Ogłoszenie

Zwiń

Zasady obowiązujące w Giełdzie

W Giełdzie można zamieszczać ogłoszenia TYLKO związane jakkolwiek z XTZ ( z wyjątkiem działu "Inne moto"). Wszystkie ogłoszenia nie spełniające tego warunku będą usuwane przez moderatorów.
Wyjątek stanowi forum "Inne moto".

ZABEZPIECZENIE PRZED SPAMOWANIEM
Aby móc pisać w poszczególnych działach giełdy należy zliczoną minimalną wymaganą liczbę postów:
  • Sprzedam - 10
  • Inne moto - 25
  • Kupię - 5
  • Oddam - 1


EDIT rootolf:

UWAGA:
Sprzedający jest zobowiązany podać cenę przy sprzedawanym przedmiocie. W przypadku braku ceny, ogłoszenie może zostać usunięte.
Jeżeli masz zamiar kupić motocykl od forumowicza zapytaj innych o opinię o tym motocyklu.

Zasady wchodzą w życie z dniem 26.10.2012 r.
Zobacz więcej
See less

kupię silnik TDM 850 , 3VD w dobrym stanie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    Nic mi się nie pokiełbasiło .naucz się chłopie czytać ze zrozumieniem.Napisałem że 160 max to było jak do silnika 750 wpiąłem moduł z 850.
    Na silniku 850 niezależnie na którym module ( ja wolałem ten z 750 ) jeździła tylko trochę lepiej niż oryginalna zdrowa 750 a dużo gorzej niż fabryczna TDMka 3VD.Testowałem to na dwóch tenerach ze zmienionym silnikiem w bezpośrednim porównaniu z 750 i w szerszym gronie kolegów i wszyscy mieli te same odczucia że po zmianie na 850 jest lepiej ale nie wiele

    Komentarz


      #17
      Jarek, którą 850 ładowaliście do XTZ? Czy zestaw napędowy mieliście taki sam?

      Komentarz


        #18
        Wkładałem wszystkie opcje.Dwa razy 3VD (przełożenie w tdm 16/44 testowaliśmy na podobnym 17/46 za szybkie w tenerce przy szybszej skrzyni tdm i na 16/46.
        Zakładałem też dwa razy 4tx .rocznik 97 który ma skrzynie jak w xtz i stary typ gaźników ta skrzynia się nie sprawdza bo na przełożeniach tdm 17/42 mamy za szybką jedynke a na krótszym przełożeniu z xtz silnik się wysoko kręci na piątce.lepiej jest po 99 gdzie zrobili inną skrzynie z krótką jedynką długą piątką i przełożeniem 16/43 ten sklnik mi się marzył w mojej tenerce.jeździ duuużo lepiej od 750 i ma fajny dźwięk.niestety nawet najlepsza V-ka ma tę wadę że szarpie na niskich obrotach.Polecam ten silnik dla tych co jeżdżą przy wysokich prędkościach.silnik 4txa pracuje gładko nawet przy 5-6tyś.obr.Dla tych co jeżdżą raczej do 4tyś obr i z prędkościami raczej do 100km/h będzie denerwujący.900 w tenerce nie miałem ale jeździłem dużo TDMką i temat jest taki sam jak w 4TX.super dynamika + gorsza elastyczność i kultura pracy do 4tyś.obr.Poza tym skrzynia szóstka ale rozpiętość przełożeń jak w piątce z 4TXa.czyli więcej mieszania biegami.no i dużo większy zakres prac przy przekładce szczególnie jak się chce mieć wtrysk.
        Generalnie jakbym ja miał wkładać większy silnik to byłby to 850 3VD ale musiałbym dorobić kolanka o średnicy jak w TDMce bo na wydechu z tenery ( tłumnik ori czy przelot niewiele zmienia ) 850 nie pokazuje tego co w TDM.I spróbowałbym jeszcze gaźników z 4TXa po 99r bo mają potencjał.

        Komentarz


          #19
          Dzięki za obszerne info, myślę, że kolega (autor wątku) ma teraz większą jasność... ja też
          Popatrzyłem tylko na dane Rearing Commander'a i widzę:
          1) XTZ i TDM do roku 99 mają te same przełożenia dla jedynki i dwójki. Więc w 3VD i 4TX z początkowymi przełożeniami nie ma różnicy. Nie rozumiem skąd wnioski o szybkiej jedynce na orginalnym zestawie napędowym... Tzn. rozumiem, też mam szybką bo wolne obroty mi podchodzą teraz pod 1500... Podejrzewam, że to kwestia ustawień wolnych obrotów.
          2) 3LD i 4TX do roku 99 są takie same jak piszesz. Więc porównanie tych silników, przy oryginalnym, jednakowym przełożeniu końcowym dałoby najpełniejszy obraz zamiany.
          3) Natomiast 3VD ma różne i znacznie mniejsze przałożenia dla biegów 3,4,5. Więc jeśli zmiana była na 3VD to wygląda na to, że większa moc wynikająca z pojemności była tracona na szybszej skrzyni i do tego na szybkim napędzie. Może dlatego nie było znaczącej różnicy?
          Ostatnio edytowany przez Lis; 4923.

