Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Xtz660 1992r remont silnika.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [660] Xtz660 1992r remont silnika.

    Witam trenerka zaczęła pić olej jak oszalała i chce wyremontować silnik żeby wszystko było cacy silnik pracuje elegancko nie ma z nim problemów wycieków zero tylko ten pobór oleju. Pytanie brzmi ile mnie to może kosztować? Oczywiście z w miare dobrymi częściami mam 3000 zł wyrobie się? Czy może być to droższa zabawa? jakiej firmy części polecacie? Co muszę na pewno i przy okazji wymienić?
    Każda wskazówka może się przydać
    Ostatnio edytowany przez karkowka.szu; 5485.

    #2
    Wypada się najpierw przywitać.
    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
    sigpic

    Komentarz


      #3
      Dzień dobry. Jestem Kamil i potrzebuje pomocy
      Kocham ten motocykl i chce zrobić wszystko żeby mi dobrze służył

      Komentarz


        #4
        Trzy tysiaki powinny wystarczyć jeżeli to nie jest totalny trup. Tłok z pierścieniami i sworzniem, uszczelniacze zaworowe i łańcuszek rozrządu to na pierwszy ogień. Po rozbiórce i weryfikacji okaże się co jeszcze. Mogą dojść zawory , sprzęgło itd. Tłok odlewany najlepiej Yamahy nie daj się wkręcić w jakieś kute cudaki. Cylinder pomierzyć w dobrym zakładzie i powiedzą Ci jaki tłok kupić. Mogą dojść łożyska wału . Będziesz wiedział jak rozbierzesz. Żebyś się nie rozczarował jak zrobić się więcej niż założyłeś .
        Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
        Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

        Komentarz


          #5
          I tak musisz rozebrać wszystko. Będziesz miał ma stole to posprawdzasz wszystko. I do tego momentu masz zero zł. Ja bym założył najgorszy możliwy scenariusz bo jak już masz wszystko rozebrane to nawet jak coś jest jeszcze w normie to i tak może się okazać że należało by to wymienić i się uzbiera. Zrób excela z częściami i robota w zakładzie od obróbki ślusarskiej i będziesz wiedział ile to będzie, możesz przy tym posiłkować się diagramami z wykazem części żeby o niczym nie zapomnieć.


          Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

          Komentarz


            #6
            Z reguły jak koledzy piszą- czyli szlif, tłok łańcuszek i uszczelniacze. Części tanie ale robota ciężka, bo wydłubanie nie lekkiego silnika, a to jakaś śrubka głowicy a to pękający króciec, ugnieciony klin albo obrobiony napinacz.

            Komentarz


              #7
              Dziękuję za rady a i jeszcze jedno bym zapytał jak motocykl stał dwa tygodnie to odpalił na chwilę po czym zgasł po tygodniu stania to samo i za każdym razem tak sie się dzieje. Jakaś nieszczelność gaźnika?

              Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka
              Ostatnio edytowany przez karkowka.szu; 5485.

              Komentarz


                #8
                A za drugim odpaleniem już jest Ok?


                Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

                Komentarz


                  #9
                  Wypompuje paliwo z pompki odkręcam świece po kręcę chwilę i zostawiam go na dzień po tem zakładam świece odkręcam kranik i tylko tak zapala

                  Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka

                  Komentarz


                    #10
                    Brzmi to jak zalewanie świec. Pierwsza myśl to zaworek iglicowy w gazniku druga sprawa kranik popuszcza.


                    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

                    Komentarz


                      #11
                      Kranik uszczelniony kupiłem zestaw naprawczy w tamtym tygodniu. Jak zostawiam go na tydzień to po prostu wypalam paliwo z gaźnika ale ile mozna... Po za tym to nie wiem czy to dobre dla silnika


                      Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka

                      Komentarz


                        #12
                        No to zaworek iglicowy i jego okolice. Musisz uszczelnić przeciekanie paliwa do komory spalania w trakcie długiego postoju.


                        Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

                        Komentarz


                          #13
                          Bardzo skalkulowana jest taka naprawa? Bo takimi gaźnikami się jeszcze nie bawiłem więc nie chce odwrotnego efektu do zamierzonego

                          Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka

                          Komentarz


                            #14
                            W sumie to nie. Ale jak już go i tak na stole będziesz miał a te uszczelki padły to wypadało by się zainteresować pozostałymi. Wyjmij po weryfikuj kup zestaw naprawczy i poskładaj. Skoro i tak wywalasz z ramy silnik to gaźnik będzie łatwizna.


                            Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

                            Komentarz


                              #15
                              To czeka mnie zima pełna atrakcji
                              Dziękuję za rady

                              Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka

                              Komentarz

                              PracujÄ™...
                              X