Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Xtz660 1992r remont silnika.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    Tak na szybko – dzisiaj zakoÅ„czony remont Teresy, poszedÅ‚ tÅ‚ok Proxa /odlewany/, ori uszczelniacze zaworowe /pozostaÅ‚e uszczelki w zestawie z zamienników/, oczywiÅ›cie szlif + honowanie cylindra, przeglÄ…d gÅ‚owicy z dotarciem gniazd i zaworów, kontrola rozrzÄ…du i stanu sprzÄ™gÅ‚a /bez potrzeby ingerencji/. Dodatkowo poszedÅ‚ nowy napÄ™d DiD z zÄ™batka 48 + Å›lizg i rolki, dopasowanie zakupionych używanych gmoli + malowanie proszkowe, cynkowanie przerobionych/poszerzonych podnóżków, kastracja wszystkich plastików i części instalacji z zaÅ‚ożeniem lampy Polisporta oraz analogowego- maÅ‚ego licznika z Aliexpres, przeglÄ…d zacisków i ukÅ‚adu hamulcowego, Å‚amane klamki z Aliexpres, kompleksowy przeglÄ…d zawieszenia w tym wymiana uszczelniaczy, kilka innych drobiazgów. CaÅ‚ość z częściami i pÅ‚ynami ustrojowymi to cirka 2.500 zÅ‚ wiÄ™c proszÄ™ nie straszyć kolegi, że go remont samego silnika wyjdzie 3 klocki, no chyba, że chodzi o reanimacjÄ™ definitywnego trupa ale wtedy to w grÄ™ wchodzi tylko ten mechanik z Kany Galilejskiej a koszty „co Å‚aska” sÄ… caÅ‚kowicie nieprzewidywalne. PodsumowujÄ…c, podstawowy remont sÅ‚abego ale wciąż jednak bijÄ…cego serca Tereni, bez wodotrysków to +/- 1.200 zÅ‚. W mojej serce z przebiegiem blisko 70.000km. biÅ‚o do koÅ„ca i jedynie oliwienia w iloÅ›ci okoÅ‚o 0,8 -1,0l./1.000 wymagaÅ‚o co jak siÄ™ podczas zabiegu okazaÅ‚o byÅ‚o wynikiem twardych jak kamieÅ„ uszczelniaczy i niemal zupeÅ‚nym wytarciem „jodeÅ‚ki” honowania – stan tÅ‚oka i pierÅ›cieni nie byÅ‚ zÅ‚y, gniazda wydechowe dość mocno zakidane ale same zawory choc okopcone to zasadniczo OK. Teraz delikatnie dotrzeć i powinno być po JapoÅ„sku czyli jako/tako. Jeszcze jedna rada z przypowieÅ›ci mojego mechanika - nie rozpÄ™dzaj siÄ™ z wymianÄ… wszystkiego "bo masz na wierzchu", serce Teresy to nie silnik Wankla a przedwczesna profilaktyka nie zawsze wychodzi na dobre, jak rozrzÄ…d czy inne Å‚ożysko prawidÅ‚owo chodzi to nie ruszać i nie szukać problemów - czasem taka nadgorliwość przysparza caÅ‚ej masy nieprzewidzianych atrakcji a koÅ„czy siÄ™ wÄ…tpliwym sukcesem. POWODZENIA

    Komentarz


      #17
      Pojęcie remontu zakłada remont całego silnika a nie wymiana tłoka tylko i szlif cylindra.
      Sprawdzałeś wymiary prowadnic zaworowych?
      Stan tłoka nie był zły - to znaczy że trzymał wymiar?
      Jak sprawdziłeś luz na korbie i łożyskach wału?
      Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
      No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
      sigpic

      Komentarz


        #18
        Marcinie - tak, to co pytasz zostało sprawdzone zgodnie z moją i mechanika wiedzą /mam nadzieję, że wystarczającą/. Ja tam fachowcem nie jestem ale jeśli silnik ładnie pracuje, brak jakichkolwiek niepokojących objawów poza nadmiernym znikaniem oleju a o tym pisze autor tematu w pierwszym poście "... Tenerka zaaczęła pić olej jak oszalała ... silnik pracuje elegancko, nie ma z nim problemu ..." to nie ma co zakładać z góry, że 3 klocki ledwo starczą - co nawet przy całkowitym remoncie samego silnika jest dość wygórowana kwotą /w końcu remont to remont, bo jeśli w tym pojęciu uwzględniamy np. nową głowicę to i 2 razy więcej może nie styknąć/.
        Ostatnio edytowany przez Pawel_z_Jasla; 3582.

        Komentarz


          #19
          Ok, a ile mechanior wziÄ…Å‚ za robotÄ™?
          Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
          No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
          sigpic

          Komentarz


            #20
            Jutro bedę miał szczegółową rozpiskę cen części i robocizny - podam dla potomnych i porównania kosztów robocizny w różnych landach Naszej Najjaśniejszej. No i jutro pierwsze docieranie bo do domu Teresa wraca na kołach a że prawie po drodze mam temat do załatwienia to coś pod 100km. spólnie z Tereską zrobimy. Jutro jak obiecałem podam "kosztorys" mojej zabawy ...

