Ogłoszenie

Zwiń

Zasady obowiązujące w Giełdzie

W Giełdzie można zamieszczać ogłoszenia TYLKO związane jakkolwiek z XTZ ( z wyjątkiem działu "Inne moto"). Wszystkie ogłoszenia nie spełniające tego warunku będą usuwane przez moderatorów.
WyjÄ…tek stanowi forum "Inne moto".

ZABEZPIECZENIE PRZED SPAMOWANIEM
Aby móc pisać w poszczególnych działach giełdy należy zliczoną minimalną wymaganą liczbę postów:
  • Sprzedam - 10
  • Inne moto - 25
  • KupiÄ™ - 5
  • Oddam - 1


EDIT rootolf:

UWAGA:
Sprzedający jest zobowiązany podać cenę przy sprzedawanym przedmiocie. W przypadku braku ceny, ogłoszenie może zostać usunięte.
Jeżeli masz zamiar kupić motocykl od forumowicza zapytaj innych o opinię o tym motocyklu.

Zasady wchodzą w życie z dniem 26.10.2012 r.
Zobacz więcej
See less

kupiÄ™ Super Tenere

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] kupiÄ™ Super Tenere

    Witam.
    Jeszcze nie ogarniam całego forum , pewnie wiele dni czytania i szukania ale myślę że trafiłem do dobrego działu i koledzy mi pomogą.
    Jak w temacie , szukam xtz 750 w dobrym stanie technicznym jak i wizualnym. Oczywiście nie liczę na taką prosto z fabryki , ale tez nie chcę zaczynać przygody z motocyklem odrazu od remontów i napraw.
    Przed podjęciem decyzji o zakupie xtz wcześniej dużo poczytałem o tym modelu , historia , co go boli , dostępność części itd... więc już trochę wiem na co zwracać uwagę i czym się kierowac przy zakupie, a czego nie wiem to napewno tutaj się dowiem.
    Mój budżet na motocykl to 10tyś. plus coś sobie zostawiam na ewentualne koszty po zakupie.
    Przeglądam ogłoszenia już jakieś czas i wyrobiłem sobie już pewne zdanie na temat dostępnych ofert.
    Raczej nie interesują mnie sprowadzone perełki o których sprzedający potrafi tylko powiedziec "nic nie trza robić , tylko jeździć"
    Następny typ ogłoszeń który też mnie irytuje to lista rzeczy w motocyklu takich jak ... gniazdo zapalniczki, nowe lewe lusterko, nowa wyższa szyba...albo osłona silnika , osłony lag...jak dla mnie lista pierodłów mniej istotnych,wkońcu w część tych części motocykl powinien być wyposażony fabrycznie więc myśle że nie mam co sie tym jarać , szukam konkretów na temat stanu technicznego motocykla a nie że motocylk np. posiada po za pewnie akcesoryjną stopką centralną jeszcze stopkę boczną... no to chyba normalne , wkońcu producent ja zamontował.
    W moim przedziale cenowym mam kilka typów które chciałem przedstawić i może po za tymi opisami w ogłoszeniu , jesteście w stanie mi coś podpowiedzieć , może ktoś zna motocykl lub ogładał albo widzi lub doczytuje się jeszcze czegoś ważnego czego ja nie dostrzegłem.

    1.https://www.olx.pl/oferta/yamaha-xtz...tml#0d99ba5009
    motocykl jak wnioskuje z tego forum , bo widziałem też tu ofertę wczoraj,i też wspomniano w ogłoszeniu.po za tym ktoś mi tu wczoraj chyba własnie te moto polecał. fakt jeszcze nie ogarniam tu wszystkiego i nie znalazłem tej historii. ale podobno jest i to na plus.
    wmiare konkretny opis, choć jak dla mnie już za dużo o wspomnianych pierdołach jak właśnie ta stopka centralna czy uchwyt na kas ... no ale ok , rozumiem im więcej tym bardziej szukający ma się jarać.

    2.https://www.olx.pl/oferta/yamaha-xtz...tml#d9c77e2fc2
    motocykl ładnie wygląda i chyba wszystko ma. opis krótki konkretny pewnie do weryfikacji. na minus jak dla mnie , tablice z nakła nad notecią a sprzedawany w poznaniu . co myślicie??

