Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Problem ze stacyjką

Junior Member
    Motocykl
    Yamaha XTZ 660 1992r

Domyślnie Problem ze stacyjką

Witam mam problem ze stacyjką, a mianowicie z tym, że kupiłęm jakiś czas temu stacyjkę ponieważ moja była uszkodzona, ale ta kupiona stoi w miejscu jak kamień, próbuję kręcić kluczykiem w lewo w prawko nic nie idzie, a kluczyk na pewno działa bo otwiera również wlew paliwa z kompletu. Ma ktoś jakiś pomysł jak rozchodzić tą stacyjkę żeby normalnie działała ? Mam już ją zamontowaną w górnej półce i może być problem z jej wykręceniem dlatego chce zrobić właśnie tą.

Guru Member Avatar piotr13
    Motocykl
    xtz 660 xj 900 S

Domyślnie

W jakiej pozycji jest kluczyk gdy wkładasz go do stacyjki ? Co do samego rozruszania to możesz próbować zalać jakimś olejem wrzecionowych i poczekac parę godzin i wtedy próbować. Mnie zdarzyło się tak, że po przekręceniu stacyjki w pozycję Lock tak już zostało . Zobacz jak u Ciebie to wygląda. Czy jest wysunięty boleć czy może jest ucięty . Jeżeli kluczyk jest natomiast w pozycji zerowej to prawdopodobnie któryś z kilku mosiężnych pręcików ,które tam są nie wysuwa się i kluczyka nie idzie obrócić.
    Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
    Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

Junior Member
    Motocykl
    Yamaha XTZ 660 1992r

Domyślnie

Stacyjka jest w pozycji zerowej, bolec jest schowany. To jak to rozruszać ? Próbowałem kręcić, ale boje się, że ułamie kluczyk.

Motocykl
    xtz 660 xj 900 S

Domyślnie

To wygląda mniej więcej tak, że wycięcia i ząbki w kluczyku mają naciskać na te pręciki żeby się schowały umożliwiając obrót bębna. Albo już jest wyrobione to za bardzo albo coś tam blokuje. Psiknij jakimś ustrojstwem i poczekaj parę godzin. Odepnij też wtyczkę na wszelki wypadek. Jak nie pomoże to stacyjkę trzeba wyciągnąć i opukać z boków. Jeżeli nie pomoże to trzeba ją rozpołowić. Trochę to problematyczne jest bo tam fabrycznie są takie specjalne śruby, którym łby się same ukręcają przy montażu. Trzeba to odwiercić a później na nowo gwintować. Jak już ją rozbierzesz to będziesz widział o co kaman w środku. Nie pogub tylko tych bolczykow i ułóż je sobie na stole w odpowiedniej kolejności bo inaczej to nie będzie działać z tym kluczykiem już. Roboty z tym sporo i może się nie udać ale jest zima jest czas a jak nie da rady to kupisz następną używkę
    Bon chance
    Ostatnio edytowane przez piotr13 ; 01 grudzień 2019 o 10:47

Junior Member
    Motocykl
    Yamaha XTZ 660 1992r

Domyślnie

Tak też uczynię dzięki wielkie za pomoc

Junior Member
    Motocykl
    Yamaha XTZ 660 1992r

Domyślnie

A jeszcze takie pytanko, czy da się wyjąc tą stacyjkę bez wyjmowania górnej półki ? u mnie są tam nity fabryczne i zastanawiam się czy dojde jakoś wiertłem żeby je rozwiercić po zdjęciu czachy czy muszę całą półkę wyjmować, może ktoś miał podobną sytuację?

Motocykl
    xtz 660 xj 900 S

Domyślnie

W mojej dało się wyjąć ale mam dwulanpową . Półki nie wyjmowałem na pewno.

Senior Member Avatar zz44
    Motocykl
    XTZ 750 1992r.

Domyślnie

Musisz wjechać od dołu wiertłem do metalu, najpierw cienkim aby wyrobić sobie punkt w okrągłym łepku, a potem grubym.
    Uważaj tylko aby wiertłem albo głowicą nie uszkodzić przewodów elektrycznych lub hamulcowych.
    Co chwila sprawdź, czy łepki śrub już są starte, aby za głęboko się nie wwiercić.
    Potem o ile pamiętam musisz obrócić kierownicę w prawo, aby bolec nie blokował.
    I ściągasz stacyjkę w dół, gwinty śrub zostają wkręcone w półkę, potem powinieneś dać radę wykręcić je bez wysiłku kombinerkami.
    Mówię na podstawie 750 ale nie powinno być u Ciebie różnicy.
    gw.jpg
    Ostatnio edytowane przez zz44 ; 01 grudzień 2019 o 21:15

Junior Member
    Motocykl
    Yamaha XTZ 660 1992r

Domyślnie

Dzięki wielkie !

Guru Member Avatar Prince
    Motocykl
    XTZ660 92r XR650R

Domyślnie

Po mojemu lepiej zdjąć półkę.