Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Moto-komputerek? Czyli woltomierz, termometr, zegar i może jeszcze...

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #76
    No ten bajer w TDM tego Chorwata robi wrażenie...
    sigpic
    "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

    "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

    Komentarz


      #77
      A nie idze tego zrobić na starszych wyświetlaczach? Nawet nie kolorowych?
      dirtier, happier

      www.facebook.com/dalekadroga

      Komentarz


        #78
        Idzie ale one są droższe... i dużo gorszej jakości obraz, a tutaj rozdzielczość 320x240. No i wymiary, w okolice zegarów dajesz tylko sam LCD, a sterownik wielkosci telefonu komórkowego z racji ze i tak idzie do niego trochę kabelków schowany gdzieś głębiej.

        Ten sam kolo zrobił na starszym LCD z nokii również kolorowym, ale mniejszym o połowę. Chyba na początek zrobię na tym mniejszym wygląda to tak:



        I dokładnie ja tak to widzę, napięcie, dwa termometry, wskaźnik że bieg wbity, i RPM.

        Nawet chyba nie będę nic zmieniał i skopiuje to co widać wyżej. Bo inaczej nic nie zrobię...
        Ostatnio edytowany przez Kaytec; 460.

        Komentarz


          #79
          Panowie co wy na to? Do wykonania w domowych warunkach:





          Elektronika nie stanowi dla mnie problemu, cały czas szukam czegoś co da się łatwo zrobić i będzie estetycznie wyglądało.

          Komentarz


            #80
            Post odnosi się do wcześniejszego, już wyciętego wpisu DanielaD - fxrider

            Może trochę milej? Chcesz mieć to i to to znajdź se popychańca który ci to zrobi od ręki. Albo płać za fabryczne rozwiązania.

            Nie interesuje cię budowa to się nie udzielaj, ludzie siedzą kombinują jak to po taniości zrobić, żeby każdemu się podobało.

            To nie kalendarze że wystarczy wydrukować i dostaniesz, budowa prototypów zajmuje w ch*j czasu i pieniędzy. Elektronika opłacalna jest dopiero przy setkach sztuk.

            Bez człowieka który zaprojektuje i wdroży to do produkcji ZA DARMO, bo przy tak małym nakładzie to się można w dupę pocałować, nic z tego nie będzie.

            Wiec daj ludziom zainteresowanym budową pisać, albo sam pomóż jak jesteś taki kozak. Widzisz tu sklep, że możesz pytać co i za ile? Bo napisanie że chce Woltomierz, licznik głupoty we łbie i zużycie paliwa, nijak ma się do pomocy.

            KONKRETY MASZ PODANE W LINKACH, Schematy są testuje w domu i przy moto co najbardziej się sprawdza. Ch*j ci po tym że wstawię schemat, kod źródłowy jak będziesz pisał czarna magia...

            Odechciewa się robić...

            Komentarz


              #81
              źłe mnie zrozumiałeś Kaytek, może dlatego, że bardziej cenie czyn, a nie gadanie.
              PS: Nie znam się na elektronice i robić tego nie będę, beret z głowy tym, kto to rozumie, chodziło mi tylko o to, że brak konkretów w temacie a tylko linki z allegro... a miała być inicjatywa forumowa.
              PS2: swoja droga piszesz, ze to pikuś do zrobienia za 50zł bez wysiłku (tylko czasu brak), a podsyłasz nam linki z elektrody i narysowane "pudełeczka" na kartce (na tyle moja wiedza w temacie elektroniki też jest wystarczająca, a nawet ładniej bym narysował)
              Wiec please... nie każ się traktować jak guru
              Ostatnio edytowany przez DanielD; 459. Powód: bo sie uniosłem

              Komentarz


                #82
                kolego Daniel - nie unoś się ("Dzisiaj o 04:06 Powód: bo sie uniosłem") - wogóle jakiś nerwowy jesteś jak widze w innych wątkach
                lubisz ludzi pouczać - prawda ?
                Ostatnio edytowany przez kamilltee; 308.
                ST legenda Dakaru http://passion4travel.pl/index.php/c...dow/motocykle/
                FB: http://www.facebook.com/kamilltee

