Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ładowanie akumulatora

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Ładowanie akumulatora

    Houston problem. Otóż wymyśliłem sobie by bez zdejmowania boczku ładować akumulator ( mam automatyczną ładowarkę ) którą bym podpinał na czas przestoju moto w garage.
    Chciałem przeprowadzić kable z aku do tylnego schowka przed lampą.
    W czym problem , otóż nie mogę znaleźć hermetycznych końcówek które tą rolę by spełniały. Na stałe w schowku końcówka hermetyczna z możliwością zamknięcia i druga wpinana co by można było podpiąć krokodylki .
    Widziałem że Cetek ma takowe końcówki ale musiał bym zakupić od nich trzy przejściówki a to się już robi ponad 130 zyla ( znam przyjemniejsze rzeczy na które mógłbym wydać taką kasę )
    Ktoś rozwiązał problem ładowania aku bez zdejmowania boczku ( mam utrudnienie bo mocowania bagaży z tyłu powodują duży dyskomfort w zdejmowaniu i zakładani tych boczków )
    Będę wdzięczny Drogie Brawo za pomoc .

    #2
    Plus do wejścia prądu na rozrusznik a minus do dobrej masy.
    Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
    Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

    Komentarz


      #3
      Przez gniazdo zapalniczki. Tak po prostu.

      Komentarz


        #4
        Zamieszczone przez Prince Zobacz posta
        Przez gniazdo zapalniczki. Tak po prostu.
        nie mam gniazda zapalniczki ..........to było by banalne

        Komentarz


          #5
          Dokup kable i po problemie , to nie majątek , a i na przyjemności zostanie https://allegro.pl/kategoria/motoryz...3-aut-1-4-1210

          Komentarz


            #6
            Zamieszczone przez pehowiec Zobacz posta
            Dokup kable i po problemie , to nie majątek , a i na przyjemności zostanie https://allegro.pl/kategoria/motoryz...3-aut-1-4-1210
            tu już ludzkie ceny ............ale mam podpowiedz by zamontować w schowku gniazda bananowe i będzie działać

            Komentarz


              #7
              U mnie wygląda to tak , bez zbędnych kombinacji i łatwy dostęp. DSC01900.jpgDSC01902.jpgDSC01903.jpg

              Komentarz


                #8

                No sprytnie to zrobiłeś .
                Gniazda bananowe mnie przekonują możliwością rozruchu Teresy z drugiego akumulatora w razie W

                Komentarz


                  #9
                  Tu masz rację , do rozruchu potrzebny większy przekrój kabla . Działaj , Toja teresa więc Twoj wybór . Tylko zastanawia mnie czy nie lepiej zainwstować w nowe aku i nie mieć problemu z rozruchem . A tak to co , masz zamiar wozić ze sobą kable rozruchowe ?
                  Ostatnio edytowany przez pehowiec; 4462.

                  Komentarz


                    #10
                    Zamieszczone przez pehowiec Zobacz posta
                    Tu masz rację , do rozruchu potrzebny większy przekrój kabla . Działaj , Toja teresa więc Twoj wybór . Tylko zastanawia mnie czy nie lepiej zainwstować w nowe aku i nie mieć problemu z rozruchem . A tak to co , masz zamiar wozić ze sobą kable rozruchowe ?
                    Aku ma rok , ........to ja mam sklerozę i zapominam zgasić , wyłączyć świateł i innych . A w wymyśliłem sobie lampy led zamiast obecnych Wessem. 80 W na lampę x2 . Mogę po kawie na Sandomierskim lub Wrocławskim rynku nie odpalić maszyny .
                    Jeśli twierdzisz że z Twoimi złączkami jestem w stanie wspomóc wyładowany aku w rozruchu OK. Słucham bardziej doświadczonych.

                    Ps. Zawsze mnie się wydawało że forum jest do tego by poszerzać wiedzę i dzielić się też nią. Biorę Twój projekt pod uwagę ...........patrzyłem jak przedłużyć złączkę do schowka przed tylną lampą. ............spierać się też jest dobrą metodą poznawczą

                    Komentarz


                      #11
                      - - - Zaktualizowano - - -

                      Nie ma się o co spinać jest ok . A może najlepszym sposobem na rozwiązanie problemu , byłoby nie pic tej kawy na Sandomierskim lub Wrocławskim rynku . Działaj kolego jak uważasz , no i daj znać jak to przekombinujesz już .

                      Komentarz


                        #12
                        Lucjan, przekaźnik i piszczałka.
                        I będzie Ci piszczeć gdy zgasisz stacyjkę a światła będą włączone.

                        Komentarz


                          #13
                          Zobacz ofertę: Złącze hermetyczne kpl. 2 PIN SP1310 FV PL https://allegro.pl/oferta/zlacze-her...ource=facebook



                          A z drugiej strony oczka do aku.

                          Komentarz


                            #14
                            Wiem, że temat dotyczy wyprowadzenia gniazda dla wygody... ale, wydaje mi się, że dobrze jest co jakiś czas zobaczyć styki i poziom elektrolitu.
                            Czy takie gniazdo nie spowoduje, że przestaniesz zaglądać do akumulatora?

                            Komentarz


                              #15
                              Zamieszczone przez Lis Zobacz posta
                              Wiem, że temat dotyczy wyprowadzenia gniazda dla wygody... ale, wydaje mi się, że dobrze jest co jakiś czas zobaczyć styki i poziom elektrolitu.
                              Czy takie gniazdo nie spowoduje, że przestaniesz zaglądać do akumulatora?
                              Słuszna uwaga . Zajrzę do niego czy poziom elektrolitu jest ok

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X