Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19

Temat: kręci a nie pali z 91r

Junior Member Avatar Jamjam
    Motocykl
    xtz 660

Domyślnie kręci a nie pali z 91r

problem powstał w czasie jazdy. Jedno szarpnięcie a później bbyyyyyyyyyy i stanął . Myślę co jest ... a tu na kokpicie ciemno żadna żarówka anie pali co jest ? aku nowe ( ponoć) kużwa... otwieram boczek żeby do aku dojść a tu aku gorące ( ugotowane ) korki wysadzone a cieczy żadnej w środku ..
    Dzwonię ko kolegę .( aku wyjmuje i do bagażnika) odpalamy na kablach z innego moto. Moja tenera zadziałała ( odpalona na kablach bez aku) huraaa jadę 200m i znowu zdechła .
    Teraz kręci ładnie jak zawsze ale nie odpala nawet nie piardnie. Jak by w ogóle benzyny nie było albo iskry . po prostu kręci rozróżnik jak zawsze ale nic więcej.
    Benzyna jest ,Iskra też nie zawsze piękna i duża ale widoczna.

Macie jakieś pomysły . Co jest jak to naprawić . Co kupić , jak i co sprawdzić.
    Kupiłem ten okaz parę dni temu - piękna wiekowa już babcia ale nie che jej wywalać - chce ją naprawić.
    Najbliższy mechanik jest daleko więc może z Waszą pomocą coś mi samemu uda zrobić .

Guru Member Avatar Prince
    Motocykl
    XTZ660 92r XR650R

Domyślnie

Regulator i kostka regulatora. W późniejszych modelach to zmienili. Klasyka.

Motocykl
    xtz 660

Domyślnie

regulatora już szukam na alegro ( przecież ugotowało mi aku więc prawie na 100% regulator do wymiany ) a co chodzi z kostka ? ( moja wyglada na taką kostkę w porządku )

Motocykl
    XTZ660 92r XR650R

Domyślnie

I jak Ci to szukanie poszło?

Motocykl
    xtz 660

Domyślnie

no nie poszło . wczoraj siedziałem do nocy a dziś od rana ( takie hobby ) zastanawiam sie czy iskre mam dobrą . Strzela ale nie regularnie i słabo. Nie wiem jak powinna ta iskra prawidłowo wyglądać.
    Nagram moze filmik pokaże jak to działa. i jak wygląda iskra . wrzucę za parę chwil.

filmik się wgrywa na YT. Link tu wrzucę .

Świeca raz ma iskrę ładną, raz kiepską a w większości nie ma wcale . cewka ? kable? idzie to jakoś sprawdzić miernikiem. tylko dziwi mnie fakt ze czasami iskra jest a moto nawet nie burknie ( paliwo wężykiem podawane jest z butelki)

- - - Zaktualizowano - - -

działą link ?
    https://youtu.be/92UTKVrgFXY

Iskra czasami bywa ładna ale w większości czasu nie ma jej w ogóle. PO dzwięku kręcenia rozkruszkiem można coś wywnioskować . Jest to usterka mechaniczna czy elektryczna a mozę coś z paliwem?
    drugi filmik .

https://youtu.be/YTN7O6R_jP0
    i od 10 sek niewiem czemu nagle ładnie przeskakuje iskra ale tylko na jakiś czas później znowu nie ma.
    Ostatnio edytowane przez Jamjam ; 27 październik 2019 o 10:57 Powód: dopisek

Nie wylewa za kołnierz Avatar marcinjunak
    Motocykl
    KTM 950 ADV, I dream about... little more orange power :)
    GG
    GG: 2320727

Domyślnie

Sprawdź wszystkie kable między cewką i świecą i zasilanie cewki, ale ja bym stawiał na ugotowany moduł.
    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz Hidden Content
    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy Hidden Content
    Hidden Content

Guru Member Avatar piotr13
    Motocykl
    xtz 660 xj 900 S

Domyślnie

Prócz samego zaistnienia iskry ważny jest też czas . Przy uszkodzonym module ona może sobie skakać ale nic z tego nie będzie gdy tłok jest akurat na wydechu lub ssaniu. Trzeba sprawdzić moduł,impulsator i cewkę plus kable
    Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
    Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

Motocykl
    xtz 660

Domyślnie

Cytat Napisał piotr13 Zobacz post
    ...Trzeba sprawdzić moduł,impulsator i cewkę plus kable
    A jak ? jest to gdzieś opisane jak to sprawdzić? czy trzeba mieś specjalistyczne urządzenia ?

Napisze więcej w tygodniu . teraz już nie będę grzebać bo wyczerpały mi sie pomysły a nie wiem jak sprawdzić działanie ww elementów.
    Zamówiłem regulator napięcia i cewkę więc przyjdzie pewnie we wtorek, środe .
    Jedno co wiem to to, że paliwo do pompki dochodzi i pompka pompuje paliwo do gaźnika.
    Stary akumulator rozpierdzielony zagotowany i napuchnięty. Więc chyba regulator też pierdzielnął. Kupiłem nowy.
    Iskry w większości przypadków nie ma w ogóle. Tak jak to pokazuje filmik dwa posty wyżej.
    Moduł - sprawdziłem jego dzałanie na " żarówkę" i jeden styk mruga ( wyczytałem gdzieś to tu na forum, że tak ktoś sprawdzał ) - no i NIBY jest OK.

