Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Poka wyniki od 1 do 20 z 26

Temat: Strzelanie przy schodzeniu z obrotw

Member Avatar ZED
    Doczy
    sty 2010
    Postw
    108
    Motocykl
    XTZ 660 '99
    Skd
    Gdask,Ustka

Domylnie Strzelanie przy schodzeniu z obrotw

Byem pewien e temat by ju ale chyba jednak nie.
    Przy gwatownym odjciu gazu sycha strzelanie, tak obstawiam e to co z zaponem.
    Ale jak to si reguluje to z manualna nie apie.
    Prosz o rady i porady co robi.

Member Avatar doktor
    Doczy
    sty 2010
    Postw
    55
    Motocykl
    xtz 660, xtz 660
    Skd
    Strzelce Wlk
    GG
    GG: 4963536

Domylnie

Te tak miaem i obstawiaem zapon - nawet kupiem modu, ale okazao si e to wina ganika luzu na przepustnicy i oglnego zmczenia ganika, musiaem wykrci rub regulacji mieszanki biegu jaowego czy jako tak(zwr uwag na stan krcw ganikowych)

Sprawd jeszcze czy adowanie jest ok, jak tak to zapon powinien poprawnie dziaa, w kocu moto normalnie przyspiesza a strzela tylko przy odejmowaniu gazu??

P.S. w 660 nie ma adnej regulacji zaponu, kta wyprzedzenia itp. wszystkim zajmuje sie modul

Easy Rider
    Doczy
    sty 2010
    Postw
    618
    Motocykl
    Honda CB 500S
    Skd
    Mtw / Lublin
    GG
    GG: 11072349

Domylnie

Jeeli motocykl normalnie przyspiesza ,i nie straci na mocy to znaczy e zapon powinien by ok. A co do sprawdzenia adowania to mona sprawdzi czy jest poprawne. Ja bym obstawia co z paliwem. Pierwsza myl jest taka e paliwo moe by jakie lewe (chrzczone) , druga moja myl jest taka e moe mie za bogat mieszank i w momencie gwatownego ujcia gazu mieszanka niemone si spali normalnie i dopala si jeszcze w momencie otwarcia zaworw wylotowych (dopala si w kolektorze wydechowym) i jeszcze trzecia myl ktra przychodzi mi do gowy to e paliwo jest jakie lewe i mieszanka jest za bogata.
    .

Guru Member Avatar piotr13
    Doczy
    lut 2010
    Postw
    1,573
    Motocykl
    xtz 660 xj 900 S
    Skd
    kocian

Domylnie

Wyreguluj luzy zaworowe, jeeli na wydechu jest wicej ni 0.20 to te strzela w tumik

Junior Member
    Doczy
    lut 2010
    Postw
    28
    Motocykl
    XTZ 660
    Skd
    WARKA

Domylnie

podejrzewam ganik! ma on taki zaworek ktry blokuje troszke paliwo podczas hamowania silnikiem! sterowany jest podcinieniem z tej czci ganika gdzie jest przepustnica membranowa! jeli wystpuj na niej nieszczelnoci (jakies lewe powietrze) to podcinienie jest sabe i nie dziaa to jak naley! w mojej xtz 660 tez miaem taki problem ,dorobiem nowa o przepustnicy i teraz jest ok! (stara bya tak wyrobiona ze przepustniczka si nie domykaa i czasem dzwonia o korpus ganika!)

Ojciec Zaoyciel Avatar fxrider
    Doczy
    sty 2010
    Postw
    2,738
    Motocykl
    R1100GS, 990
    Skd
    Jzefw

Domylnie

Wanie serwisuj Gosiowy osiocykl (660) i mam w nim podobny problem. Na jaowych strzelaa, potrafia zgasn, obroty faloway. Szkoda, e wczoraj nie przeczytaem postu doktora, zaoszczdzibym ciut czasu - metod prb te doszedem do wniosku, e faktycznie wykrcenie ruby skadu mieszanki i obnienie przepustnicy mechanicznej pomaga. Obniyem te troch poziom paliwa i nadal obroty faluj (moe troch mniej), te strzela z przy schodzeniu z obrotw(te jakby mniej, ale to do testw jezdnych jeszcze), ale adnie zapala (byy spore problemy) i sam nie ganie.
    I tu mam pytanie: macie jakie namiary gdzie mog tak o dobrze wytoczy (lub gdzie po prostu mona kupi, najlepiej z jej uszczelniaczami) i gdzie mona odda ganik do tulejowania (oka wytara te troch korpus) ?
    Zmieniam temat wtku na bardziej odpowiedni.

