Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy ... 5 6 7 8 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 143

Temat: Moto-komputerek? Czyli woltomierz, termometr, zegar i może jeszcze...

Member Avatar nomadeurope
    Motocykl
    Yamaha XTZ 660 Tenere
    GG
    GG: 3403144

Domyślnie

Mi osobiście czerwony bardziej odpowiada - przy jeździe w nocy nie męczą się oczy (czerwony jest najlepszy - polecam w wikipedii wpisanie hasła "kontrast następczy"). Mam zamontowany woltowmierz nad wsk. temp. Raz nawet się przydał - spadało napięcie i okazało się, że padł regler. Poza tym przydaje się w czasie jazdy w dzień bo masz pewność, że załączone są światła (mam podłączony "+" do zasilania mijania).
    Ténéré is the way to go!

Junior Member Avatar Pavlus
    Motocykl
    XTZ 750 '90

Domyślnie

Odswieze troche temat:

https://www.youtube.com/watch?v=QB17ZdTjp6o

niestety nie do kupienia, projekt indywidualny

Senior Member Avatar zz44
    Motocykl
    XTZ 750 1992r.

Domyślnie

To już chyba kilka lat temu było. Impressive, ale...po co?
    Po przetłumaczeniu tej funktionlisty wychodzi, że prawie wszystko i tak jest na kokpicie, a reszta w głowie.
    Jak kto woli, ale moim zdaniem plusem ST jest jej analogowość.

Motocykl
    XTZ 750 '90

Domyślnie

Cytat Napisał zz44 Zobacz post
    To już chyba kilka lat temu było. Impressive, ale...po co?
    Po przetłumaczeniu tej funktionlisty wychodzi, że prawie wszystko i tak jest na kokpicie, a reszta w głowie.
    Jak kto woli, ale moim zdaniem plusem ST jest jej analogowość.
    Ja od dziecka uwielbiałem wszystkiego rodzaju wskaźniki i do roweru próbowałem montować prędkościomierz od syreny bosto
    To czego mi brakuje to wskaźnik poziomu paliwa i wskaźnik biegów - mimo wszystko często próbuje wrzucić 6-tkę.

Guru Member Avatar Prince
    Motocykl
    XTZ660 92r XR650R

Domyślnie

Poznaj swój motocykl a nie będziesz tego szitu potrzebować. W aktualnie używanym motocyklu mam wskaźnik temperatury oleju i nic poza tym. I niczego więcej nie potrzebuję.

Motocykl
    XTZ 750 '90

Domyślnie

Cytat Napisał Prince Zobacz post
    Poznaj swój motocykl a nie będziesz tego szitu potrzebować. W aktualnie używanym motocyklu mam wskaźnik temperatury oleju i nic poza tym. I niczego więcej nie potrzebuję.
    Już trochę nią jeżdżę, wiem kiedy spodziewać się rezerwy, wiem jakie obroty przy jakiej prędkości są na 4.
    A mimo wszystko wolę skwantyfikowane dane niż wyczucie.

Senior Member Avatar Krzsiek
    Motocykl
    XTZ750

Domyślnie

Oledy jak w tym niemieckim sa fajne, ale nie na slonce. W dzien jak swieci na to slonce to nic nie widac. Po poludniu wieczorem i w cieniu jak najbardziej.

Tak zeby nie powielac funkcjonlnosci i zeby bylo klasycznie z wygladu

https://photos.app.goo.gl/BXh5DjR6qpq3ooDu1

Guru Member Avatar piotr13
    Motocykl
    xtz 660 xj 900 S

Domyślnie

Bez obrazy ale wylazi z kolegów to pokolenie play station... Jak się na ciekłokrystalicznym ekranie nie wyświetli "skwantyfikowana informacja" to tragedia. Nie wiadomo na jakim biegu jedzie, dokąd jedzie i skąd...
    Z drugiej strony to może ja jestem za stary bo wystarczają mi staroświeckie okrągłe budziki że wskazówkami i mapa na baku
    Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
    Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

Nie wylewa za kołnierz Avatar marcinjunak
    Motocykl
    KTM 950 ADV, I dream about... little more orange power :)
    GG
    GG: 2320727

Domyślnie

Cytat Napisał piotr13 Zobacz post
    Z drugiej strony to może ja jestem za stary bo wystarczają mi staroświeckie okrągłe budziki że wskazówkami i mapa na baku
    Ja chociaż navi mam
    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz Hidden Content
    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy Hidden Content
    Hidden Content

Member Avatar Tomek2071
    Motocykl
    Yamaha xtz 750 super tenere

Domyślnie

Za stary jestem na takie bajery 🤪

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Senior Member Avatar AdamB
    Motocykl
    KTM LC4 640 ADV

Domyślnie

Weźta sobie chłopy pojeździjta zamiast ciągle grzebać w tych motorach i dokładać zbędne rzeczy. Później kupuje się takie wybajerzone moto i jak coś pierdolnie to się szuka właściwego kabelka jak igły w stogu siana, bo w kablach sieczka zrobiona.

