Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Gorący silnik nie oddaje mocy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #31
    Iglica zamyka ssanie swoim końcem w otworku w korpusie gaźnik. Tak myślę ze jakbys w ten otworek kapnąl sylikonu i wetknął weń iglice i juz nie operował ssaniem to powinno się uszczelnić. Niestety pewnie trudno będzie to potem odetkać.

    Komentarz


      #32
      Lewą można docisnąć z zewnątrz: http://www.xtzclub.pl/threads/14392-...l=1#post182641

      A ogólnie można je wypiąć z cięgna i spróbować ustalić jak są, ale czy będą szczelne, nie wiem.
      Na pewno docisk stożka powinien pomóc uszczelnić. Zaletą jest to, że nie powinno być problemu z rozbiórką, czy czyszczeniem.

      - - - Zaktualizowano - - -

      Tak szybko piszecie, albo jak wolno (edytuję), że zdążyliście dwa posty... Moje ostatnie 2 posty trzeba czytać razem...

      - - - Zaktualizowano - - -

      Tak to wygląda w środku:

      Sssanie.jpg

      Komentarz


        #33
        Zamieszczone przez Lis Zobacz posta
        Lewą można docisnąć z zewnątrz: http://www.xtzclub.pl/threads/14392-...l=1#post182641

        A ogólnie można je wypiąć z cięgna i spróbować ustalić jak są, ale czy będą szczelne, nie wiem.
        Na pewno docisk stożka powinien pomóc uszczelnić. Zaletą jest to, że nie powinno być problemu z rozbiórką, czy czyszczeniem.

        - - - Zaktualizowano - - -

        Tak szybko piszecie, albo jak wolno (edytuję), że zdążyliście dwa posty... Moje ostatnie 2 posty trzeba czytać razem...

        - - - Zaktualizowano - - -

        Tak to wygląda w środku:

        [ATTACH=CONFIG]26519[/ATTACH]
        Jeśli u mnie końcówka igły się np skrzywiła i podparla to można ja uciąć? Tylko stozek jest elementem uszczelniający a ‚igla’ na końcu tylko prowadnica? Dobrze to rozumiem?


        Sent from my iPhone using Tapatalk

        Komentarz


          #34
          Tak, sama końcówka uszczelnia paliwo. Dokoła w komorze hula powietrze. Dołączyłem zdjęcie poglądowe.
          Czy można uciąć? - proponuję prostować i zatkać ten otwór paliwa. Wtedy końcówkę (tę wystającą z gaźnika) można mocną taśmą ustalić, żeby dociskało i uszczeniało.

          ps. Tak sobie myślę, że jeśli zostaniesz przy XTZ to następna przeróbka to będzie swap na 900 z wtryskiem...
          Ostatnio edytowany przez Lis; 4923.

          Komentarz


            #35
            Zamieszczone przez Lis Zobacz posta
            Tak, sama końcówka uszczelnia paliwo. Dokoła w komorze hula powietrze. Dołączyłem zdjęcie poglądowe.
            Czy można uciąć? - proponuję prostować i zatkać ten otwór paliwa.

            ps. Tak sobie myślę, że jeśli zostaniesz przy XTZ to następna przeróbka to będzie swap na 900 z wtryskiem...
            Znaczy sam stozek, nie końcowa igła uszczelnia paliwo? Sorry ale wole się upewnić

            Xtz tak dała w tyłek w ostatnim czasie na wyprawie... działo się z nią już wszystko po zrobieniu praktycznie wszystkiego... no cóż Adventure modę is on


            Sent from my iPhone using Tapatalk

            Komentarz


              #36
              Igła prowadzi, stożek uszczelnia. Wystarczy trafić i docisnąć. Przynajmniej na próbę.

              - - - Zaktualizowano - - -

              Sssanie1.jpg

              Komentarz


                #37
                Zamieszczone przez Lis Zobacz posta
                Igła prowadzi, stożek uszczelnia. Wystarczy trafić i docisnąć. Przynajmniej na próbę.

                - - - Zaktualizowano - - -

                [ATTACH=CONFIG]26520[/ATTACH]
                Super, dziękuje bardzo!