Kleszcz - drobna uwaga - zamiast wykrzyknika uywaj kropki i duych liter na pocztku zdania, bdzie to wygldao o wiele lepiej. Zaworek o ktrym piszesz nazywa si aircut (czasem pisze si air-cut), trzeba spr. w Larssonie czy byby do dostania.

pozdrawiam, Adam

Guru Member Avatar LukaSS
    Doczy
    sty 2010
    Postw
    3,382
    Motocykl
    XTZ 800 ST '91
    Skd
    Biaa Podl./Warszawa

Domylnie

Uszczelki pod kolektorem s ok. Adam?
    --== XtzParts.com - czci do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

Member Avatar lech26
    Doczy
    sty 2010
    Postw
    82
    Motocykl
    XTZ 750
    Skd
    Tarnw, Burton on Trent UK

Domylnie

Ja chciabym eby mi strzelao z wydechu niestety nic nie mog doradzi. ale dobrze poczyta

Nie wylewa za konierz Avatar marcinjunak
    Doczy
    sty 2010
    Postw
    5,587
    Motocykl
    KTM 950 ADV, I dream about... little more orange power :)
    Skd
    Dblin-Wawa
    GG
    GG: 2320727

Domylnie

Cytat Napisa LukaSS Zobacz post
    Uszczelki pod kolektorem s ok. Adam?
    Dokadnie jak Lukass pisze, sprawdzi jeszcze moesz krce dolotowe albo wyki od podcinienia co id do ganika bo przez lewe powietrze te bd faloway obroty.
    By Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 a w kocu przyszo nawrcenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz Hidden Content
    No i oczywicie WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspomina szczeniackie czasy Hidden Content
    Hidden Content

Member Avatar ZED
    Doczy
    sty 2010
    Postw
    108
    Motocykl
    XTZ 660 '99
    Skd
    Gdask,Ustka

Domylnie

Dziki za wszystkie porady, zaczn od ruby mieszanki biegu jaowego.
    Rozumiem mam zuboy mieszank? Bo mam tak samo jak u Gosi w motocyklu. Obroty mocno faluj na jaowym. I potrafi zdechn.
    I boj si e w ogle bdzie gas jak odkrc rub.
    A mam pytanie jeszcze czy powodem te moe by po prostu zasyfiona wieca?
    Bo taka bya moja druga myl, e po prostu iskra jest tak saba e czasami jeden cykl nie zaapie i niespalona mieszanka idzie w wydech, i strzela dopiero przy nastpnym cyklu.
    A przy przypieszaniu nie strzela bo po prostu s wysze obroty i jest lepsze adowanie...
    tak sobie luno gdybam

Member Avatar goodbeer
    Doczy
    sty 2010
    Postw
    71
    Motocykl
    vtx1800c, xtz750
    Skd
    Warszawa

Domylnie

mozesz tez sprawdzic czy nie dostaje sie gdzie lewe powietrze do wydechu. jak masz jakas nieszczelnosc np na kolanku, albo gdzies ci przerdzewialo to strzelac bedzie czego bys nie robil z gaznikiem

Member Avatar aswertyui
    Doczy
    sty 2010
    Postw
    151
    Motocykl
    Yamaha SuperTenere 750 '89
    Skd
    Jabonna koo Lublina
    GG
    GG: 614709

Domylnie

U mnie w 750 byo tak jak miaem zbyt bogate mieszanki. Przykrciem o 1/2 obrotu i byo gut.

Doczy
    sty 2010
    Postw
    2,738
    Motocykl
    R1100GS, 990
    Skd
    Jzefw

Domylnie

Po testach - obnienie poziomu nie byo dobrym pomysem jednak - w jedzie zaczo bardziej strzela przy hamowaniu silnikiem, wic poziom bd podnosi z powrotem.
    Wyszedem z zaoenia, e pyrkanie jest spowodowane zbyt wysokim poziomem paliwa (zbyt bogata mieszanka, byoby to typowe), a falujce obroty syfem w ganiku bd lewym powietrzem.
    Niestety wyglda na to, e wszystkie objawy s spowodowane lewym powietrzem (oka przepustnicy ganika podcinieniowego wyglda tak: http://archiwum.xtzclub.pl/pub/xtz660carb/DSCF0506.JPG ).
    Aktualna teoria jest taka: wykrcajc rub regulacyjn i obniajc przepustnic mechaniczn wzbogaciem troch mieszank na jaowych, co uspokoio wolne obroty i poprawio zapalanie, jednak przez obnienie poziomu paliwa generalnie zuboyem mieszank na wyszych obrotach, co generuje (wiksze jednak ni przed ingerencj) strzay w wydech przy schodzeniu z obrotw (zwaszcza pod obcieniem - przy hamowaniu - IMO miaoby to sens bo wtedy tworzy si due podcinienie w ganikach i moe ssa wicej powietrza przez t ok).
    Dziki za trop z uszczelkami wydechu, ale do tej pory nie spotkaem si z (a) tak mocnym "pyrkaniem" spowodowanym ew. drobn nieszczelnoci w tym miejscu. Kolektory nie s przerdzewiae, tumik orygina bez przerbek, krce do pozazdroszczenia.

pozdrawiam, Adam

P.S.
    Lech26 - jak chcesz, eby strzelao to podnie poziom paliwa w ganiku o 5mm, albo ustaw iglic w jednym z ganikw 3-4 zbki wyej ni w drugim. Moesz jeszcze nawierci mae dziurki w kolektorach wydechowych. Albo za przelotowy tumik i obni poziom paliwa w ganikach. Gwarantuj, e efekty przerosn Twoje oczekiwania.

