Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Moto-komputerek? Czyli woltomierz, termometr, zegar i może jeszcze...

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #91
    miałem na myśli napięcie z regulatora (korci mnie ten dodatkowy kabelek ) by go wykorzystać
    ST legenda Dakaru http://passion4travel.pl/index.php/c...dow/motocykle/
    FB: http://www.facebook.com/kamilltee

    Komentarz


      #92
      Wiadomo, że nie da się z racji wielkości wyświetlacza i przy zachowaniu jego czytelności wyświetlić wszystkich wartości na raz. Fajnie by było jak by dało się to urządzonko zaprojektować tak, żeby wyświetlało na stałe np 2 wartości do wyboru (np temp zew i zegarek) i do tego 3 wartość, którą można by było zmieniać przyciskiem wg potrzeb (napięcie, prąd, temp oleju, poziom paliwa... czy kto sobie zapragnie).
      Mi najbardziej zależy na zegarku, temp. powietrza i volt... jeżeli zaprojektowane urządzonko będzie to miało to jestem zainteresowany

      Komentarz


        #93
        Zamieszczone przez Kaytec Zobacz posta
        Wymiary całego pudełka to około 90x45x35 - i tutaj jest właśnie cały problem - zamontowanie takie pudełka w okolicach zegarów jest problemem na tyle dużym że zależy od tego powodzenie całego projektu.
        Czy robisz to jako samodzielne, wodoszczelne pudełko, które można by zamontować np na poprzeczce kierownicy?
        ------------------------------------------------------------------
        Trzeba kochać wszystkie motocykle.

        Komentarz


          #94
          Kaytec bierę twój projekt w ciemno

          Komentarz


            #95
            DanielD - da się, nie ma z tym żądnego problemu, może być po naciśnięciu przycisku, a po np. podwójnym zmiana co 2-3 sekundy.

            Byłem przy moto kombinowałem jak wsadzić takie pudełko i naprawdę na kierownicę wydaje się jedynym rozwiązaniem - jutro zobaczycie dokładnie jak to będzie wyglądać. Udało mi się zdobyć około 20 gładkich plastikowych obudów, niestety fabrycznie są zielone więc bez malowania się nie obejdzie.

            Co do wodoszczelności, nurkować to raczej tym nie będzie można ale bryzgoszczelne będzie wystarczająco.

            A co do wyświetlanych parametrów, zegar, temperatura, voltomierz, obrotomierz z opcją "shift light".
            Ostatnio edytowany przez Kaytec; 460.

            Komentarz


              #96
              Zamieszczone przez Kaytec Zobacz posta
              Co do wodoszczelności, nurkować to raczej tym nie będzie można ale bryzgoszczelne będzie wystarczająco.
              No nie wiem czy bryzgoszczelność jest wystarczająca przy jeździe w ulewie. Trzeba będzie pod prysznic na próbę podłożyć

              Aaaa... o podświetleniu chyba nikt nie wspominał... Takie działające po zaświeceniu lamp ja myślę byłoby najodpowiedniejsze.

              Komentarz


                #97
                POświetlenie stałe jest nietrafionym pomysłem. Dobrze jest zrobić taką kostkę ok 1x1cm z włącznikiem wduszanym i dać go gdzieś w zasięg palców, trzymanych na manetce. Inaczej świecenie non stop w czasie jazdy strasznie rozprasza.
                sigpic
                "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

                "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

                Komentarz


                  #98
                  jeżeli funkcja świecenia będzie możliwa, to już nie będzie miało znaczenia kto i w jaki sposób sobie to rozwiąże. Będziesz miał kabelek zasilający podświetlenie i czy go wtykniesz w wiązkę świateł czy stacyjki czy nawet w niezależny włącznik to już według indywidualnego upodobania i problemu stanowić nie powinno

                  Komentarz


                    #99
                    DanielD - znowu muszę przyznać ci rację
                    Cały czas rzeźbię, ale znalazłem w swojej kolekcji 4 fajne wyświetlacze. Za około 2-3 godziny projekt właściwy.

                    Komentarz


                      Właśnie pomalowałem pierwsza obudowę, zostawiam do wyschnięcia na jutro. Wszystko wygląda w miarę obiecująco, zrobię sobie chyba jeden dodatkowy na biurko, jako powiadamiacz o mailu, itp.





                      Komentarz


                        Witam ponownie, po budowie prototypu tanim kosztem, stwierdzam że nadaje się on co najwyżej na zegarek dla ukochanej, ale nie na nasze motocykle. Jak mówiłem wykonanie dobrej szczelnej i ładnej obudowy w ilości 10sztuk to dosyć trudne zadanie. Sam osobiście nie założyłbym tego do tenere, wiec nawet nie przykładałem. Winna trochę farba która wyglądała dobrze kiedy była mokra, potem już tylko gorzej. W międzyczasie obczaiłem trochę te LCD i tylko dwa są alfanumeryczne. Sam na pewno biorę jeden do wyświetlania pierdółek, bo to jest dużo mniejsze i ładniejsze od tego co ja poczyniłem. Jeżeli ktoś znajdzie ładny LCD z ładną szczelną obudową to mogę wznowić pracę. Oto mała galeria:







                        Tutaj zdjęcie poglądowe jak wyświetla tekst wyświetlacz alfanumeryczny 2x16. (Zastosowany w zasilaczu własnej roboty)


                        Z papierowym panelem przednim:




                        Te pudełko dokończę na tyle żeby wyświetlało godzinę i postawie na biurku, albo w warsztacie. Nie oszukujmy się potrzebne nam fabryczne rozwiązanie. Np. takie jak te sterowniki lenze, w których zamierzam zostawić tylko wyświetlacze i guziki a resztę elektroniki dostosować do własnych potrzeb. Taki panel dużo lepiej wygląda na kierownicy, dodatkowy bajer że można kombinację przycisków użyć do odblokowania zapłonu.







                        Jeden z nich ma tylko zdefiniowane znaki i kilka siedmiosegmentowych:


                        Myślę że macie podobne zdanie co do tego. Nie jest łatwo zrobić coś co wygląda na fabryczne i nadaje się do sprzedaży. Myślę że autor tego tematu, doszedł do tego wiele postów temu...
                        Ostatnio edytowany przez Kaytec; 460.

                        Komentarz


                          Die kompakte Cockpit-Alternative von erfahrenen Entwicklern. Professionell und preiswert mit integriertem Rallye-Computer. Ausgelegt auf maximale Zuverlässigkeit.
                          sigpic
                          "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

                          "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

                          Komentarz


                            Nabyłem coś takiego:

                            sigpic
                            "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

                            "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

                            Komentarz


                              Zamieszczone przez Bartas Zobacz posta
                              Mam, działa prawidłowo.. jak z wodoszczelnością to nie wiem... będę testował

                              Komentarz


                                W ST przyda się bezpośredni podgląd prądu ładowania
                                sigpic
                                "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

                                "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X