Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Potrzebna pomoc z gaźnikiem, wieszają się obroty

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [660] Potrzebna pomoc z gaźnikiem, wieszają się obroty

    WItam, motocykl po remoncie( w tym głowica). Gaźnik za nic nie da się wyregulować. Na zimnym trzyma wolne obroty w przedziale 1400-1700, strzela w airbox i gaśnie. Jak złapie temperaturę to niby pracuje ok, do czasu pełnego rozgrzania i jazdy. Przy dojeździe do świateł obroty wieszają się na 4 tyś i za nic nie chcą spaść, dopiero jak zduszę go biegiem to się obniżają. Gaźnik był wysłany na regenerację luzu osi przepustnicy. Została wprasowana tulejka i luz się zmniejszył do minimalnego ( sprawdzałem to w innych tenerkach i mają większy luz niż ja w tym momencie i u nich wszystko pracuje jak najbardzoej ok).

    Mechanicy do których oddałem moto rozkładają ręce i chcą zdejmować głowicę, co jest dla mnie absurdem. Na ten moment wymienili zaworek iglicowy, wg nich był nieszczelny.

    Przychodzi mi na myśl, że to może być lewe powietrze, tylko skąd? Króćce nie maja oznak pęknięcia.



    Macie może jakiś pomysł co można jeszcze sprawdzić, co wymienić?
    Ostatnio edytowany przez motor6; 5258.

    #2
    Jak wygląda druga gardziel,tzn. podciśnieniowa ?
    Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
    Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

    Komentarz


      #3
      Zamieszczone przez piotr13 Zobacz posta
      Jak wygląda druga gardziel,tzn. podciśnieniowa ?
      Membrana jest w dobrym stanie, nie ma dziur ani przetarć.

      Komentarz


        #4
        Sprężyna pod kopułką zobacz jak wygląda, przewód od podcisnienia i iglica od ssania. Nic więcej na myśl mi nie przychodzi. Jak rozumiem mpoziom paliwa, iglica i dysze są takie jak powinny być? Być może przy tej regeneracji coś nie tak poskladali.
        Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
        Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

        Komentarz


          #5
          Cała regulacja przeprowadzona zgodnie z serwisówką. Problem jest taki, że przed wysłaniem gaźnika do regeneracji i przed remontem silnika problem był bardzo podobny tylko w mniejszym stopniu.

          Komentarz


            #6
            Jak dla mnie to zacznij od gruntowanego sprawdzenia poziomu paliwa w komorze. Bo przy tych akcesoryjnych zaworkach to jaja wychodzÄ….
            W ogóle ile kosztowała regeneracja ośki przepustnicy?

            Komentarz


              #7
              Zamieszczone przez Prince Zobacz posta
              Jak dla mnie to zacznij od gruntowanego sprawdzenia poziomu paliwa w komorze. Bo przy tych akcesoryjnych zaworkach to jaja wychodzÄ….
              W ogóle ile kosztowała regeneracja ośki przepustnicy?
              Motocykl dalej jest u mechaników, poszedł na poprawę regulacji tego gaźnika. Podpowiem im, żeby sprawdzili poziom.
              Regeneracja 250zł.

              - - - Zaktualizowano - - -

              Z tym, że wysłałem ten gaźnik na regeneracje, bo myślałem, że taki luz jaki tam był jest niedopuszczalny. Po zobaczeniu na luzy 2 innych tenerek okazało się, że raczej nie było takiej potrzeby, ale to tylko moje przypuszczenia. Tak czy inaczej myślę, że lewe powietrze z ośki można wyeliminować, zostają oringi w zasadzie.

              Komentarz


                #8
                Sprawdź czy przy montażu membran któraś się nie zsunęła, ja przy zmianie membran tak miałem (poprostu niedokladny/zły montaż)

                Komentarz


                  #9
                  Okazało się niestety, ze gość, który regenerował gaźnik zrobił to na tyle beznadziejnie, ze problem jest w dalszym ciągu.
                  Teraz pytanie: z jakiego motocykla podejdzie gaźnik do małej tenerki.
                  Bo rozumiem, ze nie ma sensu kupować używanego bo mize się okazać dosłownie to samo.

                  Komentarz


                    #10
                    Z wszystkich MuZ i MZ 660 czyli Baghira, Scorpion itp. Z Raptor po niewielkich przeróbkach. Od niektórych jednocylindrowych Suzuki jak już wyw pokrewnych wątkach pisano. Najmniej problemowe są gaźniki od motocykli z tym samym silnikiem ale produkowanych dłużej i nie tak złachanych. Pasi też od Yamahy SZR 660 bo to ten sam piec. Były też patenty z przejść iem na wielkiego pojedynczego Keihina ale to już moim zdaniem rzeźba trochę grubsza.
                    Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                    Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                    Komentarz

                    PracujÄ™...
                    X