Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Yamaha tenere 660 3YF 1991r podłączenie węży gaźnika

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Yamaha tenere 660 3YF 1991r podłączenie węży gaźnika

    Mam pytanie odnośnie podłączenia gaźnika do motocykla Yamaha Tenere 3YF. Kupiłem jakiś czas temu używane moto. Postanowiłem zrobić mu generalny przegląd, rozebrałem cały, a teraz jestem w trakcie składania. Został mi do podłączenia tylko gaźnik. Jednak mimo że zrobiłem kilka fotek przed demontażem, ale nie mam pojęcia jak podłączyć gaźnik.

    Mam w sumie 5 gumowych przewodów do podłączenia.

    2 sztuki trójniki
    3 sztuki idą z pompy paliwa.
    Szukam info w które miejsca leci każdy z nich.

    1.thumb.jpg
    IMG_20190731_065013.thumb.jpg



    Na poniższym zdjęciu gaźnik ma dwie rurki wejściowe. W ta górna oznaczona 1 jest włożony wężyk trójnik ktory z obu stron jest wolny, czy to jest prawidłowe podpięcie? A który przewód z pompy powinien być podłączony do wejścia nr 2?

    IMG_20190731_064844.thumb.jpg
    ]

    Jest jeszcze podłączenie do króćca. Czy do niego podłączamy któryś z węzy pompy, A jeśli tak to który ponieważ nie mam pojęcia co zrobić z pozostałymi wężykami

    IMG_20190731_064854.thumb.jpg

    A jeśli już podłącze wszytko powyżej, zostaje mi nadal jeden wolny wężyk z pompy paliwowej. Domyślam się ze on leci do kranika



    Jeszcze pozostała sprawa z wężami trójnika.One nie maja żadnych obejm, czyli one mają być puszczone luzem gdzieś na dol, pod motocykl?

    IMG_20190730_195946.thumb.jpg


    Na koniec jest jeszcze drugi trójnik, który jest nigdzie nie podłączony, skoro był to też musiał do czegoś służyć.

    IMG_20190731_065032.thumb.jpg

    Prosiłbym o pomoc moze jakieś zdjęcie waszego moto w tym miejscu lub opis jak to podłączyć. Dziękuje
    Ostatnio edytowany przez chevy; 5415.

    #2
    Odnośnie pompy mogę podpowidzieć na przykładzie ST:
    1) impuls podciśnienia z króćca dolotowego pomiędzy gaźnikiem a blokiem,
    2) tłoczenie pompy - do gaźników,
    3) ssanie pompy - z kraników.
    Tak mi sie przynajmniej wydaje

    Komentarz


      #3

      Komentarz


        #4
        Miał byś możliwość wysłać zdjęcia gdzie dokładnie idzie jaki przewód?
        Bo nie wiem jakim cudem, ale ja mam tylko 3 przewody wychodzące z pompy, i to jest wszystko. Musze jakoś dorobić pozostałe, tylko nie wiem jak i gdzie one idą.

        Komentarz


          #5
          Z pompy są tylko 3. Paliwo z baku do pompy, paliwo z pompy do gaźnika, podciśnienie.

          Komentarz

          Pracuję...
          X