            Komentarz


              #21
              Na całkowity remont silnika zwany dawniej głównym czy kapitalnym te trzy tysiaki z robocizną wyjdą jak najbardziej. Zależy co rozumiemy pod tym pojęciem.
              Czy za ten 1200 mechanik sprawdził skrzynię biegów pompę olejową i kanały , łożyska wału głównego i wałków w skrzynce itd. ? Nie widziałem Twojej Tereski więc konkretnie o tym Moto nie mam co gadać. Natomiast widziałem już kilka singli , które po remoncie robiły 15 tys i klękały. Te kwoty naprawdę nie są z sufitu
              Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
              Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

              Komentarz


                #22
                TÅ‚ok Prox – 440 zÅ‚.
                Uszczelki – 165 zÅ‚.
                Uszczelniacze zaworowe /w zestawie uszczelek sÄ… ale zastosowane zostaÅ‚y ori – 96 zÅ‚.
                szlif cylindra + przeglÄ…d gÅ‚owicy z zaworami – 250 zÅ‚.
                łańcuch DiD 520VX2 - 240 zł.
                zÄ™batka przednia 15 zÄ™bów – 45 zÅ‚.
                zÄ™batka tyÅ‚ 50 zÄ™bów – 85 zÅ‚. /trzeba siÄ™ oszukać bo zwykle wystÄ™puje max 48/
                olej lagi – 50 zÅ‚.
                simeringi – 45 zÅ‚.
                zestaw naprawczy zacisku – 40 zÅ‚.
                malowanie proszkowe gmoli + cynkowanie stopek – 30 zÅ‚.
                ROBOCIZNA – 500 zÅ‚. /w tym wszystko co powyżej + dopasowanie gmoli, przeniesienie reglera i czÄ™sci instalacji, montaż lampy Polisporta + kompleksowy przeglÄ…d i pÅ‚ukanie przedniego zawieszenia oraz weryfikacja i smarowanie tyÅ‚u/.

                Olej do silnika i pÅ‚yn chÅ‚odniczy poszedÅ‚ „stary” bo miaÅ‚ nalatane po wymianie jedynie ukraiÅ„skie Karpaty czyli max 700-800 km., po okoÅ‚o 1.000km. oczywiÅ›cie pójdzie nowy. To tyle w temacie kosztów „remontu” góry w sytuacji gdy silnik Å‚adnie pracuje a jedyny mankament to znikajÄ…ca oliwa – czy efekt bÄ™dzie satysfakcjonujÄ…cy ?? zobaczymy … dzisiaj zrobiÅ‚em jakieÅ› 100km. i bez uwag a syn, który ostatnie 30 km. leciaÅ‚ za mnÄ… autem twierdzi, że zero przydymiania.
                Ostatnio edytowany przez Pawel_z_Jasla; 3582.

                Komentarz


                  #23
                  He he wiedziałem. 500 plus działa cuda
                  Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                  No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                  sigpic

                  Komentarz


                    #24
                    Marcinie, ale, że co ?? za mało ?? za dużo ?? Ja tam kocham swoją ludową ojczyznę więc wszelkie programy prokreacyjne popieram

                    Komentarz


                      #25
                      Tanio. Jakby mi ktoś zlecił na fuchę to mniej niż tysiaka mowy nie ma. Ale to warszawa. Tutaj ponoć robocizna przy singlu za taką akcje to 2 tys w gorę. Ale nie wyobrażajcie sobie ze mechanicy jeżdżą majbachami- zwyczajnie koszty prowadzenia warsztatu są wielokrotnie wyższe(mam porównanie z Krakowem). To stare rumple i zawsze może wyskoczyć niespodzianka, śruba, klin, napinacz. U mnie podczas rozkładania rozwulkaniozował sie króciec.. i już prawie dwie stówki masz do rachunku. Lepiej sie miło zaskoczyć niz niemiło rozczarować.

                      Komentarz


                        #26
                        To prawda - też wolę być mile zaskoczony niż rozczarowany. Co do różnic cenowych w zależności od szerokości geograficznej, też 100% racji - mój mechanik ma warsztat u siebie w domu, wystawia rachunki i prowadzi normalną, zarejestrowaną działalność ale jego koszty są znikome więc i ceny sporo niższe. Inna sprawa, że moto zawiozłem przygotowane - zero owiewek, zdemontowana ori lampa i stelaż, zdjęte zegary a i logistykę ogarniałem osobiście czyli wożenie cylindra, głowicy do zakładów ogarniających temat. Jak polatam to dam w znać jak się naprawa udała i czy efekty pożądane wystąpiły - POZDRAWIAM

                        Komentarz


                          #27
                          Witam serdecznie. Skończyłem remont Tereski okazało się że pierścienie się wytarły i uszczelniacze na zaworach były w fatalnym stanie cała reszta była w bardzo dobrej kondycji rozrząd prawie nie miał zużycia tłok i cylinder nawet rys nie miały cylinder mierzył mi specjalista i sprawdzał głowice i mówił że nie potrzeba szlifu cylindra bo wszystko jest w idealnym stanie wałek grzybki w głowicy bez zastrzeżeń sprawdziłem jeszcze sprzęgło kanały olejowe i resztę wszystko jest ok pierścienie i uszczelniacze założyłem orginalne Yamahy
                          Pierscienie 290
                          Uszczelniacze 160
                          Uszczelka pod głowicę 130
                          Olej i chłodziwo nie liczę bo nie ma sensu ...
                          Teraz jeździć i będzie widać co się będzie dziać


                          Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka

                          Komentarz


                            #28
                            sugeruję dobrze przetestować skrzynię przed remontem silnika, bo to ona może okazać się największym kosztem remontu...

                            Komentarz


                              #29
                              Do skrzyni nie miałem zastrzeżeń biegi wchodzą ładnie nigdy żaden nie wyskoczył ani nie zgrzytał jak i sprzęgło też ładnie pracuje fabryki nie ma co poprawiać

                              Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka

                              Komentarz


                                #30
                                Musicie rozgraniczyć słowo remont silnika.
                                1. Rozkładanie silnika na pół
                                2. Remont góry silnika - bez rozpoławiania karterów.
                                Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                                No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                                sigpic

                                Komentarz

                                PracujÄ™...
                                X