Ogłoszenie

Zwiń

Zasady obowiązujące w Giełdzie

W Giełdzie można zamieszczać ogłoszenia TYLKO związane jakkolwiek z XTZ ( z wyjątkiem działu "Inne moto"). Wszystkie ogłoszenia nie spełniające tego warunku będą usuwane przez moderatorów.
Wyjątek stanowi forum "Inne moto".

ZABEZPIECZENIE PRZED SPAMOWANIEM
Aby móc pisać w poszczególnych działach giełdy należy zliczoną minimalną wymaganą liczbę postów:
  • Sprzedam - 10
  • Inne moto - 25
  • Kupię - 5
  • Oddam - 1


EDIT rootolf:

UWAGA:
Sprzedający jest zobowiązany podać cenę przy sprzedawanym przedmiocie. W przypadku braku ceny, ogłoszenie może zostać usunięte.
Jeżeli masz zamiar kupić motocykl od forumowicza zapytaj innych o opinię o tym motocyklu.

Zasady wchodzą w życie z dniem 26.10.2012 r.
Zobacz więcej
See less

kupię silnik TDM 850 , 3VD w dobrym stanie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] kupię silnik TDM 850 , 3VD w dobrym stanie

    jak w temacie , będę wdzięczny za kontakt do osoby która ma do sprzedania silnik TDM 850.
    pozdrawiam

    #2
    Tutaj raczej będą biorcy, nie dawcy Co Twojemu dolega?
    Całą górę można przełożyć 1:1. Blok cylindrów, tłoki, głowicę z wałkami. Nie potrzebujesz w takim przypadku całego silnika.
    Jeśli coś ze skrzynią to chyba bym rozebrał i wymienił na zdrowszą w całości. Trzeba pamiętać, że silnik TDM i XTZ mają różne przełożenia.
    Idzie zima, można robić...

    Komentarz


      #3
      z biorcami masz racje , ale cuda się ponoć zdarzają .
      na forum TDM niewiele sie dzieje i raczej male szanse aby coś tam znaleźć, na giełdach tez niewiele tego lub uszkodzone. Silnik tenery tez przygarnę jeśli tylko sensowny dawca się trafi.
      Początkowo tez bylem przekonany o słuszności/konieczności remontu, ale w serwisie padły 4 cyfrowe kwoty i ogólne stwierdzenie że remont nie opłaca się i że to zła droga..
      Silnik rozłożę, ale złożenia i oceny co jest do wymiany nie dam rady. Jeśli znasz jakiś serwis w okolicach Lublina (nawet dalszych), godny polecenia - będę wdzięczny jeśli dasz znać.
      Niestety do wymiany wałek zdawczy, i po drodze zapewne kila rzeczy się znajdzie.
      pozdrawiam.

      Komentarz


        #4
        Co masz nie tak z wałkiem zdawczym? To przecież nie AT... Czy to główny powód remontu?
        Każdy serwis powie Tobie to samo. Tylko z jednego powodu, mało kto portafi i chce się w to bawić. Wolą zmieniac olej i filtry.
        Trzech mechaników mnie wystawiło mimo, pomimo tego, że chciałem dać 4000zł za robotę - równowartość motocykla. Praktycznie bez doświadczenia rozebrałem silnik FJ1100 w 2008r. W weryfikacji luzów panewek pomógł mi dobry mechanik znany w śląskim światku motocyklowym. Ale tyle. Resztę sam robiłem. Za części dałem 1200zł i jestem wdzieczny tym mechanikom, że mnie olali. Zostawili mi dużo kasy w kieszeni Teraz ja ich olewam, bo nie ma tematu, którego bym nie ogarnął.
        Chcę powiedzieć, że nie taki diabeł straszny... Jak masz jakieś pojecie o mechanice i zacięcie to z serwisówką i pomocą forum dasz radę
        Oczywiście prościej i być może taniej byłoby włożyć inny silnik, ale z zakupem silnika to też loteria...
        Ostatnio edytowany przez Lis; 4923.

