Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Moto-komputerek? Czyli woltomierz, termometr, zegar i może jeszcze...

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #31
    Zamieszczone przez Rudolf000 Zobacz posta
    ja proponuje zegarek, wys biegu, termometr, temp oleju i plynu, cisnienie.
    Po co Ci temp cieczy skoro masz ją na tablicy wskaźników?

    Komentarz


      #32
      Podepnę się do tematu i powiem że również przez zimę zamierzam coś takiego zbudować. Tylko z tą różnicą że u mnie na głównym ekranie wyświetlać się będzie zużycie paliwa, średnie - na 100km, a także chwilowe - po prostu na wyświetlaczu będzie liczba z dokładnością do 1/10 litra tego co już zleciało.
      Do tego użyję - tego przepływomierza (klik).

      Dla mnie najważniejsze rzeczy jakie powinny się znaleźć na wyświetlaczu to właśnie ilość zużytego paliwa oraz numer wbitego biegu. To akurat do zrobienia bardzo łatwe bo silnik mam obecnie na stole warsztatowym.

      Najprościej użyć procesora AVR i wyświetlacza graficznego LCD, oprogramowanie napiszę w bascomie. Dlaczego lcd graficzny? Bo można sobie zrobić duże cyfry do biegów, a obok kilka rzeczy dla własnych potrzeb - ja np. wstawię obok paliwo - średnie i chwilowe tak jak pisałem.
      Taki pasuje do czarnej tenere


      Bocian - jeśli chcesz mogę ci zaproponować pomoc przy projektowaniu płytki, programowaniu AVR.

      Komentarz


        #33
        Też mogę wykonań płytkę wg projektu na laserze

        Komentarz


          #34
          Kaytec ->.
          Hmmmm też się zastanawiałem nad graficznym wyświetlaczem, ale jakoś kupiłem alfanumeryczny i chyba na razie tak zostanie ( przynajmniej w prototypowych )
          Właśnie wczoraj też znalazłem końcu tego linka do przepływomierza. W sumie chyba się skuszę koniec końców w kolejnej wersji na to cudo.
          Co do Bascom'a to ja raczej jestem z tych od ANSI-C, ale przy projektowaniu ( szczególnie pod Mateusza laser ) chętnie skorzystam z pomocy
          A co do biegów -> Kurde to fajna sprawa będzie, z tymże ja nie wiem do końca jak to sprawdzić u siebie. Na razie zostawię wolne 3 porty na AVR i jakoś obsłużę systemowo to, zobaczymy co z tego wyjdzie.

          Mateusz->
          Dało by rade u Ciebie "wypalić" płytkę? Bo wcześniej albo wytrawiałem we własnym zakresie albo dawałem na światło. Nie znam technologii
          Ostatnio edytowany przez bocian; 441.

          Komentarz


            #35
            No chłopaki, kibicuję wam w tej czarnej magii

            Zgłaszam się jako chętny na komputer typu:
            - termometr (otoczenia)
            - zegarek
            - voltomierz
            - licznik spalania

            - może jeszcze kontrolkę oleju by się dało zrobić? (w KLR nie ma)
            ------------------------------------------------------------------
            Trzeba kochać wszystkie motocykle.

            Komentarz


              #36
              podpisuje się pod pawlos'em bajery typu stoperow, biegów, są dla mnie zbędne. Fajnie jak by jedynie podświetlenie było
              dirtier, happier

              www.facebook.com/dalekadroga

              Komentarz


                #37
                Myśle że damy rade, musze poprosić znajomego. Jak bedziesz miał projekt to podeślij, zrobimy kilka sztuk, zobaczymy jak to wyjdzie

                Komentarz


                  #38
                  Co do obrotomierza to sprawa jest stosunkowo prosta - sygnał dochodzi do układu zapłonowego. Są to 3 impulsy o rożnych szerokościach - po prostu na obudowie magneta są 3 metalowe pasy różnej długości. Osobiście obrotomierze wolę wskazówkowe.

                  Bocian, dlaczego chcesz dawać elektronikę poza wyświetlaczem? Jeśli masz alfanumeryczny to w.g mnie najlepiej zrobić płytkę z elektroniką w smd bezpośrednio za wyświetlaczem, tak jak we wszystkich współczesnych konstrukcjach. Największym problemem jest zrobić obudowę pod wyświetlacz, tutaj panuje totalna samowolka - co kto komu pasuje.

                  Co do płytki za wyświetlaczem to mam na myśli konstrukcje "kanapkowe" tego typu:



                  Z reszto, po co zaczynać wszystko od nowa - napisze do kolegi niemca co stworzył "germański komp" z prośbą o udostępnienie schematu.



                  Tam jest wszystko co nam potrzeba. Nawet godzina jest podtrzymywana przez małą bateryjkę.
                  Jak coś do mnie napisze to powiem na forum. pozdrawiam.

                  Komentarz


                    #39
                    A może coś takiego:

                    sigpic
                    "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

                    "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

                    Komentarz


                      #40
                      Keytec ->
                      Po co tworzyć od nowa? Żeby się nauczyć Tak jak mówiłem - chcę sobie coś tam podłubać

                      Komentarz


                        #41
                        Zamieszczone przez Kaytec Zobacz posta
                        Z reszto, po co zaczynać wszystko od nowa - napisze do kolegi niemca co stworzył "germański komp" z prośbą o udostępnienie schematu.
                        ...a łooo tu masz jakieś softy i schemaciki do tego germańskiego cudeńka http://sites.google.com/site/mauerer...edirects=0&d=1

                        Komentarz


                          #42
                          Witam, właśnie DanielD zauważył że jest już dokumentacja. Oto moja korespondencja z Mario Mauererm. To nie Niemiec tylko Szwajcar:

                          Hi, my name is Krystian. I am writing to you on behalf of the XTZClub. We liked us your project on-board computer. Together with several members of the club, we would like to build your board-computer. Can you help us by providing the wiring diagram and a program to AVR uC? (of course, for noncommercial use).
                          We invite you also in the next season to the Polish. Information about events in the forum www.xtzclub.pl

                          I look forward to hearing from you soon.
                          Krystian Nowicki.
                          Hy Krystian,

                          hehe, cool! I hope your projects will work out great!

                          I attached the full documentation (schematics, code) at the bottom of my page:


                          If you have questions ==> just e-mail me.

                          Greets from Switzerland
                          Mario
                          Bardzo dokładna dokumentacja.
                          Pozdrawiam.

                          Komentarz


                            #43
                            Pierwszy!
                            Nareszcie się na coś przydałem
                            Będą jakieś dyplomy i ordery?

                            Komentarz


                              #44
                              Mogę Ci dać order uśmiechu... Za ilość emotikonek przypadającą na ilość znaków interpunkcyjnych w wypowiedzi

                              Komentarz


                                #45
                                Niestety konstrukcja nie jest ekonomiczna - dużo części trudno dostępnych. Przykładowo sam wyświetlacz o nietypowym rozkładzie pinów - niedostępny u nas. Myślę że prościej i taniej będzie coś zrobić na wyświetlaczu 2x16 albo 2x8 znaków. Ja na razie zrobię sobie chyba licznik spalania to jest chyba jedyna rzecz której mi brakuje.

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X