Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16

Temat: kupię Super Tenere

Junior Member

Domyślnie kupię Super Tenere

Witam.
    Jeszcze nie ogarniam całego forum , pewnie wiele dni czytania i szukania ale myślę że trafiłem do dobrego działu i koledzy mi pomogą.
    Jak w temacie , szukam xtz 750 w dobrym stanie technicznym jak i wizualnym. Oczywiście nie liczę na taką prosto z fabryki , ale tez nie chcę zaczynać przygody z motocyklem odrazu od remontów i napraw.
    Przed podjęciem decyzji o zakupie xtz wcześniej dużo poczytałem o tym modelu , historia , co go boli , dostępność części itd... więc już trochę wiem na co zwracać uwagę i czym się kierowac przy zakupie, a czego nie wiem to napewno tutaj się dowiem.
    Mój budżet na motocykl to 10tyś. plus coś sobie zostawiam na ewentualne koszty po zakupie.
    Przeglądam ogłoszenia już jakieś czas i wyrobiłem sobie już pewne zdanie na temat dostępnych ofert.
    Raczej nie interesują mnie sprowadzone perełki o których sprzedający potrafi tylko powiedziec "nic nie trza robić , tylko jeździć"
    Następny typ ogłoszeń który też mnie irytuje to lista rzeczy w motocyklu takich jak ... gniazdo zapalniczki, nowe lewe lusterko, nowa wyższa szyba...albo osłona silnika , osłony lag...jak dla mnie lista pierodłów mniej istotnych,wkońcu w część tych części motocykl powinien być wyposażony fabrycznie więc myśle że nie mam co sie tym jarać , szukam konkretów na temat stanu technicznego motocykla a nie że motocylk np. posiada po za pewnie akcesoryjną stopką centralną jeszcze stopkę boczną... no to chyba normalne , wkońcu producent ja zamontował.
    W moim przedziale cenowym mam kilka typów które chciałem przedstawić i może po za tymi opisami w ogłoszeniu , jesteście w stanie mi coś podpowiedzieć , może ktoś zna motocykl lub ogładał albo widzi lub doczytuje się jeszcze czegoś ważnego czego ja nie dostrzegłem.

1.https://www.olx.pl/oferta/yamaha-xtz...tml#0d99ba5009
    motocykl jak wnioskuje z tego forum , bo widziałem też tu ofertę wczoraj,i też wspomniano w ogłoszeniu.po za tym ktoś mi tu wczoraj chyba własnie te moto polecał. fakt jeszcze nie ogarniam tu wszystkiego i nie znalazłem tej historii. ale podobno jest i to na plus.
    wmiare konkretny opis, choć jak dla mnie już za dużo o wspomnianych pierdołach jak właśnie ta stopka centralna czy uchwyt na kas ... no ale ok , rozumiem im więcej tym bardziej szukający ma się jarać.

2.https://www.olx.pl/oferta/yamaha-xtz...tml#d9c77e2fc2
    motocykl ładnie wygląda i chyba wszystko ma. opis krótki konkretny pewnie do weryfikacji. na minus jak dla mnie , tablice z nakła nad notecią a sprzedawany w poznaniu . co myślicie??

3.https://www.olx.pl/oferta/yamaha-xtz...tml#d9c77e2fc2
    też opis taki średnio słaby , kilka pierdołek jak manetki czy halogeny, plus pewnie dla tych kolektorów i jeszcze nie ogarniam tych lamp wesem. może ten ktoś zna i może coś napisać.

4.https://www.olx.pl/oferta/xtz-750-su...tml#d9c77e2fc2
    ten zostawiłem na koniec bo bardzo mnie zaciekawił. cena trochę po nad mój budżet i nie wiem czy mam startować bo w ogłoszeniu nie mam mowy o negocjacji. opis konkretny bez zbędnych opowieści czego to on nie ma. raz że widać wszysko na zdjęciach , a dwa niby cała historia napraw do zobaczenia. no i jeszcze tu zadaje pytanie do was o ten motocykl , bo na zdjeciach widzę naklejki z ADV jak i XTZclub, więc wnioskuje że ta sztuka jest tu znana.

jeśli ktos może mi coś jeszcze podpowiedzieć na temat tych prezentowanych motocykli będe bardzo wdzięczny . a może znacie jeszcze jakąś godna uwagi sztukę która szuka nowego właściciela.
    Dzięki i pozdrawiam.

