Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z odpaleniem XTZ 660 1992r

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Problem z odpaleniem XTZ 660 1992r

    Witam, mam problem z odpaleniem mojej yamaszki xtz 660. Otóż robiłem cały remont motocykla, wcześniej znajomy zrobił mi remont silnika, po remoncie śmigał elegancko a na zimę postanowiłem go całego rozebrać pomalować poczyścić itd. Niestety trochę mi zeszło i dopiero teraz doprowadziłem go do takiego stanu, w którym mogę go odpalić. Oczywiście miałęm obawy, że jednak mi się nie uda no i tak z resztą było. Jak zaleje paliwka pod świecę to odpala normalnie tylko do czasu aż jest paliwo. Cała elektryka działa wszystko jest okej oprócz tego, na rozrusznik nie chce palić i nawet nie załapuje. Jeśli chodzi o pompę paliwa to pierwszy przewód od dołu podłączyłem do kranika, drugi do gaźnika ( tak jak na zdjęciu ), a trzeci do króćca za gaźnikami. Czy ktoś ma może pomysł co może być nie tak ? Nawet jak odpalam na pełnym gazie to nic się nie dzieje ( dlatego wyeliminowałem powód lewego powietrza ). Bardzo proszę o pomoc.

    69780337_902217380162893_4012016826224476160_n.png

    img_20190921_162008.jpg

    #2
    Czesc
    Jeśli podejzewasz pompę paliwa to podej paliwo bez niej.
    Prowizoryczny zbiornik paliwa z przewodem do gaźnika, albo nawet oryginał zalany na max (wtedy spływa grawitacyjne).
    Albo porostu popatrz czy pompa podaję jak krecisz rozrusznikiem.
    Tak jeszcze mi przyszło do głowy, kiedyś zupełnie nie chciał mi odpalić na wiosnę, dopiero jat spuściłem stare paliwo z komory pływakowej to zaglądał od tyku.

    Komentarz


      #3
      Pompę chyba wykluczam, ponieważ idzie paliwo przewodem dochodzącym do gaźnika, co jeszcze może być?

      Komentarz


        #4
        Wykręć świece. Zobacz czy jest iskra. Podłącz paliwo np. ze strzykawki lub butelki z pominięciem pompy. Sprawdź szczelność króćcow ssących.

        Daj znać jakie wyniki.

        Komentarz


          #5
          Iskra jest bo sprawdzałem, założyłem nową świecę, króćce były delikatnie popękane więc przy składaniu okleiłem je taśmą, najgorszy jest fakt, że niby benzyna idzie ale świeca dalej sucha.

          Komentarz


            #6
            Skoro paliwo dochodzi od zbiornika do gaźnika a nie idzie do silnika winien musi być gażnik. Coś w środku co powinno benzynę przepuszczać tego nie robi. Sciągamy owiewki,bak wywalamy tego wrednego teikei na stół i przedmuchujemy, czyścimy i wymieniamy przy okazji uszczelki, zaworki itd. Pewnie okaże się, ze ośka przepustnicy też już lata ale da się z tym żyć. Do czasu rzecz jasna.
            Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
            Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

            Komentarz


              #7
              A może przed rozebraniem dasz rady dostać się do śrubki spustowej z komory pływaka.Podlacz przeźroczysty wężyk i sprawdź poziom paliwa w komorze tak jak się to robi w 750.

              Komentarz


                #8
                A czy mógłbyś podesłać jakieś zdjęcie i trochę bardziej szczegółowo opisać?

                Komentarz


                  #9
                  Zamieszczone przez piecia1355 Zobacz posta
                  A czy mógłbyś podesłać jakieś zdjęcie i trochę bardziej szczegółowo opisać?
                  Moze po prostu przy tak podstawowych sprawach zajrzeć do serwsówki?

                  Gdy do komory nie można sie podłączyć przez kanał wyjścia to można przez połączenie z podciśnieniowym gaźnikiem.

                  Komentarz


                    #10
                    Najpierw trzeba mieć tą serwisówkę.

                    Komentarz


                      #11
                      Oto instrukcja jak znaleźć instrukcję serwisową (service manual) w czeluściach internetu:

                      1. W pasek nawigacji w przeglądarce wpisujesz: www.google.pl

                      2. w okienku wyszukiwania google wpisujesz "xtz 660 service manual" lub jakąkolwiek kombinację tych wyrazów

                      3. Klikasz "szukaj w google".

                      4. Przed Twoimi oczami pojawia się taki widok:
                      Bez tytułu.jpg
                      Bez tytułu1.jpg

                      5. Klikasz po kolei w odnośniki szukając właściwego manuala i jego pełnej wersji.

                      6. Po kilku nieudanych próbach trafiasz na ten odnośnik:
                      InkedBez tytułu1_LI.jpg

                      7. Klikasz w ten odnośnik i oto co widzisz:
                      Bez tytułu3.jpg

                      8 Czytasz po kolei nazwy plików i nagle jeden z nich przykuwa Twoją uwagę ponieważ zawiera niektóre ze słów które wpisałeś w google, a jest nim "27189022-Service-manual-for-Yamaha-Tenere-3YF.pdf"

                      9. Klikasz w nazwę tego pliku i SUKCESSSSS! właśnie otwiera Ci się czterystuczternastostronicowy plik będący instrukcją serwisową do yamahy XTZ 660 Tenere.
                      Ostatnio edytowany przez AdamB; 2501.

                      Komentarz


                        #12
                        Pisarzem możesz zostać dzieki!

                        Komentarz

                        Pracuję...
                        X