          Komentarz


            #20
            A przełożenie pierwotne też jest identyczne ?
            Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
            Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

            Komentarz


              #21
              Tak, we szystkich silnikach od 3LD po 5PS (900) jest 1.718. W TRX również.


              Zestawienie wszystkich silników:
              Przełożenia XTZ-TRX-TDM.jpg


              Porównanie 3LD z 3VD:
              Przełożenia XTZ-TDM-Porównanie.jpg


              ps. Może dobrze byłoby przenieść tę dyskusję do odpowiedniejszego wątku...?
              Ostatnio edytowany przez Lis; 4923.

              Komentarz


                #22
                A ja się już któryś rok zastanawiam, dlaczego jak jeździłem TDM-ką przed zakupem, to na 3 biegu potrafiła podnieść parę centymetrów koło do góry z samego gazu, a po przekładce silnika do ramy XTZ udaje się to samo tylko na 1 biegu.
                Przełożenie z XTZ tym bardziej powinno pozwalać na wstawanie z gazu na 3 biegu a tu kicha.
                Chyba muszę wygrzebać ori wydech z tamtej TDM i się nim pobawić

                Komentarz


                  #23
                  Pobaw się pobaw, bo jakby mi przyszło dorabiać wydech z nierdzewki musiałbym wiedzieć jakie rurki zamówić

                  Komentarz


                    #24
                    Oczywiście pisałem w powyższym poście o przełożeniu wtórnym na łańcuchu.

                    Pytanie, czy to kwestia samej średnicy rurek, a nie całego układu z centralnym tłumikiem włącznie?

                    Komentarz


                      #25
                      Też się nad tym zastanawiam, bo niedawno czytałem relację z odbudowy BIGa ...gdyby mi się nie trafiła XTZ, to miałbym BIGa z wszytskimi tego konsekwencjami
                      i tam jest jeden wylot, który przechodzi w dwa tłumiki. Kojarzy mi się, że przeróbki tego układu kastrowały dół - w sensie moment obrotowy w dolnym zakresie.

                      Komentarz


                        #26
                        A jaka jest różnica w rozstawie osi xtz vs tdm?
                        Zobaczcie żę geometria ramy jest całkiem inna więc nie tylko o silnik tu chodzi. Wystarczy że wahacz będzie dłuższy i już tak łatwo nie wstanie z gazu.
                        Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                        No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                        sigpic

                        Komentarz


                          #27
                          TDM 850 96-98:
                          - roztaw kół: 1470mm,
                          - masa: 220kg.

                          TDM 900 2002:
                          - rozstaw kół: 1485mm,
                          - masa: ?190? kg
                          wg: https://www.motorcyclespecs.co.za/mo...dm900%2002.htm

                          XTZ 750:
                          - rozstaw kół: 1505mm,
                          - masa: 236 kg.

                          Komentarz


                            #28
                            Na forum TDM jest obszerny wątek na temat wydechów i ich przeróbek. Nie doczytałem do końca (50 zakładek ), ale wygląda, że wiekszość przeróbek faktycznie przesuwa moment obrotowy w zakres wyższych obrotów...
                            Nic dziwnego, że układ wydechowy XTZ również.

                            Komentarz


                              #29
                              Do Administracji: "Teoria wielkiego wydechu" - taką proponuję nazwę nowego wątku traktującego o przeróbkach wydechu XTZ

                              Teza:
                              Wychodzi, że nawet silnik TDM, gdzie w oryginale motocykl ma świetny moment od dołu traci rezon po montażu w XTZ. Wg Jarka (guliwera) jest to kwestia wydechu. Głównie, bo nie tylko zapewne.
                              Trochę ostatnio poczytałem na ten temat i ja to kupuję. Tzn. kupiłem dawno
                              Ale jeśli to kwestia wydechu, to "wystarczy" porównać TDMowski z XTZtowym, wyciągnąć wnioski i może dla oryginalnych 750 udałoby się wyciągnąć trochę momentu...?
                              Myślę, że brakuje nam tu tematu o doświadczeniach z wydechem...

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X