Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ustawienie gaznika Kielce

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    Zamieszczone przez Lis Zobacz posta
    Że tak zapytam przewrotnie... Lucjan, a mierzyłeś kompresję?
    robiona góra silnika , wymieniony tłok , robiony gaznik set 1

    - - - Zaktualizowano - - -

    Zamieszczone przez Pawloo78 Zobacz posta
    Wracajac do problemu kolegi Lucjana to on musi wiedzieć czego chce dalej , jak pisał Piotr. Czy jest laikiem z technicznym i musi zaufać mechanikowi , czy potrafi sam zweryfikować stan gaźników i naprawić.
    Moto kupiłem na dożywotkę , zostawiam na classica ........te gazniki od ducati mnie zaintrygowały jeśli to będzie na kilka lat spokój , plan jest by tym moto dalej się wybrać na wschód więc i spalanie mniejsze będzie atutem
    problem jest taki że jestem słaby z tematów gazniki a w Kielcach nie ma fachowca co by się podjął naprawy ......a nie oddam moto do gościa co się będzie uczył na moim moto . Rozbieram moto w sobotę i ...........będzie stop pytań do . Foty będę robił co by szanowne grono miało łatwiej z moimi pytaniami. Jest gdzieś specyfikacja jakie numery dysz powinny być ?

    Komentarz


      #18
      U mnie też było podobnie ze spalanie, średnio 10l . Dopiero wymiana zestawu naprawczego gaźników za 95 euro pomogło. Teraz przy spokojniej jeździe z plecakiem potrafi spalić nawet poniżej 5l.

      Komentarz


        #19
        jeśli masz długoterminowe plany z Teresą to gaźniki Ducati = dobra decyzja.
        jeśli masz choć troszkę zdolności technicznych i dostęp to podstawowych narzędzi to napewno sobię poradzisz. Ja też się bałem robić sam , a okazało się że nie taki diabeł straszny. Jedno popołudnie i zrobione.
        tu masz sały opis jak to zrobić: http://www.xtzclub.pl/threads/12018-...%BFniki+ducati
        samo przezbrojenie idzie dość sprawnie. dobrze porobić fotki starego w koło (przydadza się przy składaniu w razie wądpliwości) pamietać o zamianie dysz głównych(w ducati są inne) przy zdjetych kapach komór odrazu można na suwak ustawić pozimy paliwa (ja tak zrobiłem i wyszło idealnie) mieszanke ustaw na 2,5 obotu na początek ( ja regulowałem 2 razy i finalnie wyszło mi prawie 3,5 )
        jak już chcesz się brać za to wszystko , to nie idż w półśrodki tylko zaraz wymień gumy pod gaźnikami ( dostaniesz bezproblemu na Allegro za 60-70zł) oraz dobrze sprawdzić gumy między airboxem a gaźnikami, po latach kurczą się , twardnieją i trudno je założyć (jeszcze na starych gaźnikach przed rozbieraniem zdejmij je z gaźników i zobacz czy uda ci się na nowo je założyć na gaźniki) jak będzie problem to nie daj się czasem namówić na patenty z moczeniem w benzynie czy grzanie farelką itp... tylko szukaj nowych fabrycznych (wkońcu robisz moto na lata... głupio by było mieć z tym problem jak sie będą zsuwały a ty kupę kilometrów od domu) niestey te gumy to już kilka stówek. synchro to tez jest bardzo proste , jeśli masz dostęp do wakuometrów, ale to możesz na koniec oddać do jakiegokolwiek doktora.
        powinieneś sobie poradzić sam, wrazie czego tu zawsze ci ktoś podpowie, albo wal na priv to ci doradze w przekładce. i pamietaj, unikaj prowizorek itp... chytry traci dwa razy, wiem to z własnego doświadczenia.

        Komentarz


          #20
          Czołem,
          ja jestem z Kielc i sam przechodziłem przez remont gaźników. Zamontowałem szwajcarski kit z Kedo. Koszt części to coś koło 500 pln na dwa gaźniki.
          Teraz spalanie oscyluje w granicach 5-6 litrow, wczesniej było 7-9.

          Jak chcesz to zadzwoń 517 301 603 pomogę na ile mogę.

          Komentarz


            #21
            Zamieszczone przez robek_ck Zobacz posta
            Czołem,
            ja jestem z Kielc i sam przechodziłem przez remont gaźników. Zamontowałem szwajcarski kit z Kedo. Koszt części to coś koło 500 pln na dwa gaźniki.
            Teraz spalanie oscyluje w granicach 5-6 litrow, wczesniej było 7-9.

            Jak chcesz to zadzwoń 517 301 603 pomogę na ile mogę.
            Fenkju , za info . Rozbiorę gaznik i zobaczę co jest tam nie tak . ........jak coś będę dzwonił.

            Komentarz


              #22
              Info od ekipy serwisowej : dysza paliwa ( pilotująca ) 42,5 , 70 główna . Gdzie można znaleźć jakie są fabryczne , powrócił bym do ustawień fabrycznych ..........drażni mnie kopcenie i spalanie .

              Komentarz


                #23
                tak z głowy co pamiętam to 42,5 , a do szwajcarów 35
                niech mnie ktoś poprawi , jeśli sie mylę

                - - - Zaktualizowano - - -

                a piszesz że drażni cie kopcenie, pilotująca jest od wolnych obrotów.
                a może poprzedni mechanik rozwiercił ci dyszę główne są też tacy artyści

                - - - Zaktualizowano - - -

                starter jet 70 , a główna 142,5

                - - - Zaktualizowano - - -

                starter jet 70 , a główna 142,5

                Komentarz


                  #24
                  Zostałem posiadaczem teresy w marcu , więc nic nie wiem o moto. Poprzedni właściciel niestety nie może już mi odpowiedzieć na pytania.
                  Jeździ ok , ale kopci .

                  Komentarz


                    #25
                    ale co kopci ci też na postoju, na wolnych?? czy dopiero jak dasz w palnik??
                    tu masz ładnie pokazane poszczególne etapy pracy gaźnika
                    https://www.youtube.com/watch?v=wyspAHrMbb8

                    Komentarz


                      #26
                      Zamieszczone przez Lucjan Zobacz posta
                      Info od ekipy serwisowej : dysza paliwa ( pilotująca ) 42,5 , 70 główna . Gdzie można znaleźć jakie są fabryczne , powrócił bym do ustawień fabrycznych ..........drażni mnie kopcenie i spalanie .
                      W manualu na stronie 262 jest wszystko opisane.
                      Ostatnio edytowany przez AdamB; 2501. Powód: Literówka

                      Komentarz


                        #27
                        Jak daję w palnik to kopci

                        - - - Zaktualizowano - - -

                        Zamieszczone przez AdamB Zobacz posta
                        W manualu na stronie 262 jest wszystko opisane.

                        Komentarz


                          #28
                          faktycznie Adam, masz racje z manualem że jest pięknie opisane

                          Komentarz


                            #29
                            A napiszcie jeszcze raz, jak do usprawniania i renowacji gaźników różnymi zestawami naprawczymi, ma sie stan korpusów?

                            Komentarz


                              #30
                              Zamieszczone przez zz44 Zobacz posta
                              A napiszcie jeszcze raz, jak do usprawniania i renowacji gaźników różnymi zestawami naprawczymi, ma sie stan korpusów?
                              A w czym przesuwa się przepustnica połączona z membraną i iglicą?
                              Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                              No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                              sigpic

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X