Guru Member Avatar Beniamin
    Doczy
    sty 2010
    Postw
    1,065
    Motocykl
    SHDS ST 750
    Skd
    Frombork/Braniewo

Domylnie

Z wasnych dowiadcze w starej xt 600z, xt 600, oraz xtz 660 wiem e jednak trzeba sprawdzi stan kolektora wydechowego. Jeli zaczo strzela do nagle i z przyrastajc czstotliwoci to na 99% byy to problemy z wydechem. Najmniejsze pknicie przy konierzu, wywouje przy zamykaniu gazu efekty jak w WRC.
    "Na dobry pocztek - jed na koniec wiata"

Member Avatar doktor
    Doczy
    sty 2010
    Postw
    55
    Motocykl
    xtz 660, xtz 660
    Skd
    Strzelce Wlk
    GG
    GG: 4963536

Domylnie

ok miaem w podobnym stanie i nie dorabiaem tylko nadlutowaem (dugo nie bdzie ale zawsze co). Poziomu paliwa nie zmieniaem jedynie wykrciem wyej wspomnian rubk i jest ok... moe dwa razy delikatnie strzeli przy hamowaniu silnikiem (wybebeszony tumik)

Member Avatar @MARIUSZ@
    Doczy
    sty 2010
    Postw
    147
    Motocykl
    Yamaha XTZ 660
    Skd
    Gryfino
    GG
    GG: 407627

Domylnie

Te mam wybebeszony tumik i rwnie strzela tylko raz na kilka porzdnych "hamowa" silnikiem ale oglnie zdarza si to bardzo rzadko . Ostro strzela natomiast gdy jad na granicy braku paliwa wtedy z tumika wali jak z karabinu i wiem e musz przerzuci na rezerw i wszystko jest okej znw cyka jak zegarek

Doczy
    sty 2010
    Postw
    2,738
    Motocykl
    R1100GS, 990
    Skd
    Jzefw

Domylnie

May update do moich wczeniejszych postw: strzelanie w wydech byo prawdopodobnie spowodowane padnit membrank zaworu air-cut, co zaciemniao sytuacj. Szukam nowej membranki aby usun ten (i by moe niektre inne objawy) i zweryfikowa reszt.

Junior Member
    Doczy
    cze 2010
    Postw
    1
    Skd
    Krakw

Domylnie

U mnie te by problem z falujcymi obrotami, moto potrafio zgasn na skrzyowaniu w najmniej oczekiwanym momencie. Przyczyn okazaa si wspomniana o przepustnicy. Rwnie j nadlutowaem, wymieniem uszczelniacze(z braku simmeringw zaoyem oringi). Wszystko si unormowao, oprcz tego, e zacza strzela z wydechu przy kadym hamowaniu. Poziom paliwa wyregulowany wg serwiswki, to samo skad mieszanki i synchronizacja.

Member Avatar ZED
    Doczy
    sty 2010
    Postw
    108
    Motocykl
    XTZ 660 '99
    Skd
    Gdask,Ustka

Domylnie

U mnie zauwayem zaleno e strzela mi tylko gdy gwatownie odejmuje gaz jadc duej w niskim zakresie obrotw ( np miasto 2 czy 3 bieg i 2500-3000 obroty) jeli odejm gaz jadc obojtnie na ktrym biegu z poziomu 4000 obr strzelanie nie pojawia si. Cay wydech skrciem jeszcze raz, nie ma nieszczelnoci, obrotami biegu jaowego sprawdzaem i w gre do 1500 i w d do 900, nie miao to wpywu na strzelanie.
    Tylko w zalenoci z jakich obrotw odjem gaz strzelanie pojawia si.
    Czy to moe co wyjania gdzie szuka przyczyny... ganik czy zawory czy co innego jeszcze?

Guru Member Avatar LukaSS
    Doczy
    sty 2010
    Postw
    3,382
    Motocykl
    XTZ 800 ST '91
    Skd
    Biaa Podl./Warszawa

Domylnie

Ale macie oryginalne wydechy?
    --== XtzParts.com - czci do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--