Ale to chyba prawda co napisał Piotr. Teraz wszyscy chcą mieć informację na każdy temat. Najlepiej żeby moto było połączone ze smartfonem i przychodziły na niego powiadomienia, a przejechana odległość wyświetlała się automatycznie znajomym na fejsbuku, czy innym instagramie. Po co zaprzątać dobie głowę wskaźnikiem poziomu paliwa? Przecież i tak będzie trzeba przełączyć kranik na rezerwę. Wyświetlacz biegów...., nie wiem jak kolega Pavelus szybko jeździ, ale szóstkę w dużej teresie to trzeba by było chyba wrzucać przy minimum 130 km/h. Data? Ładowanie akumulatora? Ciśnienie atmosferyczne? Po kiego grzyba takie informacje podczas jazdy na moto?

Member
    Motocykl
    XTZ 660

Domyślnie

A ja tam bym chętnie poszedł w inny licznik niż seria, ale cyfrowo analogowy i mniejszy.
    Obroty, prędkość, przebieg, przebieg dzienny, Temp płynu i podstawowe kontrolki. No i zegarek i woltomierz.

Denerwuje mnie skacząca wskaz&#243;wka szybkościomierza. Obrotomierz w dowolnej formie graficznej: belki diody wskaz&#243;wka... Byle by nie cyfrowy bo jestem zdania, że w ogniu walki łatwiej się przetwarza info "wskaz&#243;wka w czerwonym polu" niż wartość liczbową.
    Wskaźnik temp płynu chyba wiadomo.
    Zegarek bo zwyczajnie jeżdżąc na co dzień wiem czy już mam się spieszyć.
    Woltomierz żeby widzieć czy słynne ładowanie działa.
    Być może prosty drogomierz pozwalający ustawić odliczanie km w d&#243;ł jakbym chciał się bawić w rajd na orientację.

I jak dla mnie niech to będzie mniejsze niż seryjny zegar bo zwyczajnie nie mam miejsca w kokpicie a wolałbym sobie tam umieścić kilka rzeczy niż na kierownicy.
    Wyświetlacz biegu mi zbędny, data też.

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka

Motocykl
    xtz 660 xj 900 S

Domyślnie

Prawdę mówiąc to obrotomierz w motocyklu o takiej charakterystyce silnika jak 660'tka jest już gadżetem. Ale niech już sobie jest jak fabryka dała. Znacznie bardziej przydatny byłby wskaźnik od ciśnienia oleju przed, którym yamaha od wielu lat skutecznie się broni chlolera wie dlaczego. U nich nawet jeżeli już jest czerwona lampka to od poziomu oleju a nie jego ciśnienia. Kontrolka ładowania też rzecz przydatna. Generalnie jestem zwolennikiem umieszczania tego co niezbędne. Czyli predkosciomierz z licznikiem dziennym, kontrolki ciśnienia i ładowania. Jeżeli już jakiś wskaźnik od prądu to lepiej amperomierz niż wolotmierz. W 900'tce mam dwa zegary, kontrolę rezerwy, poziomu oleju zegarek i wskaźnik poziomu paliwa. Wystarczająco dużo.

Senior Member Avatar zz44
    Motocykl
    XTZ 750 1992r.

Domyślnie

Jeśli ktoś chce sobie dodać lampki na kokpit to sugeruję aby miały regulację jasności. Mi diodka od olejarki wieczorem świeciła prosto w twarz.

Member
    Motocykl
    XTZ 660

Domyślnie

Nie lubię led&#243;w. Wolę żar&#243;wki.

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka

Junior Member Avatar mcmad
    Motocykl
    XTZ 850 4TX

Domyślnie

Cytat Napisał zz44 Zobacz post
    Jeśli ktoś chce sobie dodać lampki na kokpit to sugeruję aby miały regulację jasności. Mi diodka od olejarki wieczorem świeciła prosto w twarz.
    Dlatego zaraz po nabyciu tej olejarki od ciebie, po dwóch nocnych trasach dioda przestała u mnie świecić, szlag mnie trafiał