                Sent from my iPhone using Tapatalk

                Komentarz


                  #38
                  Hudecki i jak tam sprawy z gaźnikami. Jakieś pozytywne efekty są?

                  Komentarz


                    #39
                    Zamieszczone przez robek_ck Zobacz posta
                    Hudecki i jak tam sprawy z gaźnikami. Jakieś pozytywne efekty są?
                    Znalazłem transport do Dushambe, tam jest warsztat motocyklowy i dostęp do jakiś części. Temat iglice ssania przerobię na miejscu jak dotrę, czyli jutro. Póki co moto na ciężarówce i jadę.
                    Nie chciałem ryzykować kolejnych dni w mieście z praktycznie zerowym do czegokolwiek. Dam znać jak temat się wyjaśni.


                    Sent from my iPhone using Tapatalk

                    Komentarz


                      #40
                      Powodzenia! Oby to było to, bo czeka Cię nie lada droga... 12h.

                      do Dushambe.jpg

                      ps. Sprawdzisz też jak pracuje silnik na niższych wysokościach.

                      Komentarz


                        #41
                        Zamieszczone przez Lis Zobacz posta
                        Powodzenia! Oby to było to, bo czeka Cię nie lada droga... 12h.

                        [ATTACH=CONFIG]26538[/ATTACH]

                        ps. Sprawdzisz też jak pracuje silnik na niższych wysokościach.
                        Tutaj Google nie działa. Tylko Maps.me i osm swoją droga polecam).12h nie jest możliwe. Aktualnie średnia prędkość to 30km/h
                        Jeśli chodzi o wysokości to moim zdaniem nie będzie poprawy obecnego problemu. To co dzieje się teraz nie jest zależne od wysokości.

                        Btw https://michumoto.com/mapa/




                        Sent from my iPhone using Tapatalk

                        Komentarz


                          #42
                          Zamieszczone przez hudecki Zobacz posta
                          Znalazłem transport do Dushambe, tam jest warsztat motocyklowy i dostęp do jakiś części. Temat iglice ssania przerobię na miejscu jak dotrę, czyli jutro. Póki co moto na ciężarówce i jadę.
                          Nie chciałem ryzykować kolejnych dni w mieście z praktycznie zerowym do czegokolwiek. Dam znać jak temat się wyjaśni.


                          Sent from my iPhone using Tapatalk
                          W Chorog masz przy bazarku sklep z częściami do aut , koleś ogarnięty . Spytaj może będzie mógł pomóc .....sklepik na piętrze przy samych bazarkach patrząc po lewej stronie od głównego wejścia.

                          - - - Zaktualizowano - - -

                          Ok już widzę że moto zapakowane.

                          Komentarz


                            #43
                            Zamieszczone przez Lucjan Zobacz posta
                            W Chorog masz przy bazarku sklep z częściami do aut , koleś ogarnięty . Spytaj może będzie mógł pomóc .....sklepik na piętrze przy samych bazarkach patrząc po lewej stronie od głównego wejścia.

                            - - - Zaktualizowano - - -

                            Ok już widzę że moto zapakowane.
                            Dzięki, byłem tam, w sumie to byłem w każdym motoryzacyjnym w Khorog z tymi przed lotniskiem włącznie. Ten na bazarze pożyczył dwie cewki od ziła czy uaza


                            Sent from my iPhone using Tapatalk

                            Komentarz


                              #44
                              Jak po naprawie będziesz wracał w tamte rejony daj znać . Podeślę fajną traskę do zrobienia . Mega widokową a mało uczęszczaną , widoki urywają jaja przy samej uuupie. Jak Bartangu jeszcze nie zrobiłeś to też jest mega przejazd obok zapomnianej wioski nawet przez Boga .

                              Komentarz


                                #45
                                Już ponad połowa drogi za Tobą.. Czyli nie 12, a 24 h... Nieźle! Trzymam kciuki.
                                Jeśli się okaże, że to te igliczki, trzeba je będzie wrzucić do niezbędnika na dłuższą podróż.
                                Swoją drogą, liczę, że po doświadczeniach pomożesz ustalić co zabrać (elementy moto, narzędzia), a co się nie przydaje...

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X