Guru Member Avatar piotr13
    Motocykl
    xtz 660 xj 900 S

Domyślnie

Cześć
    Nr 4 to motocykl Pawloo 78 . Cała historia opisana u nas na forum. Moto faktycznie po prawdziwej kapitalce wszystkiego w zasadzie . Cena adekwatna do stanu i wlozonego wkładu.
    Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
    Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

Senior Member Avatar Lis
    Motocykl
    FJ1100-47F'85 -------------------------- XTZ750-3LD'93

Domyślnie

Patrzyłeś do działu "Sprzedam" dwa (nr 1 i 4) są tam opisane.
    Nr 1 historycznie: http://www.xtzclub.pl/threads/13131-...zapiski-radara
    Nr 4: http://www.xtzclub.pl/threads/13684-...-zwi%C4%85zane

Junior Member

Domyślnie

Cytat Napisał Lis Zobacz post
    Patrzyłeś do działu "Sprzedam" dwa (nr 1 i 4) są tam opisane.
    Nr 1 historycznie: http://www.xtzclub.pl/threads/13131-...zapiski-radara
    Nr 4: http://www.xtzclub.pl/threads/13684-...-zwi%C4%85zane
    dziękuje koledze , właśnie tego nie mogłem odszukać. proszę o wyrozumiałość bo jeszcze ogarniam forum.
    przeczytałem lekturę / historię obu motocykli.
    wnioski....
    -xtz kolegi Piorta godny uwagi , dużo rzeczy poprobionych , widać że nie czekał aż coś się rozleci , tylko wszystko wymieniał na czas . wielki plus . jak dla mnie troszkę przesadzone dodatki jak kontrola poziomu paliwa itp... ale go rozumiem po nieszczęśliwych przygodach i plus za pracę i pomysłowość. napewno ułatwiają życie. napewno motocykl który będe też brać pod uwagę jeśli chodzi o zakup.

-motocykl kolegi Pawła. hmmmm... dawno tyle nie czytałem. muszę przyznać że kolega odwalił kawał roboty żeby doprowadzić 30 letni motocykl do takiego stanu. jestem mile zaskoczony że szedł w żadne pół środki. żadnego mycia łożysk i smarowania tylko wszystko wymienione na nowe. żadnej regeneracji gaźników , odrazu zakup nowych .czy nawet całkowite lakierowanie - choć ja sam jestem bardziej fanem fabrycznego malowania. wszystko jak w ogłoszeniu , że prawie cały zrobiony od nowa. nawet że jest najstarszy ze wszystkich nic mu nie ujmuje. no i teraz rodzi mi sie pytanie , skoro tyle pracy i kasiorki zostało włożone to dlaczego idzie pod młotek, bo ja bym chyba za żadne skarby nie sprzedał.
    no i jestem teraz w wielkim dylemacie, budżet na zakup jest mniejszy i zarazem twardy. jak sobie coś postanowie to już nie zmienie. po lekturze widzę że motocykl jest wart tych pieniędzy , a może i nawet większych i nie wiem czy uda mi się dogadać. ale napewno mam na uwadze i będe się kontaktował.

co do pozostałych 2 motocykli widze że nie są tu znane, dzwoniłem o ten z poznania na tablicach nakielskich , ale rozmowa sie nie kleiła , sprzedawca nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć dlaczego stoi w poznaniu a zarejestrowany jest w nakle.
    pozdrawiam

Junior Member
    Motocykl
    XT660Z
    GG
    GG: 2343165

Domyślnie

motocykl nr 3 znam osobiście. (ten z Krosna) sprzedaje mój kolega. może opis nie za bogaty ale motocykl warty i w stanie dobrym.

Senior Member
    Motocykl
    XTZ 750
    GG
    GG: 6191443

Domyślnie

Ja jak czytam ogłoszenie i sprzedający wypunktowuje ile to rzeczy już wymienił ile zregenerował.naprawił i pomalował to każdy taki punkt jest minusem a nie plusem.znaczy to że ten motocykl był mocno wyeksploatowany i żaden remont i malowanie w najpiękniejsze metaliki nowego motocykla z niego nie zrobi.