    3.https://www.olx.pl/oferta/yamaha-xtz...tml#d9c77e2fc2
    też opis taki średnio słaby , kilka pierdołek jak manetki czy halogeny, plus pewnie dla tych kolektorów i jeszcze nie ogarniam tych lamp wesem. może ten ktoś zna i może coś napisać.

    4.https://www.olx.pl/oferta/xtz-750-su...tml#d9c77e2fc2
    ten zostawiłem na koniec bo bardzo mnie zaciekawił. cena trochę po nad mój budżet i nie wiem czy mam startować bo w ogłoszeniu nie mam mowy o negocjacji. opis konkretny bez zbędnych opowieści czego to on nie ma. raz że widać wszysko na zdjęciach , a dwa niby cała historia napraw do zobaczenia. no i jeszcze tu zadaje pytanie do was o ten motocykl , bo na zdjeciach widzę naklejki z ADV jak i XTZclub, więc wnioskuje że ta sztuka jest tu znana.

    jeśli ktos może mi coś jeszcze podpowiedzieć na temat tych prezentowanych motocykli będe bardzo wdzięczny . a może znacie jeszcze jakąś godna uwagi sztukę która szuka nowego właściciela.
    Dzięki i pozdrawiam.

    #2
    Cześć
    Nr 4 to motocykl Pawloo 78 . Cała historia opisana u nas na forum. Moto faktycznie po prawdziwej kapitalce wszystkiego w zasadzie . Cena adekwatna do stanu i wlozonego wkładu.
    Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
    Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

    Komentarz


      #3
      Patrzyłeś do działu "Sprzedam" dwa (nr 1 i 4) są tam opisane.
      Nr 1 historycznie: http://www.xtzclub.pl/threads/13131-...zapiski-radara
      Nr 4: http://www.xtzclub.pl/threads/13684-...-zwi%C4%85zane

      Komentarz


        #4
        Zamieszczone przez Lis Zobacz posta
        Patrzyłeś do działu "Sprzedam" dwa (nr 1 i 4) są tam opisane.
        Nr 1 historycznie: http://www.xtzclub.pl/threads/13131-...zapiski-radara
        Nr 4: http://www.xtzclub.pl/threads/13684-...-zwi%C4%85zane
        dziękuje koledze , właśnie tego nie mogłem odszukać. proszę o wyrozumiałość bo jeszcze ogarniam forum.
        przeczytałem lekturę / historię obu motocykli.
        wnioski....
        -xtz kolegi Piorta godny uwagi , dużo rzeczy poprobionych , widać że nie czekał aż coś się rozleci , tylko wszystko wymieniał na czas . wielki plus . jak dla mnie troszkę przesadzone dodatki jak kontrola poziomu paliwa itp... ale go rozumiem po nieszczęśliwych przygodach i plus za pracę i pomysłowość. napewno ułatwiają życie. napewno motocykl który będe też brać pod uwagę jeśli chodzi o zakup.

        -motocykl kolegi Pawła. hmmmm... dawno tyle nie czytałem. muszę przyznać że kolega odwalił kawał roboty żeby doprowadzić 30 letni motocykl do takiego stanu. jestem mile zaskoczony że szedł w żadne pół środki. żadnego mycia łożysk i smarowania tylko wszystko wymienione na nowe. żadnej regeneracji gaźników , odrazu zakup nowych .czy nawet całkowite lakierowanie - choć ja sam jestem bardziej fanem fabrycznego malowania. wszystko jak w ogłoszeniu , że prawie cały zrobiony od nowa. nawet że jest najstarszy ze wszystkich nic mu nie ujmuje. no i teraz rodzi mi sie pytanie , skoro tyle pracy i kasiorki zostało włożone to dlaczego idzie pod młotek, bo ja bym chyba za żadne skarby nie sprzedał.
        no i jestem teraz w wielkim dylemacie, budżet na zakup jest mniejszy i zarazem twardy. jak sobie coś postanowie to już nie zmienie. po lekturze widzę że motocykl jest wart tych pieniędzy , a może i nawet większych i nie wiem czy uda mi się dogadać. ale napewno mam na uwadze i będe się kontaktował.

        co do pozostałych 2 motocykli widze że nie są tu znane, dzwoniłem o ten z poznania na tablicach nakielskich , ale rozmowa sie nie kleiła , sprzedawca nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć dlaczego stoi w poznaniu a zarejestrowany jest w nakle.
        pozdrawiam

        Komentarz


          #5
          motocykl nr 3 znam osobiście. (ten z Krosna) sprzedaje mój kolega. może opis nie za bogaty ale motocykl warty i w stanie dobrym.

