Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

dziwne zachowanie po wymianie opon

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] dziwne zachowanie po wymianie opon

    Koledzy,
    doradźcie proszę. Wymieniłem opony na szosowe scorpiony trail 2. Rozmiary takie jak trzeba. Wymiana z wyważeniem.
    Mam taki objaw, że moto zrobiło się bardzo czułe na podmuchy wiatru - zwłaszcza jak jest czołowy i prędkość >120. Jak wieje, to motocykl zaczyna się bujać na boki dziwnie. Z czego to może wynikać? Na poprzednich, które miałem (K60), nic takiego nie było. Przy czym na starych trzeba było użyć więcej siły, żeby pochylić motocykl. Te opony teraz są strasznie czułe.
    Co sądzicie? To chyba nie jest kwestia wyważenia, bo jak nie wieje, to tak nie ma.
    Dzięki

    #2
    Spuść powietrze i zobaczysz różnicę, jak jeździłeś wcześniej na kartoflakach to tego nie czułeś.
    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
    sigpic

    Komentarz


      #3
      Bardziej spiczasty profil i tyle. Zrób jak mówi Marcin. Mniej o 0,2 i zobacz czy jest różnica.
      Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
      Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

      Komentarz


        #4
        Moja również jest czuła na podmuchy wiatru. Tyle, że boczne. Ostatnio na A4 w kierunku Anabergu musiałem ograniczyć prędkość do 120 km/h, bo zaczynało się robić nieprzewidywalnie niebezpiecznie.
        Natomiast jeśli masz problem z wiatrem od czoła, to myślę, że powinienieś sprawdzić łożyska główki ramy i stan (luzy) przedniego zawieszenia.

        Komentarz


          #5
          Też mi się wydaja, że to kwestia nieprzyzwyczajenia.... Sprawdzę z mniejszym ciśnieniem. Łożyska wymieniałem i w kołach i w główce ramy ze dwa lata temu.
          A luzy przedniego, to chodzi Ci o skręcenie półek i kiery, czy jeszcze coś?

          Komentarz


            #6
            normalne przy nowych oponach, jak sie przesiadasz ze zuzytych na nowki.
            Pzdr!
            prawko juz na 650, XTZ750 byla moim pierwszym moto, a teraz mam frajde

            Komentarz


              #7
              Zamieszczone przez qba Zobacz posta
              Łożyska wymieniałem i w kołach i w główce ramy ze dwa lata temu.
              A luzy przedniego, to chodzi Ci o skręcenie półek i kiery, czy jeszcze coś?
              Luzy lag. Podnosisz przód i ruszasz góra dół. Jeśli są luzy to na lagach i ew. główce ramy. Opony szosowe są bardziej wrażliwe na zmiany geometrii. Luzy w tym układzie powodują takie wrażenie oraz shimę przy większych prędkościach.

              Komentarz


                #8
                Dzięki! Sprawdzę, pokręcę i zobaczymy

                Komentarz

                Pracuję...
                X