Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Moto-komputerek? Czyli woltomierz, termometr, zegar i może jeszcze...

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    fx->
    Generalnie to ja z wykształcenia jestem elektronikiem. Jak mi powiesz jak dostać jakiś "sygnał" z wału to myślę, że dało by radę ( zależy jeszcze jaki to byłby sygnał ). Powiedz mi co tam silnik może mi dać to zobaczę co da się zrobić.
    Podrzuć linka do tego ustrojstwa od temperatury cieczy.

    dredol->
    Jest taki zamiar żeby wyprowadzić część sterującą na manetkę. W części sterującej będzie jeden switch tylko, ale muszę znaleźć jakiś odpowiednich rozmiarów i co najważniejsze - szczelny. Na urządzeniu będą przyciski ustawiające godzinę, ale to już detal.
    Co do wyświetlacza biegów. Good point! W sumie zapomniałem o nim a to fajna sprawa by była. Aczkolwiek jest na forum pewien wątek

    Tylko ktoś by musiał się zająć "hardwarem", czyli tym nawiercaniem w częściach ma własnej maszynie. Wrzucenie tego na mikroKontroler to już banał. Także jak ktoś jest chętny na czujnik biegów - pisać, będzie beta-testerem. ( Bartas?... :p )

    Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, to wersja pre-alfa tj. zegar, termometr, woltomierz będzie gotowa w niedziele. Schematy mam, po elementy pojadę za dłuższą chwilę.

    Komentarz


      #17
      No ja tak jak pisałem, na testera sprzętu się zapisuję Jak będzie wyświetlacz biegów to wiadomo, że też w całości potem zakupie
      sigpic
      "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

      "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

      Komentarz


        #18
        No to przy dobrych wiatrach podjadę do Ciebie, o ile będziesz w Ł. z pajączkiem kabli i zobaczymy czy to mierzy tak jak powinno.

        Komentarz


          #19
          Daj wcześniej znać na kom, to się zgadamy.
          sigpic
          "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

          "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

          Komentarz


            #20
            A jaki będzie przedział cenowy takiej zabawki?? Bym był zainteresowany

            Komentarz


              #21
              Pomysł mnie zaciekawił aż zacząłem troszkę szukać i trafiłem na coś takiego http://allegro.pl/termometr-lcd-volt...255105270.html

              Komentarz


                #22
                Mateusz ->
                Generalnie na pewno 2 cyfry. Liczę, że za standardowy zestaw (woltomierz, zegar, termometr) będzie to koło 50zł-70zł. Ale to wszystko jest płynne, bo jakiś czas temu rynek mikroKontrolerów się "zapadł" i firma Atmel, na której to robię układy wstrzymała produkcję co skutkowało w sklepach ponad 300% wzrostem cen z 6zł do 20zł. Jak zakupie więcej ( liczę, że koło 10osób będzie przynajmniej chętnych na którąś z wersji ) to pewnie dostane jakieś upusty itd. Za dodatkowe rzeczy to kwestia dopłaty za element. Jeżeli np. ktoś chciałby ten obrotomierz, czy czujnik biegów to 10zł więcej za napisanie przeze mnie software'u i cena czujników. Więcej nie chcę

                blady->
                Mniej więcej coś takiego otrzymacie jako skończony produkt, z tym że wrzucę to do jakiegoś szczelnego pudełka jak się uda.
                Ostatnio edytowany przez bocian; 441.

                Komentarz


                  #23
                  Zamieszczone przez bocian Zobacz posta
                  fx->
                  Generalnie to ja z wykształcenia jestem elektronikiem. Jak mi powiesz jak dostać jakiś "sygnał" z wału to myślę, że dało by radę ( zależy jeszcze jaki to byłby sygnał ). Powiedz mi co tam silnik może mi dać to zobaczę co da się zrobić.
                  Podrzuć linka do tego ustrojstwa od temperatury cieczy.
                  Hej,
                  sygnał biorę (tak jak te LC4ki które mają obrotomierze - ADV) z sygnału wyzwalającego dla cewki zapłonowej. Czyli co obrót wału jeden impuls (dokładnych parametrów nie znam).
                  Link do ustrojstwa (katalog acewella u Olka) : http://www.olekmotocykle.pl/files/do...ki_acewell.pdf

                  pzdr, Adam
                  sigpic

                  Komentarz


                    #24
                    To ja jestem chętny

                    Komentarz


                      #25
                      fx->
                      Łeeee no to bajka ;D Tylko zastanawiam się, czy elektrycznie ten sygnał będzie spełniał wymagania ( typu czy czas wzrostu sygnału z 0V do (powiedzmy) 5V będzie dość krótki )
                      Umówmy się tak, że ja będę pamiętał o tym KTM'ie Twoim, ale najpierw skupię się jak to zrobić w tenerce. A potem to już tylko przeskalować sygnał. Poszperam w manualach do terere może coś będzie.

                      Komentarz


                        #26
                        Przepraszam, że tak sie wtrące, ale proponowałbym zrobienie dodatkowo samego termometru mierzącego temp. otoczenia. W innym temacie koledzy ostro szukają i kombinują, zresztą ja też i "nicziewo niet".
                        Myślę, że byłoby nawet duże zainteresowanie tym ustrojstwem.
                        --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                        Komentarz


                          #27
                          Moje propozycje:
                          - zegarek,
                          - temp. zewnętrzna,
                          - voltomierz,
                          - wskaźnik biegu,
                          - wskaźnik czasu jazdy (uruchamiający się po odpaleniu motocykla i zerujący się po 1 godzinie od jego zgaszenia)
                          Z dodatków do przemyślenia mogą być:
                          - temp. oleju,
                          - ciśnienie oleju,
                          - średnia prędkość jazdy (z tą może być problem, bo prędkościomierze mamy na linkę i trzeba by było wykorzystać licznik rowerowy z czujnikiem montowanym na szprychę).

                          Pomysł świetny i też się piszę

                          Komentarz


                            #28
                            Yhm. Ogólnie to trochę gdzie indziej rozpoczęła się dyskusja odnośnie średniego spalania/chwilowego spalania. Da rade coś takiego zrobić, tylko że są dwie opcje.
                            Zamawiamy wspólnie - forumowo od helmuta czujniki. Za sztukę koło 25euro, za 10 sztuk pewnie zjadą do 17euro, lub każdy szuka wartburga i wyciąga z niego przepływomierz

                            Komentarz


                              #29
                              średnie spalanie nie koniecznie mnie interesuje, bo każdy wie mniej więcej ile jego tereska pali i są to wartości raczej stałe.
                              Bardziej interesujący jest moim zdaniem wskaźnik czasu jazdy i ewentualnie średniej prędkości, ale z tą prędkością troszkę się komplikuje z wyżej wspomnianego powodu

                              Komentarz


                                #30
                                ja proponuje zegarek, wys biegu, termometr, temp oleju i plynu, cisnienie. Czas jazdy wychodzi z zegarka wiec kazdy wie o ktorej startuje. Chodzi o to aby byly dane ktorych nie da sie odczytac od tak poprpstu. Wiekszosc z nas juz jezdzi na gpsach wiec wiekszosc danych podrozy jest znana. Danych typu cisnienie czy temp oleju nie odczytamy pl krótkich obliczeniach patrzac na zegarek. Generalnie najwazniejsze aby powstaj udany prototyp. Później podejrzewam ze bedzie mozna kombinowac tak jak z tym obrotomierzem do lc4.
                                Ostatnio edytowany przez rootolf; 7. Powód: ort
                                Im GORZEJ tym LEPIEJ.
                                Nikt nie mówił że będzie letko.

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X