        Komentarz


          #5
          To nie do końca tak jak piszesz.
          Kwota za taką usługę nie bierze się z nieba. Nie wiem jak wyceniasz swój czas spędzony w garażu ale każdy mechanik albo warsztat ma licznik na zegarku w garażu.
          Jeśli Ty wolisz siedzieć w garażu po godzinach pracy, pić piwo z kolegami i do tego rozbierać silnik albo grzebać w moto i dobrze się bawić to już Twoja sprawa. Inni mają rodziny albo inne zajęcia niż grzebanie w moto dla hobby. Przy takich starych sprzętach jeśli nie policzysz rbh pracy to przeważnie po podsumowaniu całej pracy wychodzi na to że masz miesiąc roboty i zero kasy zarobionej.
          Oczywiście pomijam fakt że jak ktoś nie ma pojęcia to nawet najlepszy warsztat powie że się nie podejmuje.

          Ludzie myślą że jak gość jeden czy drugi jest mechanikiem i ma warsztat to od razu też i cudotwórcą bo za 200 zł zrobi remont silnika w jeden dzień. To nie wsk czy junak gdzie można zadrutować i jeździć dalej. Nie bez powodu ludzie zaczynają kupować nowe motocykle i samochody, minie gwarancja i na sprzedaż, krótka piłka, a następny niech się martwi.

          Wracając do tematu, co jest uszkodzone na wałku? Wielowypust czy gwint pod nakrętkę?
          Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
          No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
          sigpic

          Komentarz


            #6
            cholera, Marcin ma znowu rację
            Jesli juz chcesz kupic silnik, szukaj na allegro, olx. Kupiłem tak dwa, w tym do swojej teresy i jestem zadowolony.
            Ten od którego kupiłem silnik do teresy to profesjonalny zakład, gwarancja rozruchowa, niestety pamietam tylko że to gdzieś w Wielkopolsce.
            poprzednio do dominatora też w porządku, warsztat specjalizujący się motocyklach, gwarancja 30 dni itd.

            Komentarz


              #7
              Zamieszczone przez marcinjunak Zobacz posta
              To nie do końca tak jak piszesz.
              Co jest nie do końca tak jak piszę?
              Serwisy motocyklowe garną się do remontów generalnych nawet jak klient akceptuje koszty? - taka była moja sytuacja.
              Co ja wolę to moja sprawa
              Co ludzie myślą mnie nie interesuje

              Czy kolega nie ogarnie tematu jeśli będzie miał odrobinę samozaparcia?
              Nie zrozumiałeś tego co napisałem.

              ps. Jeśli zaczniesz w życiu liczyć rbh to będzie Ci się opłacać tylko praca

              Komentarz


                #8
                Nie garną się bo nie są w stanie na początku wycenić kosztów takiej usługi, sam wiesz jak to jest, zawsze dojdzie coś innego niż początkowo się zakłada ale ludziom tego nie wytłumaczysz.

                Gościowi co ciułał na starego strucla 5 lat jak powiedzą że koszty remontu są dwa razy większe niż jego strucel to wytnie go z butów.
                Ludzi co chcą restaurować stare motocykle jakoś takie koszty nie powalają i płacą za robotę sukcesywnie nawet przez 2 lata żeby potem taki Sokół czy Ariel stał w przedpokoju albo garażu.

                Jak nie możesz rozróżnić pracy od hobby to niestety nigdy nie zarobisz. Przede wszystkim jak masz warsztat.

                Ja wiem jedno, jak ktoś się uczy to zawsze coś spier..li, nawet się zesra i żadne samozaparcie mu nie pomoże, potem pluje sobie w gębę że mógł to oddać komuś i mieć święty spokój
                albo cieszy się że po miesiącu nierównej walki ogarnął usterkę i jest dumny że zrobił to sam.

                Więc każdy musi sobie sam odpowiedzieć co chce robić i jakie ma przede wszystkim fundusze bo zawsze to decyduje na początku.