Motocykl
    xtz 660 xj 900 S

Domyślnie

Na pokrywie bocznej masz zaślepkę a pod nią wziernik. Kręcąc wałem tak jak przy regulacji zaworów będą pokazywać się znaki. Od regulacji zaworów i od punktu zapłonu. Dawno już tego nie robiłem a nie chcę z pamięci pisać które są od czego ale w serwisówce jest to ładnie opisane i rozrysowane. Tak sprawdzisz czy iskra jest w odpowiednim momencie. Cewkę sprawdzisz pomiarem ale poprawność działania modułu to już bez odpowiednich narzędzi nie zawsze się tak da. Najlepiej podmienić od kogoś i sprawdzić gdy ju z dojdziesz do ładu z reglerem i prądami.

Motocykl
    XTZ660 92r XR650R

Domyślnie

Iskra może być i po mojemu majtasz tym starym przewodem zapłonowym to ją gubi. Zresztą chyba łatwo uszkodzić w ten sposób kręcąc. Przykładanie do malowanego bloku też takie średnie. Do śruby cewki spoko- tam jest stała masa.
    Moje pytanie jak Ci poszło nie było tak se. Ważne jaki regulator kupisz bo fabrycznie były dwa typy. Oba zresztą do dupy. U mnie problem z ładowaniem zakończył zakup regulatora znanego na forach AT i XTZ, z Rzeszowa. Dość sporo o tym znajdziesz.

Motocykl
    xtz 660

Domyślnie

dzięki za podpowiedz. Regulator kupiłem jakiś zamiennik (3TJ-81960-02 )
    a cewkę kupiłem tą
    https://allegro.pl/oferta/cewka-zapl...MzYyYWU0Y2Q%3D

Cytat Napisał piotr13 Zobacz post
    ... Kręcąc wałem tak jak przy regulacji zaworów ...Tak sprawdzisz czy iskra jest w odpowiednim momencie.
    czy przy tak wolnym obracaniu wałem jest możliwe że iskra przeskoczy ?

Motocykl
    XTZ660 92r XR650R

Domyślnie

Cytat Napisał Jamjam Zobacz post
    dzięki za podpowiedz. Regulator kupiłem jakiś zamiennik (3TJ-81960-02 )
    takie spaliłem dwa.

czy przy tak wolnym obracaniu wałem jest możliwe że iskra przeskoczy ?
    Tak. Ale bez lampy strobo i tak nie wiem czy to ma sens. Stawiam na regler i ewntualnie styki na nim. Oglądnąłbym jeszcze dokładnie kostkę pomiędzy nimi w okolicy kranika i boczka po lewej. Te czteropinowe regulatory to jakiś szit.
    Ostatnio edytowane przez Prince ; 27 październik 2019 o 22:39

Motocykl
    xtz 660 xj 900 S

Domyślnie

U mnie regler jest jeszcze fabryczny. Moto 96 przebieg ponad 100 tys i nadal działa. W 660 po lifcie pracuje w mocnym przewiewie co widać mu służy a i sama instalacja jest już lepsza . Duże znaczenie ma też sposób przechowywania i użytkowania motocykla.
    Co do samej iskry to na znakach sprawdza się punkt zapłonu czyli poprawność działania modułu na niskich obrotach. U kolegi odpalała ale nie wchodziła powyżej 3 tys obr Na moim module było ok.

Motocykl
    xtz 660

Domyślnie

Nie ma iskry w ogóle . Myślałem, ze to będize cewka . Wymieniłem . Iskry dalej brak.
    Myślicie, ze to może być regulator ?
    W sumie tez zamówiłem ale czy reg. odpowiada za iskrę ? co tam możę być do wymany jeszcze elektrycznego.
    Logicznie myślac jak nie ma iskry to problem elektryczny a nie mechaniczny.. tak ? .

(Kuźwa .... było kończyś jakieś technikum techniczne a nie gówniany ogólniak ! Moze bym coś więcej wiedział )

Motocykl
    xtz 660 xj 900 S

Domyślnie

Iskra jest z prądu czyli jak jest prąd w aku to i na świecy. Musisz podejść metodycznie. Sprawdzić wtyczki ,przewody od początku do końca. Pomierzyć prądy na wyjściach . Skoro ugotowało aku to całkiem mocny ten prąd był. Pewnie usmażyło coś jeszcze . Najpewniej jakieś połączenie choć poważniejszych rzeczy wykluczyć nie można. Poszukaj na forum walka ta jest dobrze i szczegółowo opisana więc nawet z tanim miernikiem z biedry dasz radę jak masz odrobinę zacięcia i czas. Dasz do elektryka to będzie szukał trzy miesiące i jak wyliczy roboczogodziny to mózg Ci się usmaży jak ten regler...Ewentualnie możesz dać moduł do sprawdzenia jakiemuś elektronikowi albo podmienić jak już ogarniesz kable i wtyczki.