          Komentarz


            #6
            Ja jak czytam ogłoszenie i sprzedający wypunktowuje ile to rzeczy już wymienił ile zregenerował.naprawił i pomalował to każdy taki punkt jest minusem a nie plusem.znaczy to że ten motocykl był mocno wyeksploatowany i żaden remont i malowanie w najpiękniejsze metaliki nowego motocykla z niego nie zrobi.

            - - - Zaktualizowano - - -

            Kolega Mietek pisze że nie interesują go motocykle zza granicy od handlarzy.mnie wprost przeciwnie nie chce widzieć motocykli użytkowanych i serwisowanych w Polsce ( chyba że od kogoś z moich znajomych : ) .W ostatnim czasie powiedzmy niecałego roku udało mi się wyszukać i kupić dla kolegów 7 sztuk super tener.od handlarzy.kupione w cenie od 6 do 9 tyś.po serwisie .doinwestowaniu i doposażeniu do poziomu pełny serwis.nowe opony klocki napędy itp+ gmole darkojak.stopka centralna.kufer.szyba zamykały się w cenie 10-12 tyś i były to motocykle z prawdziwym przebiegiem 45-70 tys.km w oryginalnym malowaniu sprowadzone z rynku szwajcarskiego.austriackiego i niemieckiego.Wymagały całkowitego serwisu ale nie trzeba było w nich wymieniać ani regenerować.silników.głowic.gaźników.zacisków.pomp hamulcowych a nawet łożysk te w których te elementy były wymieniane.regenerowane znaczy że licznik kręci się już drugi albo trzeci raz i żaden złoty lakier nic tu nie uzdrowi

            Komentarz


              #7
              Nie będę się wypowiadał ani wychwalał bo raz to mi się nie chce, a dwa mowa o mojej teresce. Każdy ma własne priorytety jeśli chodzi o szukanie i zakup. Mogę tylko napisać że zapraszam do Bydgoszczy. Pozdrawiam

              Komentarz


                #8
                Jak znajdziesz chwilę podjedź do Zgierza, moja co prawda miała być do sprzedazy na wiosnę, ale i tak nie mam teraz czasu by jeździć, a dwa sprzedam ją w dobre ręce, chetnie uzytownikowi forum by móc ją spotykac na zlotach

                Komentarz


                  #9
                  Poszukiwania trwają. Niestey motocykl kolegi Pawła mogę sobie wybić z głowy . Po krótkiej rozmowie, zresztą tak jak myślałem , wyszło że kolega nie chcę podjąć rozmowy negocjaji ceny. Szkoda bo ten xtz bardzo przypad mi do gustu, napewno znajdzie nabywce. No nic, szanuje jego decyzję , tak jak i ja jestem zawzięty co do budżetu na motocykl.
                  Spokojnie szukam dalej.
                  Kolega Pablo1972 , masz jakieś ogłoszenie ? bo narazie nie wybieram się w twoje okolice.

                  Komentarz


                    #10
                    Zamieszczone przez Mietek1980 Zobacz posta
                    Poszukiwania trwają. Niestey motocykl kolegi Pawła mogę sobie wybić z głowy . Po krótkiej rozmowie, zresztą tak jak myślałem , wyszło że kolega nie chcę podjąć rozmowy negocjaji ceny. .