Motocykl
    XTZ 750 '90

Domyślnie

Cytat Napisał piotr13 Zobacz post
    Bez obrazy ale wylazi z kolegów to pokolenie play station... Jak się na ciekłokrystalicznym ekranie nie wyświetli "skwantyfikowana informacja" to tragedia. Nie wiadomo na jakim biegu jedzie, dokąd jedzie i skąd...
    Moze i tak, chociaz ja jestem bardziej pokoleniem Amigi i Commodore niz playstation
    Mozna isc dalej w stronę uproszczeń i zrezygnować z prędkościomierza, bo można przeciez liczyć pachołki na drodze albo wyczuć z wiatrem ile się jedzie, ale to nie o to chodzi. Minimum moim zdaniem to jeszcze poziom paliwa i ciśnienie oleju i byłbym zadowolony w 99%

Ale to chyba prawda co napisał Piotr. Teraz wszyscy chcą mieć informację na każdy temat. Najlepiej żeby moto było połączone ze smartfonem i przychodziły na niego powiadomienia, a przejechana odległość wyświetlała się automatycznie znajomym na fejsbuku, czy innym instagramie. Po co zaprzątać dobie głowę wskaźnikiem poziomu paliwa? Przecież i tak będzie trzeba przełączyć kranik na rezerwę. Wyświetlacz biegów...., nie wiem jak kolega Pavelus szybko jeździ, ale szóstkę w dużej teresie to trzeba by było chyba wrzucać przy minimum 130 km/h. Data? Ładowanie akumulatora? Ciśnienie atmosferyczne? Po kiego grzyba takie informacje podczas jazdy na moto?
    Już przy 120 km/h bym sobie wrzucił na autostradzie szósteczkę A jeżdze różnie, prędkosci typu 160km/h to tylko chwilowo przy jakimś wyprzedzaniu, zazwyczaj jeżdzę w okolicach 100-110 w trasie.
    Do listy życzeń dodałbym jeszcze: czujnik CO2, wilgotność skarpet, temperatura w kroczu i poziom adrenaliny live

Motocykl
    xtz 660 xj 900 S

Domyślnie

Nie mam zamiaru nikogo urazić. Nie roznicuje nikogo ze względu na wiek, typ czy markę motocykla. Natomiast czy to nie jest tak, że jesteśmy poniekąd "zapatrzeni" w tę najnowsze konstrukcje motocyklowe z tymi wszystkimi bajerami? Nie stać mnie na nową Teneré czy FJR to chociaż w moim dwudzistoletnim moto sobie założę choć kilka tych "wodotrysków'? Mam dwa ponad dwudziestletnie motocykle i jedynym nie fabrycznym dodatkiem są grzane manetki w xjocie. Kiedyś smigalem zimą bez tego ale na starość ręce już marzna szybciej i nie powiem rzecz przydatna. Natomiast woltomierz czy wskaźnik zapietego biegu już do niczego przydatny mi nie jest. Kto chce niech oczywiście zakłada ale zbyt dużo tych szpejów to moim zdaniem trochę jak swego czasu spojlery w maluchach..
    Ostatnio edytowane przez piotr13 ; 14 czerwiec 2018 o 16:02

Senior Member Avatar Krzsiek
    Motocykl
    XTZ750

Domyślnie

Moto to sprawa mocno indywidualna. To ze ktoś coś lubi i uważa, że dlatego coś się powinno niech zachowa to dla siebie.
    To ze lubię pomidorową nie wygłaszam tyrad ze jedzenie rosolu to obciach.

Dla wielu ludzi jeżdżenie na moto jest bez sensu - bo są wygodne samochody. Albo obciach - bo to biedak i na auto go nie stać.
    Opinie są czyjeś.

Każdy ma konia jakiego chciał i ma frajdę z tego jak wygląda, gdzie go zabierze i zżywa się z tym żelastwem.

Wiec proszę nie krytykować zawartości talerza.
    Watek jest o przepisach na zupę.

Guru Member Avatar Prince
    Motocykl
    XTZ660 92r XR650R

Domyślnie

Cytat Napisał Krzsiek Zobacz post
    Albo obciach - bo to biedak i na auto go nie stać.
    No ale co poradzisz jak biedak. Nie stać na całe moto z bajerami to przeszczepia jakieś komputerki z dupy i spojlery z malucha. Dokąd jest w stanie uzasadnić potrzebę to okej. A jak to tylko"guścik" no to sorki i frędzelki (bo są równie gustowne i potrzebne).

Już lata temu w pracy zauważyłem , że to nie fachowość się liczy ale klientów hipnotyzują urządzenia na których wyświetlane są różne informacje. Nie kumają nic z tego ale jak szamanowi kiedyś wierzą, w te czary które sie dzieją na monitorze. Im więcej diodek miga, kolorowych tabelek, przeskakujących cyferek tym lepiej. Przygnębiające jak bardzo ludzie potrafią zidiocieć od świecidełek.
    Ostatnio edytowane przez Prince ; 24 czerwiec 2018 o 13:32

Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy ... 5 6 7 8 OstatniOstatni

Uprawnienia