ale tez oleju w niej ubywa. No i tu moje podejrzenia są skierowane już w kierunku tłoki i prowadnice zaworowe. Bo wszystkie wycieki wyeliminowane a w około zdawczego sucho jak pieprz. Ale u mnie nie ma jeszcze takiej tragedii z ilością to narazie nie będę z tym walczył.

                      Jeszcze tylko pytanie kontrolne. Czy jesteś pewien ze olej nie miesza Ci się z innymi płynami? W sensie ze gdzieś go nie przybywa?




                      Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
                      Oleju nigdzie nie przybywa, sprawdzę okolice walka, dzięki!


                      Sent from my iPhone using Tapatalk

                      Komentarz


                        #12
                        Zamieszczone przez Lis Zobacz posta
                        Dokąd jedziesz i na jak długo?
                        - zmiana lepkości oleju może być konieczna ze względu na klimat i dystans.
                        Rozwiązanie problemu może być czasochłonne i kosztowne. Natomiast diagnoza przed takim wyjazdem jest bezcenna.
                        15k+ km, Pamir Road


                        Sent from my iPhone using Tapatalk

                        Komentarz


                          #13
                          Zamieszczone przez grubens Zobacz posta
                          Głowice zdejmować ale tylko jak trzeba by zrobić coś z cylindrami. Do samych uszczelniaczy nie ma takiej potrzeby.


                          Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
                          Dzięki, potrzebuje jakiś specjalnych przyrządów żeby zmienić uszczelniacze bez ściągania głowicy? Zawory wpadną po zdjęciu zabezpieczeń?


                          Sent from my iPhone using Tapatalk

                          Komentarz


                            #14
                            Jak ustawisz tłoki w TDC to nie wpadną. Oczywiście musisz być delikatny. Co do narzędzi to z zestawu do rozpinania zaworów bierzesz taki co obwodem pasuje i mocujesz go do jakiegoś pręta (Ja mam do profilu aluminiowego) żeby zrobić sobie wygodna dźwignie. Zabierasz ja o ramę, mocujesz do bloku nawet na trytkę etc. Oprócz tego potrzebne jest jeszcze cienki płaski śrubokręt i magnes do wyjęcia zabezpieczeń. Zdjęcie uszczelniaczy dobrze by było zrobić odpowiednimi szczypcami ale z braku laku może być cokolwiek aby nie poniszczyć prowadnic albo trzonków.


                            Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

                            Komentarz


                              #15
                              Zamieszczone przez hudecki Zobacz posta
                              15k+ km, Pamir Road
                              W samym Pamirze będzie chłodno, ale na dojeździe będzie gorąco. Polecam 15W50.
                              Jeźdżę na takim na codzień. Penrite ma syntetyk i półsyntetyk w tej lepkości. Ale to jeśli problem dużego zużycia oleju zostanie rozwiązany... Dobre oleje nie są tanie.

                              Proponuję krytycznie podejść do wykonanego serwisu, wykręcić świece obejrzeć je dokładnie (może nawet zajrzeć na tłoki jakąś kamerką endoskopową) oraz zagrzać silnik i zmierzyć kompresję + próba olejowa.
                              To wszystko koniecznie przed rozbiórką.
                              Zużycie 100ml/100 km jest bardzo wysokim na same uszczelniacze.
                              Powinieneś widzieć dym...
                              - uszczelniacze: po odpaleniu na zimno,
                              - pierścienie: po dłuższym hamowaniu silnikiem.

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X