                    Do kolegi kilka słów. Zgadzam sie z tobą że rozmowa trwała dość krótko. Jeśli jeszcze nie załapałeś dlaczego , to ci to jeszcze raz bardziej dosadnie wytłumaczę. Jeśli dzwonisz do mnie w sprawie motocykla a rozmowę zaczynasz od... Cześć jestem zainteresowany motocyklem , ale mam tylko 10tyś i nie wiem czy jest sens żeby jechać ogladać. Jeśli jesteś w stanie zejść z ceny o ten 1 tyś , to chętnie bym przyjechał obejrzeć....
                    Po pierwsze , czytać ogłoszenie ze zrozumieniem w którym jest jak byk napisane że nie negocjuje ceny przez telefon. Nie oznacza to że nie można się ze mną targować. Owszem nawet trzeba i jestem też na to przygotowany i mam jakieś tam widełki, ale dopiero jak przyjedziesz , zobaczysz , przejedziesz się itp... i wtedy ok. możesz negocjować cene. Kurcze nie masz aż tak daleko do Bydgoszczy, wiem bo sam ostatni motocykl kupiłem właśnie w Kowalu i jeździłem w tej sprawie aż 3 razy i też się targowałem i zbiłem z ceny wyjściowej. Zawsze jak kupowałem auto czy moto nigdy nie wspomniałem o cenie przez telefon, zawsze brałem pełna kwotę i dopiero po ogledzinach zaczynałem negocjację.
                    Więc nie pisz teraz bzdur że ja nie chce szłyszeć o negocjacjach. Zgadza się , ale niechę przez telefon skoro jeszcze nie zobaczyłeś motocykla.
                    Kurcze , przyjedź, zobacz , przetestuj i jak znajdziesz coś do czego można się przyczepić to zacznij się targować, jestem na to przygotowany. I może wtedy by ci wystarczyło te 10tyś.
                    Powodzenia w poszukiwaniach

                    Komentarz


                      #11
                      Targowanie przez telefon

                      Komentarz


                        #12
                        Paweł, ja daję 7 i zabieram taką jak stoi

                        Komentarz


                          #13
                          Bo panie na allegro to i za 6 od Mirka handlarza igły stoją... Ja swoją Tereskę kupiłem za tysiąc euro ale 10 lat temu , troszkę inne ceny i relacje były. Moto przywieźli mi chłopaki co handlują do dziś. Nie wyglądała jakoś cudownie ale okazała się bardzo zdrowym sprzętem. Miała papiery z belgijskimi przeglądami więc przebieg był tam niby potwierdzony co rzeczywiście się potwierdziło w eksploatacji. Xjote dla odmiany kupiłem od pierwszego właściciela w kraju,który faktycznie o Moto bardzo dbał choć inwestycji jakiś wielkich nie czynił w wyposażenie.Z obu Moto zadowolony i oba się spisują. Jak widać nie ma reguły.
                          Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                          Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                          Komentarz


                            #14
                            Zamieszczone przez Mietek1980 Zobacz posta
                            Poszukiwania trwają. Niestey motocykl kolegi Pawła mogę sobie wybić z głowy . Po krótkiej rozmowie, zresztą tak jak myślałem , wyszło że kolega nie chcę podjąć rozmowy negocjaji ceny. Szkoda bo ten xtz bardzo przypad mi do gustu, napewno znajdzie nabywce. No nic, szanuje jego decyzję , tak jak i ja jestem zawzięty co do budżetu na motocykl.
                            Spokojnie szukam dalej.
                            Kolega Pablo1972 , masz jakieś ogłoszenie ? bo narazie nie wybieram się w twoje okolice.
                            NIe mam ogłoszenia. Pokrótce opis ponizej, zdjęcia znajdziesz na forum w galerii.
                            Rok 1992, nalot budy 89 000, silnik w tym roku wstawiony od TDM 850 1996, nalot obecny 39 000.
                            Gaźniki nowe, oploty, poszerzenia, grzane manetki, oliwiarka, gmole od Darkojaka, kufer, wyższa kierownica, Wesemy o takich pierdołach jak łożyska nie wspominam.
                            Dwa dni temu nowy zestaw super wzmocniony Did-a, itd.
                            Moto to nie lalka, ale nigdy (prócz panewki w poprzednim silniku) mnie nie zawiódł, zrobiłem nim 36 000km.
                            Cena - zmieścisz się w budżecie ...
                            aaa i używany zgodnie z przeznaczeniem
                            IMG_20190523_184039.jpg
                            Ostatnio edytowany przez Pablo1972; 3434.

                            Komentarz


                              #15
                              Mietek1980, po jaki ch... opowiadasz nam sceneriÄ™ Twojej rozmowy z Pawloo78
                              Jest kilka osób co chce sprzedać, pisz dzwoń do innych jak Ci nie pasuje...
                              Pawloo78, ma swoje zdanie i swoją cenę, sam wie co robił, przetyrał się z swoją, doprowadził, ją do stanu perfect /jak dla mnie kosmicznego/ i tyle...
                              Nie pasuje Ci..., szukaj dalej, nie smędź
                              sigpic

                              Komentarz

                              PracujÄ™...
                              X