Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

XT1200Z ma brać olej czy nie ???

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    XT1200Z ma brać olej czy nie ???

    Zauważyłem że moja Tenerka 1200 bieże olej... Około 100 ml na 1000 km. Czy to norma??? Czy coś jest nie tak ???

    #2
    Dolewasz między wymianami?

    Komentarz


      #3
      Norma, zobacz że manual do tego silnika podaje o wiele większą normę zużycia niż Ty podałeś.
      Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
      No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
      sigpic

      Komentarz


        #4
        1. Olej wymieniałem 2500 km temu, przed chwilą sprawdziłem dokładnie dolewka 450 ml... Tylko jazda głównie autostradowa 160-180 km/h... Jak jeżdzę wolniej to boeże mniej...
        2.A gdzie tego szukać w manualu ??? Pod jakim hasłem...

        Komentarz


          #5
          Też nowina, latasz szybko, silnik bierze olej. Marcin wie co pisze.

          Komentarz


            #6
            Wcześniej jeżdziłem Fz1 2008r. I tam czy wolno czy szybko olej wogóle nie ubywał.... Więc chodzi o kontrukcje silnika... Że jeden bieże, a jeden nie bieże.... Tam były czyery gary, tu dwa... Sory że takie laickie pytania... Ale nie przyzwyczajony byłem do dolewek...

            Komentarz


              #7
              Zamieszczone przez jaro8 Zobacz posta
              Olej wymieniałem 2500 km temu, przed chwilą sprawdziłem dokładnie dolewka 450 ml...
              Trochę dużo: 450ml/2,5=180 ml/1000km
              Całkowita ilośc oleju: 3,4 l
              Interwały (fabr.) wymiany oleju: 10 tys. km
              Sugerowane interwały: 5-6 tys. km

              Nawet jeśli olej wymianiać co 5 tys. km to zejdzie 0,9 litra, to tak 1/4...
              Trzeba pilnować.
              Rodzaj/marka oleju też ma znaczenie.

              Pytałeś w ASO?
              W jednym z artykułów wyczytałem, że oprócz napinacza rozrządu Yamaha wymieniała też tłoki i pierscienie, ale bez akcji przywoławczej.

              Komentarz


                #8
                Ok. Putałem w Aso szybka jazda = duży apetyt na Oiliwę. Trzeba wolniej jeżdzić.... Żona będzie zadowolona ������

                Komentarz


                  #9
                  Panowie,
                  jako świeżak na forum szukam raczej wad XTZ 1200 bo zalety chyba znam - przynajmniej więcej niż mniej.

                  Podpowiedzcie na co jeszcze powinien zwrócić uwagę potencjalny nabywca ST i jak sprawdzić takie rzeczy jak:
                  1. synchronizacja przepustnic co 10-15kkm;
                  2. "wymiana napinacza rozrządu Yamaha wymieniała też tłoki i pierścienie" - ???
                  3. ???

                  W SENSIE - CO JESZCZE LUBI JEJ DOLEGAĆ I CZY TO POWAŻNE BOLĄCZKI?

                  Komentarz


                    #10
                    Odgrzeję kotleta. Z kilku źródeł usłyszałem, że 1200 miało cichą akcje serwisową właśnie z silnikiem. ASO za cholerę nie uwierzę nigdy, powiedzą wszystko by nie wziąć na siebie kosztów. Za to w germanii było to zwyczajna akcja. Daliśmy ciała, sorry, naprawiamy. Podobnie jak z pierwszymi dieslami Subaru. W DE wymieniali short block, a w PL zrobili szkolenie jak jeździć autem z 400 Nm. Od standart.
                    Słynna akcja z mercedesem amg za 500k pln. Polskie ASO wciska kit, że „ten model tak ma”, a niemieckie, że absolutnie auto powinno wrócić do fabryki.

                    Skoro szybka jazda = oleju ma ubywać to co wyprawiała moja cbr przez 30k km skoro ani grama nie łyknęła na niemieckich autostradach nie rzadko trasy po 1000 km.
                    Liczy się stan techniczny silnika i dobrany olej. I tu dochodzimy do paradoksu maszyn typu dual. Nie sądzę aby biuro konstrukcyjne planowało ten motocykl do bardzo szybkiej jazdy ale rynek tego wymaga to i dali możliwość jazdy autostradowej kosztem zużycia maszyny. Pan płaci, Pan się bawi. A że 30stu lat nie wytrzyma?! Kogo to obchodzi, dostałeś co chciałeś drogi konsumencie. Pomijam planowane postarzanie produktów.

                    Na marginesie dodam, że w aucie audi 100 2.5 tdi z nalotem oficjalnym 360k km zalałem fuchs’a do traktorów i do 4k km olej był czysty jak z baniaka, a i teraz 7.5k km jest czysty i tylko trochę nagaru osadza się na papierze, a wokoło tłusta plama.
                    Wczoraj zalałem do 750’tki fuchsa i czekam na efekty. Pewnie napiszę gdzieś o odczuciach.

                    Jak dla mnie sprawdź czy Twoje moto miało akcję serwisową czy nie.
                    Szukaj oleju, na którym będzie pić najmniej.
                    Lub pogódź się z tym i woź dolewkę.

                    Powyższy post jest tylko moją opinią i nie ma na celu nikogo przekonywać, że czarne jest czarne, a białe to białe.

                    Komentarz

                    Pracuję...
                    X