Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26

Temat: Xtz660 1992r remont silnika.

Guru Member Avatar piotr13
    Motocykl
    xtz 660 xj 900 S

Domyślnie

Na całkowity remont silnika zwany dawniej głównym czy kapitalnym te trzy tysiaki z robocizną wyjdą jak najbardziej. Zależy co rozumiemy pod tym pojęciem.
    Czy za ten 1200 mechanik sprawdził skrzynię biegów pompę olejową i kanały , łożyska wału głównego i wałków w skrzynce itd. ? Nie widziałem Twojej Tereski więc konkretnie o tym Moto nie mam co gadać. Natomiast widziałem już kilka singli , które po remoncie robiły 15 tys i klękały. Te kwoty naprawdę nie są z sufitu
    Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
    Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

Member
    Motocykl
    xtz750

Domyślnie

Tłok Prox – 440 zł.
    Uszczelki – 165 zł.
    Uszczelniacze zaworowe /w zestawie uszczelek są ale zastosowane zostały ori – 96 zł.
    szlif cylindra + przegląd głowicy z zaworami – 250 zł.
    łańcuch DiD 520VX2 - 240 zł.
    zębatka przednia 15 zębów – 45 zł.
    zębatka tył 50 zębów – 85 zł. /trzeba się oszukać bo zwykle występuje max 48/
    olej lagi – 50 zł.
    simeringi – 45 zł.
    zestaw naprawczy zacisku – 40 zł.
    malowanie proszkowe gmoli + cynkowanie stopek – 30 zł.
    ROBOCIZNA – 500 zł. /w tym wszystko co powyżej + dopasowanie gmoli, przeniesienie reglera i częsci instalacji, montaż lampy Polisporta + kompleksowy przegląd i płukanie przedniego zawieszenia oraz weryfikacja i smarowanie tyłu/.

Olej do silnika i płyn chłodniczy poszedł „stary” bo miał nalatane po wymianie jedynie ukraińskie Karpaty czyli max 700-800 km., po około 1.000km. oczywiście pójdzie nowy. To tyle w temacie kosztów „remontu” góry w sytuacji gdy silnik ładnie pracuje a jedyny mankament to znikająca oliwa – czy efekt będzie satysfakcjonujący ?? zobaczymy … dzisiaj zrobiłem jakieś 100km. i bez uwag a syn, który ostatnie 30 km. leciał za mną autem twierdzi, że zero przydymiania.
    Ostatnio edytowane przez Pawel_z_Jasla ; 23 listopad 2019 o 12:44

Nie wylewa za kołnierz Avatar marcinjunak
    Motocykl
    KTM 950 ADV, I dream about... little more orange power :)
    GG
    GG: 2320727

Domyślnie

He he wiedziałem. 500 plus działa cuda
    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz Hidden Content
    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy Hidden Content
    Hidden Content

Member
    Motocykl
    xtz750

Domyślnie

Marcinie, ale, że co ?? za mało ?? za dużo ?? Ja tam kocham swoją ludową ojczyznę więc wszelkie programy prokreacyjne popieram

Guru Member Avatar Prince
    Motocykl
    XTZ660 92r XR650R

Domyślnie

Tanio. Jakby mi ktoś zlecił na fuchę to mniej niż tysiaka mowy nie ma. Ale to warszawa. Tutaj ponoć robocizna przy singlu za taką akcje to 2 tys w gorę. Ale nie wyobrażajcie sobie ze mechanicy jeżdżą majbachami- zwyczajnie koszty prowadzenia warsztatu są wielokrotnie wyższe(mam porównanie z Krakowem). To stare rumple i zawsze może wyskoczyć niespodzianka, śruba, klin, napinacz. U mnie podczas rozkładania rozwulkaniozował sie króciec.. i już prawie dwie stówki masz do rachunku. Lepiej sie miło zaskoczyć niz niemiło rozczarować.

Member
    Motocykl
    xtz750

Domyślnie

To prawda - też wolę być mile zaskoczony niż rozczarowany. Co do różnic cenowych w zależności od szerokości geograficznej, też 100% racji - mój mechanik ma warsztat u siebie w domu, wystawia rachunki i prowadzi normalną, zarejestrowaną działalność ale jego koszty są znikome więc i ceny sporo niższe. Inna sprawa, że moto zawiozłem przygotowane - zero owiewek, zdemontowana ori lampa i stelaż, zdjęte zegary a i logistykę ogarniałem osobiście czyli wożenie cylindra, głowicy do zakładów ogarniających temat. Jak polatam to dam w znać jak się naprawa udała i czy efekty pożądane wystąpiły - POZDRAWIAM

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2

Uprawnienia