                Ale wróćmy do tematu, co jest uszkodzone w silniku?
                Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                sigpic

                Komentarz


                  #9
                  Miałem założony w swojej tenerce silnik z TDM850 3vd potem jeszcze drugi włożyłem do tenery kolegi.Ten silnik nie do końca się sprawdza w XTZ.Dlaczego yamaha mając w 91r 850 nie montowała jej do swojego flagowego enduro ?Bloki silnika zunifikowali żeby produkować jeden do obu silników.dlaczego nie zrobili jednego silnika do xtz i tdm ?

                  - - - Zaktualizowano - - -

                  Jak jeździłem oryginalną TDM 3vd była odczuwalna bardzo duża różnica w momencie obrotowym względem 750.po włożeniu silnika 850 do tenery (razem z modułem i gaźnikami ) różnica jest ledwie zauważalna.

                  Komentarz


                    #10
                    Oba motocykle mają koła tylne 17". Podobną masę. Napęd mogłeś dać dowolny. Czyli skrzynia?
                    Pewnie czego innego się oczekuje od XTZ, czego innego od TDM. XTZ powinna mieć mocny dół, a TDM ciągnie jak szalona na wysokich obrotach. Dobrze myślę?
                    W wątku dot. zabudowy silnika TDM w XTZ, chyba dex pisał o tym, że wymienił silnik TDM, do którego włożył skrzynię XTZ.
                    Też słyszałem kiedyś opinię, że silniki TDM nie do końca pasują charakterystyką.
                    Większe możliwości daje chyba 900 na wtrysku, bo można próbować poprawić charakterystykę komputerowo.

                    Komentarz


                      #11
                      To zmieńcie moduł zaplonowy na tdmowy to będziecie mieli charakterystykę jak tdm.

                      Komentarz


                        #12
                        Zamieszczone przez Skoti Zobacz posta
                        To zmieńcie moduł zaplonowy na tdmowy to będziecie mieli charakterystykę jak tdm.
                        Zamieszczone przez guliwer Zobacz posta
                        ...po włożeniu silnika 850 do tenery (razem z modułem i gaźnikami ) różnica jest ledwie zauważalna.
                        Było.

                        Komentarz


                          #13
                          Czyli rama magicznie zmienia charakterystykę silnika?

                          Komentarz


                            #14
                            Nie rama a wydech.silnik tdm 3vd na wydechu z tenery traci cały urok czyli odczuwalnie wyższy moment obrotowy na niskich obrotach.trzeba by zrobić do tenery kolanka wydechowe o mniejszej średnicy takie jak ma tdm

                            - - - Zaktualizowano - - -

                            A co do modułów i charakterystyki.testowałem obydwa moduły.i jeździłem na tym z 750.wydawało mi się że jest ,, żywsza " na wysokich obrotach i była bardziej czuła na gaz.Różnice były odczuwalne.Kiedy ostatnio testowałem moduł 3vd w 750 to różnice były niezauważalne.jedyne co dało się zauważyć na module z tdm nie chciała przekroczyć 160km/h.normalnie jeździ licznikowe 190km/h.
                            A ostatn

                            Komentarz


                              #15
                              Zamieszczone przez guliwer Zobacz posta
                              Nie rama a wydech.silnik tdm 3vd na wydechu z tenery traci cały urok czyli odczuwalnie wyższy moment obrotowy na niskich obrotach.trzeba by zrobić do tenery kolanka wydechowe o mniejszej średnicy takie jak ma tdm

                              - - - Zaktualizowano - - -

                              A co do modułów i charakterystyki.testowałem obydwa moduły.i jeździłem na tym z 750.wydawało mi się że jest ,, żywsza " na wysokich obrotach i była bardziej czuła na gaz.Różnice były odczuwalne.Kiedy ostatnio testowałem moduł 3vd w 750 to różnice były niezauważalne.jedyne co dało się zauważyć na module z tdm nie chciała przekroczyć 160km/h.normalnie jeździ licznikowe 190km/h.
                              A ostatn
                              Coś chłopie Ci się pokiełbasiło. Z silnikiem od 850 idzie jak wściekła, 200 to nie problem, chyba że dla opon, ramy i hamulców
                              Gaźniki od 750, wydech akcesoryjny przelot.

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X