Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Xtz660 1992r remont silnika.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #31
    Wybacz będę miał to na uwadze.
    Moim zdaniem konieczne był tylko rozebranie góry wywnioskowałem że tylko pierścienie i uszczelniacze na zaworach były do wymiany. Mechanik stwierdził tak samo.
    Czy się pomyliliśmy okaże się na tą chwilę przejechałem 300 km i nic się nie dzieje. Wcześniej po 300 km musiał bym oleju dolewać bo bagnet suchy teraz trzyma poziom.


    Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowany przez karkowka.szu; 5485.

    Komentarz


      #32
      2.5 tys. od opisanego wyżej "remontu" - zero problemów, pobór oleju całkowicie zanikł, ostatnia trasa 1.5 tys. ścianą wschodnią /pewnie z 50-60% offa/ nie wymaga jakiejkolwiek korekty poziomu oleju. Po "remoncie" olej wymieniłem dwukrotnie /miałem stary zapas/, po pierwszej setce i po pierwszym tysiącu, bezpośrednio przed wycieczką "na wschód", wyraźnie widać, że silnik się wypłukał, olej na dzisiaj jest bardzo klarowny i praktycznie nie zmienił barwy. Podsumowując, jeśli bierze olej ale innych niepokojących objawów brak najpewniej wystarczy wymiana tego co u góry + weryfikacja stanu pozostałych elementów. Nie czekać aż silnik się rozpadnie, bo wtedy koszty tak jak pisali inni mogą przekroczyć wartość sprzęta.

      Komentarz


        #33
        Zrobiłem 2000 km po remoncie góry i wszystko jest git lala A bym zapomniał mam nowe uszczelniacze zaworowe oddam za darmo jak by się komuś przydały

        Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka

        Komentarz

        PracujÄ™...
        X