Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Gaziory mikuni, prośba o schemat co gdzie podpiąć

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Gaziory mikuni, prośba o schemat co gdzie podpiąć

    Dobry wieczór. Jak w temacie. Proszę Was o link lub foto gaźnika z opisem co do czego się podpina. Z pomiędzy gaźników wychodzi mi gumowy przewów może 30 cm z zaciskiem na końcu. Wygląda jakby odpadł skądś, a ja nie widzę gdzie go podpiąć.
    Czytałem manual, szukałem w google i w szukajce. I jestem zbyt głupi by temu podołać, a że wciąż codziennje jadę ST do pracy to temat trochę nagli.

    Za wszelkie linki i pomoc serdecznie dziękuję.

    #2
    Wrzuć foto swoich gaznikow, to coś poradzimy

    Komentarz


      #3
      Dobrze, jutro przed pracą może mi się uda zdemontować plastiki i bak i jakieś sensowne zdjęcie zrobić. Teraz przebijam się przez dział układ zasilania. Może co znajdę.

      Komentarz


        #4
        Przelew?
        Masz dwa, jeden z pomy do gaznikow, drugi z gaznikow na zewnątrz to właśnie przelew, biegnie na silnik, i koło pompy hamulcowej nożnej, w dół...
        Często jednak kończy się jakie 20, 30 cm, ja jednak go pociagnolem jak wyżej...
        Ostatnio edytowany przez swebo; 5314.
        sigpic

        Komentarz


          #5

          Komentarz


            #6
            301AE25F-700E-4EE0-888A-58FF4C5E62FD.jpg

            39B39274-FD22-43F7-A763-FDC2A0C20CAC.jpg

            Tak to wygląda na przelew. Czy nie lepiej by lało się tam przy amorze?
            Dzięki za ten schemat. Niestety ostatnie gaźniki jakie miałem w ręce to z rometa i komarka, a że lubię konserwować i znać swoją maszynę i był powód do rozgrzebania to grzebię i Was męczę.
            Chcę wiedzieć co ma być jak fabryka nakazała.

            Czy filterek pomiędzy kranikami, a pompą ma być cały zalany czy w połowie paliwo, w połowie powietrze?
            I czy moto stojąc weekend w garażu na bocznej nóżce mogło popuścić ze 100 - 200 ml paliwa?
            Załączone pliki

            Komentarz


              #7
              Przelew.
              Nie powinno nic puszczać. Jak nie trzyma paliwa to zaworki iglicowe do wymiany - oba.

              Komentarz


                #8
                albo postukaj w komory, czasami zaworek się tylko zawiesi...

                A przewód paliwa /przelew/, u mnie idzie tak +/-...

                2019-11-19_15-30-32.jpg
                Ostatnio edytowany przez swebo; 5314.
                sigpic

                Komentarz


                  #9
                  Dokładnie tak myślałem.
                  Swoją drogą jestem pod wrażeniem ilości miejsca na łapki W cbr tak nie było.

                  Komentarz


                    #10
                    Sprawa ma się tak. Zdemontowałem gaźniki, wyczyściłem membrany mają lekkie pęknięcia na obwodzie raptem 0,5 mm. Ale w jednej na dole w miejscu gdzie styka się z dekielkiem , na uszczelnieniu było brudno. Czarny mokry pył, nagar. I tu widzę błędny montaż poprzednika i nieszczelność. Jak rozumiem to jeszcze ich nie dyskwalifikuje ale trzeba mieć w pamięci. Część robocza membrany gładka i elastyczna ale była z rdzawym nalotem, który łatwo dało się zmyć. Iglice bez śladów zużycia ustawione na drugim rowku od strony szpica iglicy - czyli poprawnie? Sprężyny iglicy sprężyste.
                    Komory pływakowe lekko zasyfione na rdzawo. Uszczelki niespasowane w miejscu tych dwóch dzyndzli. Nowe spasowane idealnie. Zaworki pływaków nowe, stare nie odbijały. Nowe uszczelki pod element przez który przechodzi rurka emulsyjna.
                    Sama rurka bez śladów zużycia, otwór „na oko” idealnie okrągły.
                    Oring pod „kolanko” plastikowe tam gdzie zaworek pływakowy jest zamontowany też wymieniony.

                    I teraz. Zostały mi 3 oringi, których nie potrafię znaleźć. Na schemacie nie potrafię odnaleźć, organoleptycznie też nigdzie nie widzę. Ale one do czegoś są potrzebne. Za tem proszę podpowiedzcie o czym zapomniałem?2C8EA732-8B78-46F1-A89D-143E9B790D3F.jpg

                    Komentarz


                      #11
                      Może coś pomoże...

                      2019-12-03_10-46-48.jpg

                      Mały/gruby to zaznaczony strzałką...

                      2019-12-03_10-48-26.png

                      Dodatkowo..., tu masz ładnie wszystko pokazane /zobacz wszystkie odcinki.../
                      Ostatnio edytowany przez swebo; 5314.
                      sigpic

                      Komentarz


                        #12
                        Śliczne dziękuję. Po co ślepemu oczy!? Niestety korzystam tylko z telefonu, chyba czas wydrukować serwisówkę. Rozbierałem wpierw jeden gaźnik aby ewentualne pozostałości odnaleźć na drugim i poprawić pierwszy. W takim razie na jednym gaźniku mam te oringi, a na drugim nie mam. Choć sprawdzę dokładnie wieczorem. To trochę tłumaczy zalewanie świec i spalanie w okolicach 7 l przy prędkościach do 100.
                        Pozostaje pytanie o ten największy oring. Na rurkę emulsyjną?
                        YT będę oglądał, aż zapamiętam. Dzięki.
                        Ostatnio edytowany przez Golibroda; 5355.

                        Komentarz


                          #13
                          Maly gruby bedzie po stronie membran pod plastikowym deklem, maly cienki może być od dyszy głównej a duży może byc od prowadnicy membrany podcisnieniowej, tam gdzie rurka rozpylacza wchodzi

                          Komentarz


                            #14
                            Wyczyszczone, wymienione, przesmarowane i zamontowane. Kręcę i kiszka. Nie odpala.
                            Paliwo jest w komorze kiedy odkręcam zaworki te do ustawiania poziomu paliwa.
                            Iskra jest.

                            O czym zapomniałem?

                            NIE BYŁO PYTANIA.
                            Ostatnio edytowany przez Golibroda; 5355.

                            Komentarz


                              #15
                              I o czym zapomniałeś?

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X