Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ładowanie akumulatora

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    Elektrolit elektrolitem, w yuasie miałem taki numer że miałem oberwaną cele , raz łączyła a raz nie .

    Komentarz


      #17
      Zamieszczone przez Lucjan Zobacz posta
      Zajrzę do niego czy poziom elektrolitu jest ok
      Nawet jeśli będzie, zwłaszcza... Kiedy zajrzysz nastepnym razem jak wyprowadzisz kable?
      Pytam, bo sam zajrzałem wczoraj (po kilku miesiącach) w trzech celach poziom za niski...

      Komentarz


        #18
        Podpinam się pod temat z aku i jego ładowaniem.
        Taka sytuacja mnie wczoraj zastała, że chciałem przy pogodzie moto odpalić i przegonić wokół komina a tu zonk. Padniety aku.
        Swoje lata ma, ale całą zimę stał podpięty pod bezpieczną ładowarke, co to na czas postoju podładuje kiedy trzeba itd itp.
        Co mnie zdziwiło - że trakcie tego zimowego postoju wyparowała prawie całkowicie z niego woda (od dna aku, może ze 2 cm).
        Ja rozumiem, ze racji mocy altka i mało wydolnego regulatora - muszę w sezonie częsciej zaglądać i kontrolować stan elektrolitu.
        Ale zimą na postoju takie cuda?

        Komentarz


          #19
          Te ,bezpieczne' ładowarki wg.mnie są niebezpieczne dla akumulatora , lepiej raz na miesiąc trochę rozładować aku.,a następnie podładować zwykłym prostownikiem.Znam przypadki gdzie taka ładowarka załatwiła akumulator.

          Komentarz


            #20
            A skąd wiesz jaki był stan wody przed zimą? Sprawdzałeś?
            Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
            No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
            sigpic

            Komentarz


              #21
              U mnie poziom wody na minimum. Podładowałem aku i ledwie wypluł z siebie 109 Ah. Spec powiedział że może podratuje a jak nie , czas nowy kupić. Teraz Yuasa kwasiak , zastanawiam się czy nie kupić żel.
              Przez zimę był podłączony do ładowarki co jakiś czas. a tu zonk i ledwo kręcił .

              Komentarz


                #22
                Ja u siebie mam takie gniazdo. Z taką samą wtyczką mam kompresorek.


                Złącze SAE - stosunkowo małe, latwe do schowania pod boczkiem.

                Komentarz

                Pracuję...
                X