                Komentarz


                  #83
                  Kaytek miał jaja podjąć inicjatywe, zrobić, coś dla "forum" tak jak piszesz Daniel, ale zawsze się znajdzie jakiś maruder, który siędząc na d*pie przed kompem popijając piwko, zaczyna zgredzić. Wyobraź sobie, że Kaytec też może wszystkiego nie wie, musi szukać, pytać się ludzi, przeszukiwać internet, testować rożne opcje i pomysły, poświeca godziny pracy i własną kasę, a ty? Ty sobie siedzisz przed kompem, popijasz piwko i pier*olisz...

                  Ja wieżę Kaytec, że mimo wszystko ci się uda i trzymam kciuki
                  dirtier, happier

                  www.facebook.com/dalekadroga

                  Komentarz


                    #84
                    Ponawiam pytanie. Czy coś takiego was zadowala? Zamontowałby ktoś takiego za moto jeżeli kosztowało by około 60zł? Oczywiście z innymi parametrami.

                    Komentarz


                      #85
                      Myślę, że w tej cenie znajdziesz chętnych. A jeszcze lepiej jak uda Ci się do tego dopasować wodoszczelną plastikowa lub aluminiową obudowę. Niestety nie w każdym moto da się wyciąć dziurę w owiewkach i tam go zamontować.

                      Komentarz


                        #86
                        Na początku pomyślałem, że cyferki są za małe.
                        Z drugiej strony nie musimy cały czas obserwować temperatury otoczenia, tylko patrzymy na nią rano, żeby później chwalić się jacy to jesteśmy twardzi .
                        Woltomierz też obleci, jeżeli dołożysz czerwoną diodę (diody) alarmującą o niskim, bądź wysokim napięciu.
                        Ilość wlanego paliwa można uzupełnić o 6-stopniową skalę (diodową) i też wszystko widać.
                        Na zegarek to chyba jednak jest za małe, ale jeżeli utrzymasz cenę 60zł to zostanie na dodatkowy licznik rowerowy albo duży zegarek.
                        Chyba, że ... da się przełączyć na widok godziny, cyfry duże na cały ekran.

                        Na 90% jestem na tak. Napisz jeszcze co planujesz pokazywać na wyświetlaczu. Na powyższy zestaw jestem chętny.

                        Jakie są wymiary wyświetlacza? Muszę jeszcze sprawdzić czy da radę zamontować.
                        ------------------------------------------------------------------
                        Trzeba kochać wszystkie motocykle.

                        Komentarz


                          #87
                          ja zapytam jeszcze tak - skoro to może być wielofunkcyjne:
                          - mam regulator z dodatkowym kablem - chciałem wyprowadzić gdzieś na kokpit pomiar prądu - masz pomysł jak ?
                          ST legenda Dakaru http://passion4travel.pl/index.php/c...dow/motocykle/
                          FB: http://www.facebook.com/kamilltee

                          Komentarz


                            #88
                            Pomiar prądu czy napięcia? - pytam nie złośliwie, tylko technicznie, bo jedno i drugie jest możliwe.

                            Wymiary całego pudełka to około 90x45x35 - i tutaj jest właśnie cały problem - zamontowanie takie pudełka w okolicach zegarów jest problemem na tyle dużym że zależy od tego powodzenie całego projektu.

                            Zróbmy tak jutro idę do sklepu kupuje obudowę plastikową, wycinam lcd, drukuje panel laminuje i po robię fotki jak by to wyglądało w moto.

                            Co do tego co i jak ma się wyświetlać to kwestia prawie programowa wiec można ją dogadywać później.

                            Komentarz


                              #89
                              Wiesz, zawsze można dać to w tej luce między plastikiem czachy, a szybą, także taki gabaryt myślę że jest spoko.
                              sigpic
                              "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

                              "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

                              Komentarz


                                #90
                                Tez tak myślałem, jutro zobaczymy jak to wygląda.

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X