Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Max prędkość 80km

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Max prędkość 80km

    Hej, mam problem jak w tytule.
    Xtz 750, maksymalna prędkość 80km, czy wina może leżeć po stronie pompy paliwa?
    Gazniki wyczyszczone, synchro, poziom ok...
    Zawory ustawione.
    Z góry dzięki za pomoc....
    sigpic

    #2
    Mówiłem że na wyglądzie się nie jeździ.
    A tak poważnie, żeby wykluczyć pompę podepnij gaźniki bezpośrednio do baku,
    sprawdź czy ssanie się nie zacina, pompa ma znaczenie jak jest niski poziom paliwa.
    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
    sigpic

    Komentarz


      #3
      Na wszystkich biegach nie wchodzi na wyższe obroty czy tylko na piątce? Na luzie do ilu wchodzi?
      Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
      Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

      Komentarz


        #4
        Hmm, na jedynce, po gwałtownym dodaniu gazu, też go zmuli, ale jadąc normalnie to mam wrażenie że jakoś tam idzie, tylko że do 80ciu...

        - - - Zaktualizowano - - -

        Zamieszczone przez marcinjunak Zobacz posta
        Mówiłem że na wyglądzie się nie jeździ.
        A tak poważnie, żeby wykluczyć pompę podepnij gaźniki bezpośrednio do baku,
        sprawdź czy ssanie się nie zacina, pompa ma znaczenie jak jest niski poziom paliwa.
        Ok dzięki, sprawdzę na pewno i dam znać, tylko ta pompa, to masz na myśli niski poziom w baku, czy komory pływakowe?
        sigpic

        Komentarz


          #5
          Jak chcesz pominąć pompę , to dobrze żebyś miał wysoki stan paliwa w baku, przy małym stanie nie będzie paliwo wypełniać komór . Możesz jeszcze sprawdzić pompę inaczej. Odłącz przewód miedzy pompą a gaźnikami, podłącz inny do pompy a drugi koniec do np. butelki i odkręć kraniki. Pierwsze bez kręcenia zobaczysz czy sama pompa trzyma , a drugie to kręć rozrusznikiem i wtedy zobacz czy tłoczy odpowiednio dużo paliwa.
          Poziom w komorach też dobrze by jeszcze raz sprawdzić.

          Ps. a może ty masz wersje tempomatu z ogranicznikiem prędkości i ktoś ci zablokował na 80km/h , hahahahahaha
          Ostatnio edytowany przez Pawloo78; 4828.

          Komentarz


            #6
            Ja bym pompę raczej wykluczył. Mi pompa padła i szedł jak wściekły póki paliwa było dużo w baku, potem dostawał czkawki. Przepustnice ci się do konca otwierają? Obrotowa i podcisnieniowa?

            Komentarz


              #7
              Paliwa w baku jest jakieś 10l, czyli raczej nie pompa?
              sigpic

              Komentarz


                #8
                Zamieszczone przez swebo Zobacz posta
                Paliwa w baku jest jakieś 10l, czyli raczej nie pompa?
                Co ma 10 litrów do usterki pompy?
                Żeby wyeliminować pompę z układu i sprawdzić jak będzie śmigać bez , to w baku mniej co najmniej 20 litrów żeby dobrze grawitacyjnie leciało do gaźników.
                A czy na luzie normalnie po odkręceniu wchodzi na max obroty, może gdzieś linka wyskoczyła lub złe jest osadzona i pancerz się nie zapiera, tylko luz ma i nie otwiera do końca przepustnicy.
                I czy pomijają pierwszy bieg oczywiście ,to na żadnym innym nie możesz przekroczyć 80km/h???

                Komentarz


                  #9
                  Tak, na żadnym biegu nie przekroczy 80km...
                  Tak, na luzie idzie do końca...
                  Ostatnio edytowany przez swebo; 5314.
                  sigpic

                  Komentarz


                    #10
                    no to nie wała , trafiła ci się wersja z ogranicznikiem jak w skuterach hehehehe.
                    A tak serio to trochę dziwne, ja z czymś takim się nie spotkałem. może większe głowy tutaj maja większa wiedzę i jakieś pomysły.

                    zacznij od początku, czyli paliwo-pompa , poziomy w komorach itp...
                    Ostatnio edytowany przez Pawloo78; 4828.

                    Komentarz


                      #11
                      Oki, sprawdzę na pewno i dam znać, póki co dzięki za pomoc i dalsze sugestie, może komuś coś przyjdzie do głowy...
                      sigpic

                      Komentarz


                        #12
                        A kompresję mierzyłeś? Wcześniej jechał normalne?

                        Komentarz


                          #13
                          Zamieszczone przez Skoti Zobacz posta
                          A kompresję mierzyłeś? Wcześniej jechał normalne?
                          Tak mierzyłem już wcześniej, podczas wymiany łańcuszka i regulacji zaworów...
                          sigpic

                          Komentarz


                            #14
                            Jak by poziom w gaźnikach był za mały to by gasła po chwili,
                            a nie masz jakiegoś dodatkowego filtra paliwa gdzieś założonego, przed albo za pompą, albo na kranikach? Może sprawdź jeszcze dwie rzeczy, zobacz czy z kraników dobrze leci paliwo i odkręć korek baku, może zatkało się odpowietrzenie.
                            Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                            No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                            sigpic

                            Komentarz


                              #15
                              A może ktoś bardzo na siłę walczył z redukcją zużycia paliwa i założył mniejsze dysze?
                              Sprawdzałeś ich oznaczenia?
                              Albo dłuższe sprężyny membran? Sprawdź, czy ręcznie da się podnieść przepustnice podciśnieniowe do końca i czy dużej siły trzeba do tego użyć.

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X