Nie wylewa za kołnierz Avatar marcinjunak
    Motocykl
    KTM 950 ADV, I dream about... little more orange power :)
    GG
    GG: 2320727

Domyślnie

Weź swój moduł i podjedź do kogoś w bliższej lub dalszej okolicy żeby go podłączyć do takiego samego moto, jak nie będzie hulał to kaplica.
    Jak Piotr napisał, są firmy które naprawiają moduły więc skoro jesteś po ogólniaku na pewno liczyć umiesz, naprawa kontra używka z alle
    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz Hidden Content
    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy Hidden Content
    Hidden Content

Motocykl
    xtz 660

Domyślnie

nie chce zapeszać . Chyba znalazłem przyczynę moich kilkudniowych poszukiwań zaginionego prundu . Opisze wszystko w wekend.
    Póki co to spaliłem ostatni bezpiecznik a i regulator musze jeszcze wymienić zeby nowego akumulatora nie ugotować. Przyczyn było/jest parę i to wszystko mocno zamulało obraz diagnozy niedomagania mojej " babci Tereski".
    Powiem tak, że trochę mi pomogliście i dzięki wam za to.

( ps mam domek nad morzem, w razie co jak byście chcieli, latem nad morzem jakąś miejscówkę skromną znaleźć to zapraszam to się dogadamy a i piwerko za pomoc w lodówce będize)

Motocykl
    XTZ660 92r XR650R

Domyślnie

nie chce zapeszać . Chyba znalazłem przyczynę moich kilkudniowych poszukiwań zaginionego prundu . Opisze wszystko w wekend.
    Łikend już minął. Jak sprawy?

Motocykl
    xtz 660

Domyślnie

a widzisz , zapomniałem.
    ( to znaczy pisałem ale nie wy tym ale co trzeba wątku i musiałem usunąć )
    Przyczyn było parę i w wszystkie w jednym czasie i w jednym motorze, mocno zamgliło mi to obraz i diagnozę ( tym bardziej ze nie jestem elektrykiem)
    Najdłużej mi trwało znalezienie iskry. nawet fajkę zdjąłem i iskre mierzyłem i sprawdzałem ( tak jak na YT )
    1. wymian cewki i kabli WN ( nie wiem po co ale wymieniłem na wszelki wypadek bo nie umiałem sprawdzić czy moja oryginalna działa)
    2. nie działające, nie stykające kostki w okolicy kierownicy
    3. wyjeba..y bezpiecznik rurkowy zapaćkany na grubo taśmą izolacyjną ( jakiś dodatkowy za tym z akumulatora)
    4. postojówka odwrotnie podłączona i dawało od czasu do czasu o sobie znać paląc mi koleje bezpieczniki ( obudowa żarówki gdzieś sie stykała).
    5. wymiana świecy . ( i tu odrazu pytanie .. jaką najlepiej kupić ) ??
    6. no i w końcu wymiana regulatora który zagotował mi mój ledwo roczny aku. i dawało jakieś dzikie wskazania na multimetrze.
    całość trwało mnie tydzień czasu - jakieś 10godzin. i koszty nowych kabli cewki i reg. i świecy- zapomniałem ile.. około 200- zł. w między czasie z nudów wymieniłem zębatkę zdawczą, rozkręciłem wszystko co się cało 10 tka i imbusem, wyczyściłem moduł. ( poco ktoś go tam schował ?!!? ) nasmarowałem wszystkie kalamitki wymieniłem ( przepłukałem ) płyn hamulcowy - tylko przód . tył jest zapieczony i kiedyś się za niego wezmę , kiedyś bo pewnie trzeba bedzie nowy gwint tam zrobić) wymieniłem na nowe wszystkie żarówki i ustawiłem światło przeczyściłem licznik bo sprzypiał i skakałą linka obrotów jak w starym Москвичy.

Dzięki koledzy trochę mnie naprowadziliście bo tych kostek to bym sam nie sprawdził. ( poluzowały się od mycia . tyle syfu na tych kablach było zę jak je umyłem to luzy powstały)
    no i filmiki z YT o podobnych problemach . Prawie wszystkie o skuterach były ale tez bez prundu
    ps.
    w razie czego nad morzem mam miejscówkę (bardziej komfortowa od namiotu ale mniej od Hiltona) jak byście byli po drodze na motórach to i piwko za pomoc i zainteresowanie zostawię w lodówce.
    Kuź.a hobby se znalazłem ... kupiłem na stare lata 30letni motor.. ale w orginale

teraz zauważyłem 2x zę jade sobie i jadę , raczej spokojnie kilka kilkadziesiąt minut na jednych obrotach ( 3-3,5 tyś) pyrka sobie i pyrka moto a tu nagle yyyyy jakiś taki jak zduszony i silnik jak bez benzyny jak bez nie wiem ... porundu gaśnie. Zjeżdzan ma pobocze i odpalam na nowo jak nigdy niby nic od pierwszego strzału. Słabo jak by mi sie to stało na jakimś szybszym łuku drogi w czasie złożenia sie .
    Ostatnio edytowane przez Jamjam ; 05 listopad 2019 o 23:00 Powód: dopisek

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia