Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Moto-komputerek? Czyli woltomierz, termometr, zegar i może jeszcze...

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #61
    Trochę to 50zł podałeś zaniżone... Wyświetlacz ( zaznaczam że podaje ceny nowych części ) to 60zł, kontroller 36zł, nie licząć 3 termometrów (3*7zł) itd itp...

    Komentarz


      #62
      A Tobie bocian jak idzie?? Jakieś postępy? Pozdrawiam

      Komentarz


        #63
        Nadal czekamy na części... Takie czasy niestety nastały, że żeby mieć coś taniej to trzeba się naczekać... Mam nadzieję, że do końca tygodnia przyjdą, bo tu już lutownica się grzeje a tu przestój :/ Sam się wkurwiam...

        Komentarz


          #64
          Bocian: pierwszy lepszy do nokii 10zł na allegro z przesyłką za 10 zł, możliwy obiór osobisty. KLIK. Znajdziesz takie w wielu serwisach GSM w różnych miastach w cenie max 30zł. Droższych nie warto brać.

          Ja na razie nic nie buduje, bo jak wiecie u mnie stoi robota /studia i zbieranie funduszy na szlif. Także żadnych motokomputerków w najbliższym czasie nie przewiduję, ten podałem jako ciekawostkę, bo dla elektronika jest do zrobienia od zaraz. (tanie i łatwo dostępne części, lcd z allegro a reszta z TME i naprawdę idzie się zmieścić w 50zł razem z fiolką cyny)

          Komentarz


            #65


            kilka przykladow dla inspiracji.

            Komentarz


              #66
              Drgnął temat komputerka? Zima w pełni, a jeszcze prototypu nie było.
              sigpic
              "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

              "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

              Komentarz


                #67
                Ja rezygnuję z bajerów, brat ma wyświetlacz 2x16 znaków w Aprilii RX 50 i jest to kompletnie nieczytelne, w dodatku bardzo rozprasza. Zrobiłem podsumowanie co było by mi potrzebne i wyszło że tylko zużycie paliwa, ale to da się zastąpić kranikiem. Także ja osobiście montuje sobie tylko gniazdo zapalniczki w moto, dodatkowy halogen i tyle Im mniej rozpraszaczy tym lepiej, i zawsze trochę mniej kabelków.

                Wstępny projekt zrobiony na wykładach. Całość miała pracować na Attiny 2313 i przepływomierzu z conrada za 80PLN.

                Komentarz


                  #68
                  Temat strasznie długo się ciągnie, prototypu jeszcze nie widać... Chyba pozostaje zamówienie elektronicznego voltomierza z forum AT.
                  sigpic
                  "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

                  "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

                  Komentarz


                    #69
                    tez jestem za kupnem takiego cuda

                    Komentarz


                      #70
                      Hmm prototyp jest i działa. Fakt - jest to wersja "developerska" i jest "jeżyk" na płytce zamiast ścieżek, ale logicznie tworzy spójną całość.
                      Co do "produkcji" to jest problem, bo na razie nie mamy kiedy tego składać. W sensie ja oprócz uczelni / pracy / firmy nie mam chwili wolnego. Nadchodzą święta, najpewniej znajdzie się chwila żeby to jakoś poskładać. Mamy kilka zleceń, które musimy wrzucić na produkcję jeszcze w tym roku. Potem tylko tenere :p

                      Komentarz


                        #71
                        Koledzy mam w swojej xt 600 Tenere czujnik oleju wraz z woltomierzem. Przez 20 sekund po uruchomieniu czujnik pokazuje ładowanie, następnie przechodzi na wyświetlanie temperatury oleju. Na allegro cudo kosztuje 100zł o ile dobrze pamiętam, jest elektroniczne bo w moim przypadku wskazówka mogła by odpaść. Są różne konfiguracje od temperatury cieczy chłodzącej, oleju, spalin, wszystkie mają wyświetlanie ładowania. Koszt dopasowania to 7zł- guma kanalizacyjna w markecie budowlanym. Gość od którego kupowałem mówił, że zaraz na rynek wejdą takie wskażniki z pokazywaniem czasu i temperatury powietrza.
                        Ostatnio edytowany przez Bartas; 5. Powód: Poprawa interpunkcji.
                        podrozemotocyklowe.com

                        Komentarz


                          #72
                          Zamieszczone przez kowal73 Zobacz posta
                          Koledzy mam w swojej xt 600 Tenere czujnik oleju wraz z woltomierzem. Przez 20 sekund po uruchomieniu czujnik pokazuje ładowanie, następnie przechodzi na wyświetlanie temperatury oleju. Na allegro cudo kosztuje 100zł o ile dobrze pamiętam, jest elektroniczne bo w moim przypadku wskazówka mogła by odpaść. Są różne konfiguracje od temperatury cieczy chłodzącej, oleju, spalin, wszystkie mają wyświetlanie ładowania. Koszt dopasowania to 7zł- guma kanalizacyjna w markecie budowlanym. Gość od którego kupowałem mówił, że zaraz na rynek wejdą takie wskażniki z pokazywaniem czasu i temperatury powietrza.
                          Daj namiar na aukcje... będziemy obserwować

                          Komentarz


                            #73
                            wskaźnik temperatury oleju http://moto.allegro.pl/auto-gauge-lc...363425384.html
                            podrozemotocyklowe.com

                            Komentarz


                              #74
                              takie coś znalazłem na allegro:



                              wygląda że ktoś sam to robi
                              dirtier, happier

                              www.facebook.com/dalekadroga

                              Komentarz


                                #75
                                Jeżeli ktoś nadal zainteresowany pomocą przy budowie to cały czas walczę z rozpracowaniem wyświetlacza od nokii e51 (6288 itp)

                                Wyglądało by to tak jak w TDM gdzie na poprzedniej stronie podałem link.



                                Z tym że bez zbędnych bajerów - tylko wskaźnik obrotów, voltomierz, temperatura.
                                Temat z rozpracowaniem tego LCD jest jeszcze świeży, ale jak widać kilku typkom się to udało.
                                Najwyżej pozostanie mi skopiowanie tego :/ bo lcd z nokii są tanie jak barszcz.

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X