- - - Zaktualizowano - - -

Kolega Mietek pisze że nie interesują go motocykle zza granicy od handlarzy.mnie wprost przeciwnie nie chce widzieć motocykli użytkowanych i serwisowanych w Polsce ( chyba że od kogoś z moich znajomych : ) .W ostatnim czasie powiedzmy niecałego roku udało mi się wyszukać i kupić dla kolegów 7 sztuk super tener.od handlarzy.kupione w cenie od 6 do 9 tyś.po serwisie .doinwestowaniu i doposażeniu do poziomu pełny serwis.nowe opony klocki napędy itp+ gmole darkojak.stopka centralna.kufer.szyba zamykały się w cenie 10-12 tyś i były to motocykle z prawdziwym przebiegiem 45-70 tys.km w oryginalnym malowaniu sprowadzone z rynku szwajcarskiego.austriackiego i niemieckiego.Wymagały całkowitego serwisu ale nie trzeba było w nich wymieniać ani regenerować.silników.głowic.gaźników.zacisków.pomp hamulcowych a nawet łożysk te w których te elementy były wymieniane.regenerowane znaczy że licznik kręci się już drugi albo trzeci raz i żaden złoty lakier nic tu nie uzdrowi

Senior Member Avatar Pawloo78
    Motocykl
    yamaha xtz 750, GS1200

Domyślnie

Nie będę się wypowiadał ani wychwalał bo raz to mi się nie chce, a dwa mowa o mojej teresce. Każdy ma własne priorytety jeśli chodzi o szukanie i zakup. Mogę tylko napisać że zapraszam do Bydgoszczy. Pozdrawiam

Senior Member Avatar Pablo1972
    Motocykl
    XTZ 850

Domyślnie

Jak znajdziesz chwilę podjedź do Zgierza, moja co prawda miała być do sprzedazy na wiosnę, ale i tak nie mam teraz czasu by jeździć, a dwa sprzedam ją w dobre ręce, chetnie uzytownikowi forum by móc ją spotykac na zlotach

Junior Member

Domyślnie

Poszukiwania trwają. Niestey motocykl kolegi Pawła mogę sobie wybić z głowy . Po krótkiej rozmowie, zresztą tak jak myślałem , wyszło że kolega nie chcę podjąć rozmowy negocjaji ceny. Szkoda bo ten xtz bardzo przypad mi do gustu, napewno znajdzie nabywce. No nic, szanuje jego decyzję , tak jak i ja jestem zawzięty co do budżetu na motocykl.
    Spokojnie szukam dalej.
    Kolega Pablo1972 , masz jakieś ogłoszenie ? bo narazie nie wybieram się w twoje okolice.

Senior Member Avatar Pawloo78
    Motocykl
    yamaha xtz 750, GS1200

Domyślnie

Cytat Napisał Mietek1980 Zobacz post
    Poszukiwania trwają. Niestey motocykl kolegi Pawła mogę sobie wybić z głowy . Po krótkiej rozmowie, zresztą tak jak myślałem , wyszło że kolega nie chcę podjąć rozmowy negocjaji ceny. .

Do kolegi kilka słów. Zgadzam sie z tobą że rozmowa trwała dość krótko. Jeśli jeszcze nie załapałeś dlaczego , to ci to jeszcze raz bardziej dosadnie wytłumaczę. Jeśli dzwonisz do mnie w sprawie motocykla a rozmowę zaczynasz od... Cześć jestem zainteresowany motocyklem , ale mam tylko 10tyś i nie wiem czy jest sens żeby jechać ogladać. Jeśli jesteś w stanie zejść z ceny o ten 1 tyś , to chętnie bym przyjechał obejrzeć....
    Po pierwsze , czytać ogłoszenie ze zrozumieniem w którym jest jak byk napisane że nie negocjuje ceny przez telefon. Nie oznacza to że nie można się ze mną targować. Owszem nawet trzeba i jestem też na to przygotowany i mam jakieś tam widełki, ale dopiero jak przyjedziesz , zobaczysz , przejedziesz się itp... i wtedy ok. możesz negocjować cene. Kurcze nie masz aż tak daleko do Bydgoszczy, wiem bo sam ostatni motocykl kupiłem właśnie w Kowalu i jeździłem w tej sprawie aż 3 razy i też się targowałem i zbiłem z ceny wyjściowej. Zawsze jak kupowałem auto czy moto nigdy nie wspomniałem o cenie przez telefon, zawsze brałem pełna kwotę i dopiero po ogledzinach zaczynałem negocjację.
    Więc nie pisz teraz bzdur że ja nie chce szłyszeć o negocjacjach. Zgadza się , ale niechę przez telefon skoro jeszcze nie zobaczyłeś motocykla.
    Kurcze , przyjedź, zobacz , przetestuj i jak znajdziesz coś do czego można się przyczepić to zacznij się targować, jestem na to przygotowany. I może wtedy by ci wystarczyło te 10tyś.
    Powodzenia w poszukiwaniach

