Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

750’tka, co to za uszczelka mi przecieka?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    750’tka, co to za uszczelka mi przecieka?

    Poci się ambitnie uszczelka. Nie potrafię znaleźć info co tam jest i jakiej potrzebuję na wymianę.5BCA646D-A585-433E-B463-2F7623C61FD5.jpg

    #2
    A wyglada jak olej czy woda bo jak to drugie to wyprowadzenie wody z bloku silnika.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

    Komentarz


      #3
      Olej 100%

      Komentarz


        #4
        750’tka, co to za uszczelka mi przecieka?

        Ok a popatrz jeszcze czy nie kapie ci z gory czyli pokrywy zaworow.


        Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

        Komentarz


          #5
          Cieknie dokładnie z tego zaznaczonego miejsca. Widziałem jak na rozgrzanym silniku „pyrkało” dokładnie tam. Po prawej stronie silnika patrząc w kierunku jazdy. Kolektory osłaniają to miejsce. Oleju miałem trochę (5mm ponad stan Max) za dużo i wygląda jakby ciśnienie znalazło ujście dokładnie tam.

          Komentarz


            #6
            No to nie chce czarno wrozyc ale wywala na połączeniu bloku silnika gora z dolem tam nie ma uszczelki tylko coś na kształt sylikonu. Ale
            To gruby temat bo trzeba caly dol zrzucic. Lepiej by bylo jak by to byl np. dekiel od pompy. Na ta chwile nic nie ma do stracenia wez to miejsce odtlusc i sylikonem do silnikow (moze tylko nie czerwonym) posmaruj to miejsce mozliwie mocno wciskajac go w miejsce wycieku i daj temu z 24h. Jak zadziała to z bani poza estetyka a jak nie zadziała to bedziesz kombinowal.


            Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

            Komentarz


              #7
              U mnie było podobnie. Robiłem to jakieś 3tygodnie temu. Skończyło się na rozpołowieniu silnika i ponownym złożeniu na uszczelniaczu. Przy okazji wymieniłem wszystkie panewki. Przy obecnej promocji yamachy za komplet zapłaciłem 480zł.

              Komentarz


                #8
                Bardzo Ci dziękuję za utwierdzenie mnie w tym co przeczuwałem. Szykuje się na wiosnę gruby remont bo i ramę chciałbym pomalować. To będzie komplet.

                Komentarz


                  #9
                  Polecam do tego zadania coś takiego w wersji bez szczeliny - https://allegro.pl/oferta/masa-uszcz...ource=facebook

                  I oprócz panewek polecam wyczyścić zawór zwrotny oleju oraz założyć helicoil na gwinty od dekla filtra oleju.



                  Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

                  Komentarz


                    #10
                    Dzięki, już zapisane.
                    Teraz przenoszę się do działu elektrycznego. Przetarte przewody stacyjki i popalone kable.

                    Komentarz

                    Pracuję...
                    X