Senior Member Avatar Tomek2071
    Motocykl
    Yamaha xtz 750 super tenere

Domyślnie

Targowanie przez telefon

Senior Member Avatar AdamB
    Motocykl
    KTM LC4 640 ADV

Domyślnie

Paweł, ja daję 7 i zabieram taką jak stoi

Guru Member Avatar piotr13
    Motocykl
    xtz 660 xj 900 S

Domyślnie

Bo panie na allegro to i za 6 od Mirka handlarza igły stoją... Ja swoją Tereskę kupiłem za tysiąc euro ale 10 lat temu , troszkę inne ceny i relacje były. Moto przywieźli mi chłopaki co handlują do dziś. Nie wyglądała jakoś cudownie ale okazała się bardzo zdrowym sprzętem. Miała papiery z belgijskimi przeglądami więc przebieg był tam niby potwierdzony co rzeczywiście się potwierdziło w eksploatacji. Xjote dla odmiany kupiłem od pierwszego właściciela w kraju,który faktycznie o Moto bardzo dbał choć inwestycji jakiś wielkich nie czynił w wyposażenie.Z obu Moto zadowolony i oba się spisują. Jak widać nie ma reguły.
    Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
    Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

Senior Member Avatar Pablo1972
    Motocykl
    XTZ 850

Domyślnie

Cytat Napisał Mietek1980 Zobacz post
    Poszukiwania trwają. Niestey motocykl kolegi Pawła mogę sobie wybić z głowy . Po krótkiej rozmowie, zresztą tak jak myślałem , wyszło że kolega nie chcę podjąć rozmowy negocjaji ceny. Szkoda bo ten xtz bardzo przypad mi do gustu, napewno znajdzie nabywce. No nic, szanuje jego decyzję , tak jak i ja jestem zawzięty co do budżetu na motocykl.
    Spokojnie szukam dalej.
    Kolega Pablo1972 , masz jakieś ogłoszenie ? bo narazie nie wybieram się w twoje okolice.
    NIe mam ogłoszenia. Pokrótce opis ponizej, zdjęcia znajdziesz na forum w galerii.
    Rok 1992, nalot budy 89 000, silnik w tym roku wstawiony od TDM 850 1996, nalot obecny 39 000.
    Gaźniki nowe, oploty, poszerzenia, grzane manetki, oliwiarka, gmole od Darkojaka, kufer, wyższa kierownica, Wesemy o takich pierdołach jak łożyska nie wspominam.
    Dwa dni temu nowy zestaw super wzmocniony Did-a, itd.
    Moto to nie lalka, ale nigdy (prócz panewki w poprzednim silniku) mnie nie zawiódł, zrobiłem nim 36 000km.
    Cena - zmieścisz się w budżecie ...
    aaa i używany zgodnie z przeznaczeniem
    IMG_20190523_184039.jpg
    Ostatnio edytowane przez Pablo1972 ; 10 wrzesień 2019 o 08:18

Member Avatar swebo
    Motocykl
    XTZ 750

Domyślnie

Mietek1980, po jaki ch... opowiadasz nam scenerię Twojej rozmowy z Pawloo78
    Jest kilka osób co chce sprzedać, pisz dzwoń do innych jak Ci nie pasuje...
    Pawloo78, ma swoje zdanie i swoją cenę, sam wie co robił, przetyrał się z swoją, doprowadził, ją do stanu perfect /jak dla mnie kosmicznego/ i tyle...
    Nie pasuje Ci..., szukaj dalej, nie smędź

Member Avatar Michallres
    Motocykl
    Yamaha XTZ 750 ST

Uprawnienia